Procházky

Setkání s parní lokomotivou

8. května 2018 v 20:51 | Jana Š
V loni v září jsme kolem nás projíýděla párovka a tak jsme se šli s Crazym podívat :-)

Po poli k trati

Návrat k podzimu

6. května 2018 v 16:37 | Jana Š
Prohlížím fotografie co mám nachystané na druhý web (o květinách, kreativitě a receptech) a objevila jsem tam několik sérií s Crazym, které jsem tu zapomněla zveřejnit. A tak se vracím zpět do podzimu s několika Crazyho podzimními fotografiemi z loňské vycházky na cestě mezi naší a sousední vsí.

Jarní procházka

23. dubna 2018 v 20:09 | Jana Š
Na dlouhé procházky te´d chodíme nejen o víkendu, ale foťák s sebou obvykle neboru. Jelikož teď, ale vše krásně kvete, musela jsem Crazyho trochu vyblejsknout.
První letošní fotky na sněhu

21. ledna 2018 v 20:55 | Jana Š
Dnes zase jednou napadl sníh, když jsem byla doma, takže jsem nemohla nevzít fo´ták na procházku. A tohle z toho vzniklo.

Jarní procházka

11. dubna 2017 v 20:31 | Jana Š
V neděli jsem s sebou vzala na procházku foťák a tak přináším několik jarních fotografií Crazyho :-)

Během ranní procházky jsme potkali bíglici a křížence čivavy.

Crazy a myrobalán - jedna z odpoledních fotek

U téhle fotky mě moc mrzí, že uhnul mimo záběr.

Pán balíku sena :-)

Rozcuchánek

Průzkumník :-)

Pinetky po druhé

17. března 2017 v 20:52 | Jana Š
05.02.2017 a 25.02.2017 jsem s sebou na procházku vzala pinetky a nafotila je na Crazym. Krásně spolupracoval, když se občas pěkně ksichtil.

Jelikož se chystáme na jednu psí akci, kde se bude i fotit, chtěla jsem, aby mi pro něj kolegyně Luďka uděla modrou kytičku na hlavičku. Nejprve jsme zvažovali připevnění gumičkou nebo pérkem, ale nakonec jsme zvolili pinetu (krokodýlka).
Ty Luďka vyrábí samozřejmě i pro ženy, takže může mít stejnou pinetku jak pejssek tak panička.
Pinetku navíc nemusí nosit jen jorkšíři a další dlouhosrstí psi, ale lze je připevnit i na obojek. Jsou vhodné třeba na soutěže typu podobnost psa a páníčka, kostýmové soutěže psů, případně pookud s sebou berete psa na svatbu či jinou oslavu, můžete i jeho vyzdobit :-)
Profil Luďky Bodnárové na Fleru (vyrábí i naušnice, členky azd. z různách materiálů)
05.02.2017

Crazy má rád ovečky :-)

25.02.2017


Novoroční procházka

15. ledna 2017 v 12:42 | Jana Š
V článku Leden 2017: 01.01.-10.01. si můžete přečíst, jak jsem si novorční procházku užili. V tomto článku se můžete podívat na fotografie.
Ať se líbí.Procházka 13.11.2016

14. ledna 2017 v 13:32 | Jana Š
Sníh z přechozí dne (foto v článku První sníh roku 2016) téměř zmizel. Bylo -5°C, ale sluníčko mělo velkou sílu, tak jsem prcka ani neoblékala.
Vyrazili jsme na pole, kde si vyhledával pamlsky a skvěle si svou volnost užíval.

Když jsme vyšli, ještě obleček měl. Pak jsem mu ho sundala. Zbytečně by se přehříval.

Vyhledávání pamlsků

Fakt tu někde je?

První sníh roku 2016 - 12.11.2016

10. ledna 2017 v 19:29 | Jana Š
Se zpožděním vkládám pár fotek z užívání si prvního sněhu loňského roku. Bylo to o víkendu 12 a 13.11.2016. V tomto článku jsou fotografie ze soboty 12.11.2016.

Crazy si sníh prostě umí užít


Agility hřiště Řepy a keškobraní po třetí

9. ledna 2017 v 16:16 | Jana Š
29.10.2016 jsme vyrazili nafotit pár snímků na agility překážkách. Potřebovala jsem totiž nějaké fotografie do článku do Světa psů, kam jsem měla poslat příspěvek.

Kolem agility hřiště v Řepích jezdím minimálně jednou týdně a málokdy tam někoho vidím. Ale asi je to tím, že jezdím z práce docela brzy - už ve tři.
Na hřišti nikdo nebyl a tak jsme se hned pustili do cvičení. Crazy byl na kladině v sedmém nebi, z áčka už takovou radost neměl. Je o dost strmější, než co máme na cvičáku, takže to, že ho přeběhl byl opravdu zázrak. Poslala jsem ho na něj jen jednou, znovu jsem to neriskovala.
Po dlouhé době si zkusil opět houpačku a zvládl ji bravůrně.

Kladina
Vzhůru
Na houpačce

Ve Stromovce

24. srpna 2016 v 17:51 | Jana Š
18.06.2016 jsme se zúčastnili Srazu jorkšírských teriérů.
Sraz jsme si užili a cestou na tramvaj jsme se ještě prošli Stromovkou v Praze. místa, kde jsem chtěla Crazyho foti jsem už měla vybraná z Procházky ze psy, kde jsme je míjeli, ale nebyla možnost zastavit a dělat fotky.

Teď jsme si šli hezky v klidu a zastavovala jsem, kde jsem chtěla. Crazy pózoval hezky a myslím, že to jsou jedny z nejhezčích fotek, které jsem mu zatím nafotila.


V boudě :-)

Kuk

Model


Musím se upravit

Model po druhé :-)

V pařezu

Skálolezec


Příští fotoprocházka bude zřejmě v Hostivaři až budeme čekat na start pochodu v rámci Běhu pro PESOS. Uvidíme, jaké bude počasí.

Velikonoční procházka

28. března 2016 v 13:51 | Jana Š
Jelikož Velikonoce už nějaký ten pátek nijak zvlášť neprožíváme, tak jsme dnes v devět hodin s Crazym vyrazili na procházku. Vzala jsem s sebou i foťák, protože jsem chtěla natočit poslušnost a jelikož bylo krásně udělala jsem i pár fotek.
Crazy pózoval vcelku ochotně - jako obvykle. Proč taky ne, když mu za focení vždy něco kápne :-)

Už včera jsem se na procházce všimla, že na jednom rumišti roste spousta podbělu, takže jsme se tam vypravili. Vybrala jsem jen pár fotek.

Mimochodem - dnes je to přesně 4 roky, co jsem Crazyho viděla poprvé :-)
Sněhové hrátky

19. ledna 2016 v 18:31 | Jana Š
V neděli 16.01.2016 jsem sebou vzala foťák ven vůbec poprvé na celou procházku - asi 1,5 hodiny. Musela jsem využít sníh, jak jinak.
Crazy řádil jak černá ruka, takže co jiného by bylo na fotkách než on a sníh?
Jen mám pocit, že mě začíná foťák malinko zlobit. Zatím tedy (snad) jen displej, který se musím pokusit nějak přenastavit. Na displeji fotky totiž vypadaly super, v PC jsou, ale dost brutálně přepálené, takže jsem si musela pohrát s kontrastem.
Musím koupit fotopapír a zkusit nějakou vytisknout, abych zjistila co vlastně zlobí - zda displej foťtáku nebo monitor PC. Zkoušet to v noťasu co jsem podědila po ségře nemá smysl. Ten je dost předpotopní, takže na něm se s fotkama pracovat nedá. Maximálně ořez, ale hrát si s barvami a konstrastem ... ani omylem.
No, ale tento článek není o stěžování si na foto a PC techniku, ale o fotkách Crazyho s pár kámošl, které jsme potkali cestou domů.
Tak šupem na ně :-)

Stejně se divím, že si ten jazyk neukousl ... každou chvíli mu to podjelo

Středeční procházka

15. srpna 2015 v 13:34 | Jana Š
Téměř každý den teď chodíme na procházky ve složení já, Niky a Martina a naše psiska - Crazy (jork), Teddy (shletie) a Johnny (corgi).

Ve středu 14.08.2015 jsem s sebou oppět vzala foťák. Baterie tentokrát vydržela, za to se, ale rychleji setmělo.

S foťákem jsem si musela hodně pohrát a bohužel především zvýšit ISO, aby byl pohyb ostrý. Fotky proto hodně šumí.
Také jsem si s nimi hodně vyhrála - doostření, zesvětlení a oživení barev. Tyto úpravy dělám nerada, bohužel to jinak nešlo.
nicméně i tak z foťáku něco vypadlo a zde vám to předkládám :-)


Sheltie Teddy
Teddy prudí Johnnyho
Crazyk

Pondělní procházka

12. srpna 2015 v 18:02 | Jana Š
10.08.2015 jsme vyrazili na plánovanou procházku s Niky a Martinou a samozřejmě i s jejich pejsky.
Niky má shletiáka agiliťáka Teddyho (celým jménem Yunior Yustin Z Benešovské zahrady). Je mu něco málo přes 2 roky, věnuje se agility a už je i z bonitován.
Martinin pes je welsh corgi a jmenuje se Johnny (celé jméno není podstatné :-)). Věkem je právě na rozhraní mezi štěnětem a psím puberťákem. Je úžasně přátelský, neuvěřitelně hyperaktivní a čeká ho bonitace.
Johnny s Teddym se pěkně vyřadili, ale Crazy na ně docela prděl. :-( Snad až se ochladí, tak se více do her zapojí.

Nicméně se alespoň proťapal a já měla možnost si udělat pár fotek řádění omladiny :-)

Pokud byste se o Teddym a Niki chtěli dozvědět více, určitě navšitvte web Yunior Yustin shletie.

Fotky nejsou úplně kvalitní. Šli jsme ven až někdy kolem osmé večer, takže světlo nebylo nic extra. Ale koukatelné jsou.

Johnny má radost, že Niki vidí :-)

A už se řádí

První sníh 2015

4. ledna 2015 v 11:41 | Jana Š
Včera večer začal padat první letošní sníh, takže jsem dnes ráno vzala na procházku foťák.
Vyrazili jsme na pole, kde se mi tak nějak fotí nejlíp.
Pravda je, že dnes bylo focení obvzlášť náročné. Chviličku svítilo slunce, vzápětí byla tma jak v ranci, pak začalo sněžit, načež opět vysvitlo sluníčko. Ani jsem nestíhala přenastavovat foťák.
Crazy měl po chvilce plné zuby pózování, protože se přidal i poměrně silný studený vítr.
Tak přidávám alespoň 4 zasněžené fotky :-)

Za zdravotním střediskem staví nové domy a byty, takže je tam vyvezená velká hlada zeminy. Je to oblíbené místo na lítačky mezi místními pejskaři - jedno z mála míst, kde mohou běhat psi na volno beztrestně. Potkali jsme se tam se zlatou retrívřicí Charlie.

A z haldy jsme vyrazili na naše oblíbené pole ...

Čtvrteční fotografování

11. října 2014 v 16:37 | Jana Š
Ve čtvrtek jsem se spíše náhodou utrhla z práce dřív. Výjmečně jsme neměli fůru vzorků, takže jsem doma byla už před půl čtvrtou.
Bylo krásné počasí což jsem musela využít. Vzala jsem Crazyho, foťák, pamlsky a vyrazili jsme.

Chtěla jsem nafotit Crazyho s barevnými stromy v pozadí a u listopadek či co to mají jedni zdejší lidé před plotem. Nakonec to dopadlo malinko jinak, ale k tomu dojdeme :-)

Nejprve jsme vyrazili na pole, kde mi Crazy ochotně pózoval - za pamlsky, jak jinak :-)
Poslední týden tam chodíme skoro každý den. Už tu dohárali feny, tak ho můžu konečně zase pouštět na volno.
Alespoň někde je možnost se vylítat :-)
Crazy je však outdoor jork každým coulem. Krom lítání po posekeném poli si totiž oblíbil i pole zorané. Už jsme ho přecházeli 2x a pořád i to užívá stejně. Já osobně dávam přednost alespoň trochu vyjeté cestě od auta, i když stejně není úplně stabilní. Crazymu je to, ale jedno a klidně si skáče po hroudách.
A aby to nevypadalo, že je tam Crazy jen naaranžovaný, přidávám ještě video. To jsem tedy nahrávala až dnes (11.10.2014), ale na jiném poli, které nám rozorali včera, včetně cesty. Takže měl Crazy dvě možnosti. Buď jít vysokou (i když zválenou) trávou, nebo to vzít přes oranici. Tak to vzal oranicí a to chtěl jít ještě na příč, ne po kraji.

Z pole jsme pak procházeli kolem rybníka. Původně jsem tam neměla v plánu jít, ale když jsem viděla to krásné světlo a zbarvující se listí, nakonec jsem neodolala a nějakou fotku cvakla.
Pak jsme prošli ves a konečně došli tam, kde jsem chtěla fotit původně. samozřejmě se mi stihlo stočit sluníčko, takže fotky nic moc. Nicméně jsem dvě vybrala a budu doufat, že si ma na těchto dvou místech ještě podaří nafotit jindy.

A na závěr ještě jedna dnešní fotka. Když už pracuji v zemědělství, tak jsem musela Crazyho vyfotit alespoň s traktorem :-)
Bohužel bez sluníčka, takže žádná sláva, ale stejně se mi líbí.

08.02.2014

13. února 2014 v 21:25 | Jana Š
Ráno mě Crazy vzbudil až před sedmou hodinou. Krásně svítilo sluníčko a tak jsem se rozhodla vyrazit na dlouhou procházku rovnou (obvykle chodíme ráno jen tak na 10 minut na vyčúrání a až tak 10:00 na dlouhou).
Když bylo tak krásně, nemohla jsem nechat foťák doma.
No a když už to byla velká procházka, vzali jsme to co největším okruhem kolem vsi.
Potkali jsme krásnou kříženku jezevčíka a jorka a jsem pako, že mě nenapadlo se zeptat, zda si jí můžu vyfotit.
Pak jsme došli až k rybníku, kde jsem prostě musela využít světlo.
Jen jak koukám na ty fotky, je nejvyšší čas objednat se na úpravu srsti.

Courali jsme venku už hodinu a čtvrt a blížili jsme se k domovu, když se před námi objevil labrador. Nejdřív jsem zbystřila, ale pak sjem si uvědomila, že ho (respektive ji) znám.
Koukala jsem po páníčkovi a nikde nikdo. Nejdřív na nás koukala a pak se k nám rozeběhla. Chtěla drbat a pak si s Crazym hrála. Obojek neměla, takže jsem tušila, že asi utekla. Její jméno jsem neznala, ale věděla jsem čí je.

Čekala jsem, jestli se někdo neobjeví a mezi tím se s Crazym docela vyblbla, i když jsem ji sem tam musela brzdit, když už byla moc hr.
Chtěla jsem už jít domů a myslela jsem si, že fenka zůstane u hřiště, ale ona se vydala s námi k nám.
A když už šla s námi dobrovolně domů, proč ji neodvést k páníčkům? A tak jsme se vydali zpět na druhý konec vesnice.

Fenku jsem bezpečně předala a zjistila jsem, že se jmenuje Lady. A tady pár fotek Crazyho a té krásky.
Domů jsme přišli až po půl desáté a oba jsme si to skvěle užili.

Krásné světlo

31. prosince 2013 v 12:25 | Jana Š
Včera bylo krásné světlo a tak mi to nedalo a vyrazila jsem s Crazym i s foťákem ven.
Nejprve jsme se zastavili na hřišti, kde bylo světlo opravdu luxusní:
Pak jsme obešli novou zástavbu a vyrazili do ulice, kde často potkáváme jednoho jezvčíka. i tentokrát paníčkům utekl. Docela mě pobavila jeho panička, která právě odjížděla s autem. "Utekl nám pes, tak, když ho potkáte, tak si ho chyťte" (Tím myslela Crazyho).
Takže super, jim uteče pes a já si mám svýho chytit :-D Docela mě pobavila.
No každopdáně tenhle jezevec je přátelský, takže se spolu očuchali a dobrých 5 minut vzájemně přeznačkovávali jeden a tentýž keř :-)
Pak jsme se konečně vydali k rybníku. Zdrželi jsme se ještě u zvířátek - mají tam kozy, slepice, ovce a emu - takže jsme přišli o hezké světlo u rybníka. za to tam ale potkali krásnou lněnou teriéřici.
Navíc objevil krtěniště, takže z toho byl taky nadšený :-)
Dnes už asi na velkou procházku nepůjdeme. pomalu, ale jistě to tu začíná práskat a mrzne, takže se projdeme jen po okolí.
každopdáně včera to byla opravdu krásná procházka a v novém roce si ji jistě zopakujeme :-)

Crazy a Tracy 17.08.2013

19. září 2013 v 17:45 | Jana Š
A zase jednou bylo veselo. V jedenáct jsme byli na cvičáku a kolem čtvrt na jednu nás ségra vyzvedla. Seděla jsem v autě uprostřed, vlevo byl připoutaný Crazy a vpravo Tracy. No, bylo veselo, ale zvládli jsme to. jen můj žaludek to trochu hůř snášel.

Crazy by se po cvičáku nejraději natáhnul, ale Tracy mu to nedopřála. Pak s ní a s tátou ségra odjela na nákup do Globusu, tak se mohl trochu prospat.
Jakmile přijela, zase se pustila do mučení - a tentokrát si to Crazy nenechal líbit. Najdřív po ní vyrážel a pak ji začal obskakovat, takže jsme musely zasáhnout. naštěstí se za chvíli uklidnil a tak u nás mohly zůstat dál.

Než odjely, vyrazily jsme na "chvilku" na procházku. Nakonec z toho byla procházka na víc než hodinu. Vzala jsem s sebou foťák, takže byla i spousta fotek.
Vidět budou tři, pro ostatní klikněte na celý článek ;-)

Tracy ve své oblíbené miminkovské pozici
V náručí
Pozóór, běžíme. Tady se mě pokusili převálcovat :-)
Další fotky po rozkliknutí celého článku

Crazy a Tracy 13.07.2013

15. září 2013 v 13:14 | Jana Š
13.07.2013 nás navštívila ségra se švárou a Tracy. Důvodem byli moje nazoreniny (které jsem však měla až o týden později).
Jako obvykle se Crazy na Tracyinu návštěvu netrvářil moc nadšeně, ale pak se oba rozkoukali a začalo vzájemné mučení.
Tentokrát jsme i vyrazili před barák, kde se Zdeněk pokusil udělat nějaké ftoky (mým foťákem) a já videa.
Stíhat ty malé šílence dalo zabrat, ale něco málo z toho vylezlo :-)

Začněme videem :-) - V náhledu vypadá rozmazeně, ale v reálu se na to koukat dá ;-)

A teď fotky:
Tracy se rzohlíží co by kde vyvedla.
A už letí ....
Crazy
Tracy velmi ráda rozvazuje tkaničky a tak Lence nezbývá než před ní uhybat :-D Opravdu se nejedná o slavnostní výkop ;-)
 
 

Reklama