Domácí trénink

Pár fotek z tréninku dogdancingu

25. listopadu 2017 v 16:05 | Jana Š
Dlouho jsem se zde neobjevila. Ale nebojte. Ještě žijem.
Se začátkem sezóny trávím v práci opět více času. K tomu jsem od října začala praktikovat jógu, takže zbytek volného času věnuji Crazymu a na PC mi ho již moc nezbývá.

Crazymu se v průběhu října definitivně projevila intolerance obilovin - už nejen pšenice, ale i kukuřice a možná i něčeho dalšího. Opět jsme skončili na kapačkách a v současné době krmím pouze vařeným masem a rýží nebo dýní. k tomu zkouším různé druhy zeleniny, přisypávám vitamíny a jako pamlsky má bezobilné granule.
I masové pamlsky (kupované) jsme museli hodně omezit, protože se prakticky do všech přidává kukuřičný škrob (i když tam píší, že jsou 100%), a ani to mu nedělá dobře.

Trénujeme tedy buď za vařené maso nebo granule. Ovšem venku je naprosto bezvadnej. Před nějakou dobou mi jedna blogerka tvrdila, že pozitivkář bez pamlsků nedokáže fungovat - mi venku jedeme bez pamlsků (jen za pohlazení a slovní pochvalu) už do začátku října a spolupracuje pořád stejně.
No, ale dost povídání, vzhůru na fotky.
V tréninku stále trénujeme na F1, vše dopilováváme. Crazy už krásně pochopil couvání a já pevně věřím, že příští rok tu zkoušku opravdu dáme. Do konce února budeme trénovat, v březnu vyrazíme na cvičák, kde už dopilujeme choreografii s trenérkou a pak se odvážím vyjet na zkoušku (doufám :-D).

Fotky, které teď vkládám jsou staré už rok, ale zjistila jsem, že jsem je sem nějak zapomněla vložit. Ségra nás tehdy fotila do časopisu a Crazy se ten den naučil slalom - kvůli focení ho totiž musel zopakovat asi 15x.
Už jsem si říkala, že mu ho naprosto znechutím, ale naopak ho tehdy pochopil a od té doby s ním nemá nejmenší problém.Trénink dogdancingu s videem

15. srpna 2017 v 21:30 | Jana Š
Po dost dlouhé době píši, jak postupujeme v naší přípravě na dogdancingovou zkoušku F1.
Měla jsem teď dovolenou, takže Crazy měl téměř 14 dní pauzu od tréninku - i když mamka s ním něo málo trénovala - práci tlapek, veverku ...

12.08.2017 jsem se konečně dokopala vzít s sebou mobil na procházku a natočila jsem trénink. Pravda, video není nic extra, ale je na něm vidět, že se mi konečně podařilo Crazymu vysvětlit co po něm chci.
Na všech cvicích máme stále co pilovat.
Za pár dní jedu na 4 dny s Crazym, ségrou a Tracy do Krkonoš, tak ještě dostane pauzičku a pak bych chtěla začít pracovat na jednotlivých cvicích. Definitivně je dopilovat tak, aby je předváděl krásně a pouze na slovní povel.

Pokud chcete kouknout na video, je níže. Spíše si ho však otevřete na youtube. Tady je dost smrsklé.

Trénink dogdancingu 21.06. - 11.07.2017

11. července 2017 v 21:30 | Jana Š
Crazy je prostě šikulka je panička je tupoň :-D

Trénujeme víceméně každý den na procházkách. Někdy trénujeme všechny prvky sestavy, jindy jen couvání nebo otočky. Na tom asi pracujeme nejvíc.

Crazymu šly otočky už moc pěkně - krásně se dorovnává, ve slalomu je aktivnější, stejně tak v obíhání.
Pac a ťap jsem ho naučila na nohy, takže to zařadím do sestavy lépe, než když bych u něj seděla na bobku.
Co se týká couvání, dost mi bočil.

To se však změnilo po 06.07.2017 kdy jsme byli na další hodině dogdancingu u Alči. Zjistila jsem, že na něj moc spěchám, proto se mu couvání nedařilo.

Od té doby už mu jde mnohem lépe. V následujících dnech jsme se zaměřili na otočky a couvání, které jsme dostali za úkol. Na další lekci půjdeme zřejmě až v září, takže do té doby snad vše pořádně vypilujeme.

O tom jak probíhala lekce bude následující článek.

Trénink dogdancingu 18.6. - 20.6.2017

26. června 2017 v 6:15 | Jana Š
18.6.2017 jsme byli na PesFestu, kde jsme potrénovali v rámci soutěže pes šikulka pózy (veverka, chcípni) a práci tlapek. Víc jsem ho v tom horku netrápila.
Report z PesFestu snad bude ještě dnes.

19.6.2017 jsme trénovali vše, nicméně se nejvíce zaměřuji na dotáčení otoček a na couvání. Stále však udělá jen pár krůčků.

20.6.2017 jsem celý den strávila na polním dnu a večer se musela nachystat na následující dvoudenní školení. Přesto jsme na procházce zkusili pár cviků - včetně pac a ťap na nohy. Už je to alespoň 2 roky co jsem se ho to snažila nsučit - nevím proč, mě tehdy nenapadlo použit klikr.
Tentokrát jsem ho použil a Crazy, ani ne za minutu, dával pac a ťap na nohu naprosto neomylně - dříve si to pletl s povelem Chyť se, který jsem právě ma nohu učila.
Zřejmě tedy upravím choreografii a zařadím práci tlapek na nohy, ne na ruce.

Trénink dogdancingu 16. a 17.5.2017

19. června 2017 v 6:05 | Jana Š
Páteční trénink proběhl na procházce a to hned na dvou místech.
Prvním místem byl chodník u parkoviště nové zástavby - z jedné strany auta, z druhé pole, oblíbené místo pro venčení většiny lidí z blízkého okolí, takže tudy jen procházíme a Crazy si čuchá a značkuje.

Čekala jsem, že bude nesoustředěný, ale jakmile jsem řekla "Jdeme cvičit.", nespustil ze mě oči.
Procvičili jsme zde otočky a slalom.
Když chci po něm jen jednu otočku, krásně dotáčí. Pokud dvě, tak už nedotočí, takže máme na čem pracovat.

Slalom mu šel moc pěkně a myslím, že jsme i zrychlili.

Druhá část tréninku nás čekala ve slepé ulici, kde trénujeme obvykle. Tam už po mě vždy kouká, jestli budeme cvičit nebo ne.
Vytáhla jsem klikr a začali jsme trénovat couvání. Crazy si nejříve sedal, ale pak jsem z dlaně na nose touch udělala spíše mističku a začal couvat nádherně a ještě si u toho vrtěl ocáskem.

V sobotu jsme trénovali jen otočky (kdy jsem mu klikala dotáčení) a couvání. Záčínám opravdu věřit, že se couvat naučí.

Hra s krabicí po druhé

14. října 2015 v 18:04 | Jana Š
Nějakou dobu jsme se teď flákali a tak, abychom se zase rozcvičili, jsem vytáhla krabici.
Crazy ji vzal spíš jako target, nicméně účel splnila.

Původně jsem měla určitou představu, co chci cvičit - usednutí na krabici. Ale jak už to v klikrtréninku bývá, občas vám zvíře nabídne chování, které se vám líbí více, než to, které jste původně chtěli cvičit a tak se od původního plánu odkloníte ...

Klikrtrénink - Hra s krabicí

25. června 2015 v 18:02 | Jana Š
Když se pes učí cvičit s pomocí klikru, je jedna z prvních her, hra s krabicí. Pes má kliknuto za každou interakci s krabicí - dotek,škrábnutí i kousnutí atd.
Postupně se vytvaruje požadované chování - stání, sed nebo leh v krabici.
Crazy tuto hru už zná - hráli jsme ji už když jsem s klikrem před lety začínala. Jelikož se ke klikání vracíme po delší době, rozhodla jsem se tedy opět pro hru s krabicí, ale trochu jinak.
Krabice tentokrát nestojí klasicky na dně a Crazy do ní nemá vlézt ze shora, ale naopak leží na boku a Crazy má vejít dovnitř jako do kennelky.
"Problém" je, že je krabice úzká, takže aby dovnitř vstoupil, musí se přikrčit.

Cílem tedy je, aby Crazy vstoupil do krabice bez ohledu na stísněný prostor, lehl si tam a položil hlavu - nesejde mi na tom zda na tlapky nebo mezi ně.

Lekce 1 - 23.06.2015

Nachystala jsem si dostatek co možná nejmenších pamlsků, přivolala Crazyho k noze a odložila ho. Pak jsem nachystala krabici a s povelem volno jsem mu hodila na zem pár pamlsků.
Následoval "povel" "Co uděláš?" a Crazy začal nabízet.

Z počátku jsem mu hodila odměnu za jakoukoli interakci z krabicí - na videu je vidět různé šťouchání nosem i packami, nahlížení dovnitř. Po kliknutí se vždy hned otočí a očekává hození pamlsků. Video je bohužel bez zvku, další snad už se zvukem bude.

V jednu chvíli jsme trochu odbočili a klikáním jsem Crazyho navedla na to, aby na krabici skočil. To jsem pak ale opustila neboť se mi to nezdálo zcela bezpečné. Okolo 2:00 - 2:20 je hezky vidět, jak došlo k vytvarování skoku na krabici a jak bylo poměrně snadné ho převést na jiný cvik - stačilo jednou neodměnit a Crazy začal zkoušet, zda by se mu nevyplatilo se podívat raději dovnitř krabice než lézt na ni.

Pak se na chvíli ztratí, zkusí znovu škrábání a zjišťuje, že nefunguje. Začala jsem tedy odměňovat i ty nejmenší náznaky koukání do krabice a odměňovala jsem tak, aby pamlsek dopadl co nejblíže krabici, ale při tom jsem ho do ní nelákala. Musel nejdříve sám provést kontakt s krabicí a pak mu masíčko přistálo na jejím kraji.

Myslím, že jsem měla výcvik ukončit už na 3:45, ale říkala jsem si, že ještě kousek dáme. No, přepálila jsem to. Sice jsme se nakonec dobrali k cíli, ale při příštím cvičení to určitě ukončím dříve. A ani ten jackpot po prvním úspěšném zvládnutí nebyl dobrý nápad.

Sice to už na videu není, ale po druhé mu trvalo déle přijít na to, za co jackpot byl.

Při příští lekci budu opatrnější.


Lekce 2 - 24.06.2015

Že jsme předchozí trénink přepálili se úkázalo hned. Musela jsem opět několikrát kliknout pouhé doteky, než se rozpomněl, že má vlézt dovnitř.
Bylo to však tentokrát mnohem rychlejší a ani ne za minutu jsem už vyžadovala položení hlavičky.
Skončila jsem přibližně po dvou minutách, kdy mu to ještě šlo.
Pak jsem ho nechala odcvičit nějaké známé cviky (sedni, lehni, otočky) a nakonec jsme ještě trénovali slalom.

Lekce 3 - 25.06.2015

Ukázalo se, že jsem včera skončila opravdu ve správný čas. Sotva jsem položila krabici na zem a zeptala se "Co uděláš?", Crazy okamžitě vběhl do krabice a zalehl.
Pokud jsem mu s povelem volno odhodila pamlsek stranou, aby z bedny vylezl, popadl ho a bleskem zacouval zpátky a ulehl :-)

Dostali jsme se tak daleko, že jsem se rozhodla předřadit povel "BOX". Zkusili jsme 3x, vždy ho splnil, ale možná jsem se zrovna trefila jen do chvilky, kdy se rozhodl ho nabídnout.

Nevadí, ukončila jsem, když to ještě bylo dobré.
Pak dostal staré známé cviky a nakonec jsem mu hodila zbytek pamlsků do stanu, kde se uvolnil Hersenwerkem.

Jelikož zítra ráno odjíždíme na prodloužený víkend, budeme v tréninku pokračovat až v neděli nebo v pondělí (podle toho jak utahaní se v neděli vrátíme).

Natočím i video neboť jsem zvědavá, jak to po pauze bude vypadat a jistě to bude zajímavé i pro případně návštěvníky webu.

DALŠÍ LEKCE A VIDEA V CELÉM ČLÁNKU
 
 

Reklama