Dogdancing HafBO

Dogdancing s Alčou 2

11. července 2017 v 21:44 | Jana Š
06.07.2017 jsme dorazili na druhou lekci dogdancingu. Byli jsme spojení se sporotvní přípravkou - na DD jsme byli s Crazym sami, na sportovní přípravce byla westice Dotty a prtka Fanny.

Potřebovala jsem probrat couvání, při kterém mi Crazy bočil. Samozřejmě to byla moje chyba - měla jsem na něj moc vysoké nároky. Stačilo, abych mu klikla už za první krok couvnutí a během 4 opakování mi krásně odcouval 2 moje kroky. Je pravda, že s tímhle bojuju vlastně od začátku klikání - občas nastavuju příliš vysoká kritéria. Většinou si to uvědomím sama, ale teď mi to vůbec nedošlo. Crazy už těch pár kroků uměl, tak jsem si říkala, že už můžu postoupit dál, ale bylo to prostě moc rychlé.
Na počátku byl problém i s tím, že si Crazy sedal, ale s pomocí klikru jsme to rychle odbourali - snad už definitivně.

Otočky mu šly krásně, pěkně dotáčí, ale také si po nich sedá, což ho mám odnaučit.

Alča říkala, že to je problém cvičákových psů - při poslušnosti jsme do nich pořád hustili předsednutí, sednutí k noze, oční kontatk v sedu ... a v dogdancingu by měli ideálně stále stát, nedostanou-li jiný povel. Takže trénování povelu vstaň je dalším úkolem, který jsme dostali.

Nakonec jsme ještě ukázali sudy - po těch se Crazy, ale buď postaví, nebo se svalí do mrtvoly. Tam ho mám naučit, aby po odválení sudu zůstal ležet.

Crazy byl pochválený, já mám být klidnější, rychlejší a nebýt tak zbrklá. Takže oba máme na čem pracovat :-)

Dogdancing s Alčou 1

16. června 2017 v 21:27 | Jana Š
Už v loňském roce jsem začala uvažovat nad tím, že zkusíme dogdancingovou zkoušku F1. Stále se mi však nedařilo naučit couvání.

Proto jsem se rozhodla navštívit lekci dogdancingu vedenou Alenou Balcarovou, která je mimo jiné také rozhodčí pro dogdancing, takže v tréninku rozhodně ví, o čem mluví.

Na lekci jsme se sešli 3. Kromě nás, ještě naše stará známá stafordka Lawi a mladý borderák Bak. Lekce je vedená tak, že si každý řekne, co potřebuje procvičit a Alča mu s tím poradí.

Já s Crazym potřebovala naučit couvání, respektive poradit, JAK ho to naučit. Nejprve Alča chtěla, abychom jí předvedli ostatní prvky potřebné do F1.

Začali jsme pózami. Tam jsem zvolila Veverku (panáčka) a Chcípni (mrtvola). Obojí máme v pořádku.

Pak následovali otočky. Ty jsou povinné dvě, já raději učím tři, (což se doporučuje, kdyby poslední nedotočil). Což byl vlastně důvod, proč jsem u té poslední tak nějak kašlala na dotočení.
Alča mi poradila, ať na dotočení trvám. Když by se nám dařilo a chtěli jsme jít do dvojek, tak tam už na tom opravdu velmi záleží.
Hned jsme dotáčení procvičili a Crazymu to nedělalo problém pochopit.

Slalom nám šel dobře, co se týče procházení, ale chyběl mu radostný projev a energičnost, takže na tom musíme zapracovat. Tedy, ono to bylo pravděpodobně tím, že bylo 32°C, protože, když s ním trénuju na procházkách, tak má (alespoň dle videa) projev pěkný. Takže budeme procvičovat veselejší projev a já i on bychom měli zrychlit krok.

S obíháním psovoda jsem začala teprve nedávno. Obíhá celkem pěkně, jen opět chyběla ona energičnost a veselý projev. Ta, ale chybí i v tréninku. Myslím si, že zatím ještě úplně nechápe co po něm chci (návádím ho pamlskem), takže zkusím pocvičit i s klikrem.

Couvání jsme zkoušeli několika způoby, ale buď si sedal, nebo se kroutil jak paragraf. Jakžtakž zabralo, až když jsem dala před sebe ruku bez pamlsku (připlácl mi hned na dlaň nos). I tak si často sedal a po chvíli i začal nabízet veverku, mrtvolu, sudy ..., protože netušil co chci. Pak ale několik krůčků zpět udělal.
Domluvily jsem se tedy s Alčou, vezmu klikr a zkusím ho naučit couvat přes nose touch.

Na další lekci jsme přihlášení za 14 dní, tak jsem zvědavá, jak se za tu dobu zlepšíme.

Každopádně mě celkově potěšilo, že na to, že jsem ho vše učila jen podle knížky, to zase tak katastrofické nebylo :-D
 
 

Reklama