Agility HafBO

Agihrátky s Pavlou - 1

14. června 2017 v 21:38 | Jana Š
28.05.2017 jsme se s Crazym prvně vydali na Agihrátky.
Na místě jsme byli brzy a tak jsem se zkusila najít ještě jednu kešku, ale nezadařilo se, tak zase příště.
Kromě nás na cvičák dorazila jen sheltie Hanny s paničkou. Jelikož se s Crazym hned zkámošili, nechali jsme je pobíhat a postavili jsme parkur dle Pavliných instrukcí.

Agihrátky jsou pro zájemce, kteří neplánují závodit, ale chtějí se jen pobavit, nebo si zkusit, zda by je agi bavilo či ne.
Crazy docela překvapil - krásně spolupracoval, ale má stále problém se skoky. Musely jsme mu je dát "na štorc". Plnou výšku vždy podlezl.

Dělá to od doby, co mi zůstal viset na překážce na agi hřišti v Podolí. Nicméně jednou skočil i plnou skočku a to byl tedy pořádný skok. Když by se mi podařilo, dodat mu dostatek sebedůvěry, věřím, že by byl na agi šikovný.

Krom skoček, jsme měli na trase tunel, kladinu a slalom. Zkoušeli jsme také obíhání bočnic a v tom byl tedy šikovnější než já :-D

Až budou agihrátky zase v rozumném čase (po celý červen jsou plánované až na 19:00, což je pro nás pozdě), tak zase určitě vyrazíme.

Agility s Lízou 3

20. června 2013 v 15:30 | Jana Š
09.06.2013 jsme byli prozatím na poslední lekci agility. Jelikož je na lekcích plno, na další se dostneme zřejmě až v červenci.
Přestávám si s Crazym vědět rady. Opět mi zdrahl z parkuru, ale už ne jen za fenami, ale i jen tak, aby si očichal zbytek cvičáku. Jak nad tím tak uvažuji, z těch tří lekcí pracoval nejlépe tu druhou, kdy jsme byli na cvičáku a jako první a jelikož jsme museli nejprve vyndat a postavit překážky, měl možnost si pohrát s ostatními psy a očichat si cvičák.
Ostatní dva dny šlo jen o zběžné očichání a šlo se hned pracovat.
Taky samozřejmě potřebuju vylepšit motivaci.
Trochu uvažuju nad tím, že s agility praštíme. I když ve chvíli, kdy ho to chytne, ho to baví, soustředí se - hlavně tedy tam, kde parkur směřuje od psů. Jakmile se běží směrem k nim, jsem v loji.
Stejně tak, zatím co se normálně nechá celkem úspěšně přivolat (dokonce už i od fenky, kterou bezmezně miluje), na agility, jako by neslyšel :-(

Když už se uráčil začít pracovat, cvičili jsme tyto sekvence:

Skočka - tunel - tunel - skočka - dálka
První skočku a tunel, které se běželi od psů, zvládl na výbornou. Po druhém tunelu zdrhnul a několik minut jsme ho s Lízou naháněli. To provedl několikrát. Pak doběhl zbytek.

Skočka - tunel - skočka
Celé od psů, takže bez problému

Skočka - tunel - látkový tunel - skočka
Celé od psů, takže v pohodě

Áčko
Naprosto OK s maximálním nadšením.

Kladina
Od psů super, když jsme šli na druhou stranu ke psům, seskočil mi sotva začal sbíhat. V první chvíli by se ve mě krve nedořezal, protože to bylo fakt vysoko. Ale naštěstí to zvládl.

Z tohoto tréninku jsem si odnesla spíš zklamání a nechuť pokračovat dál. Asi by to chtělo úplně překopat systém cvičení a hlavně ho nějak naučit, že se pracuje i v přítomnosti psů.
Ale opravdu nevím jak na to :-(

Agility s Lízou 2

18. května 2013 v 21:18 | Jana Š
Dnes v 17:00 jsme měli další trénink agility. Přijeli jsme o trochu dřív a i druhý tým dorazil s předstihem. Což bylo fajn a psi si spolu mohli pohrát.
Líza s sebou měla tentokrát i své dva psi - fenky jack russela, které se do hry také zapojili.
Takže na Crazyho tam byli tři fenky jack russelů :-)
Vyblbli se spolu a pak se šlo pracovat. Lízini psi byli odloženi do boudičky, takže jsme se tentokrát střídali jen ve dvou.

Jako první nás čekala série:
Skočka - skočka - tunel - tunel
Tedy zvládnout to, dalo zabrat, jelikož Crazy mi opět zdrhal za fenkami. Už jsem nevěděla kudykam, až jsem mu vynadala, že nesmí a když se mě snažil olíznout, zakázala jsem mu to.
Když jsme přešli na další sérii:
Skočka - tunel - tunel - dálka
Najednou jako by ho začalo masíčko zajímat, lítal jak splašený přes překážky i skrz tunel a kdybych se mu sem tam nezamotala pod nohy, bylo by to super.
Větší problém nastal při sérii:
Skočka - skočka - tunel - tunel - skočka
, když jsme ji běželi vproti směru. Crazy před posledními dvěma skočkami uhnul. Každopádně to byla moje vina, takže jsem to pak řešila tak, že jsem překážku přeskakovala společně s ním.
Poslední sérii:
Skočka - skočka - tunel - látkový tunel
Zvládnul naprosto bravůrně, i když Líza mu ještě látkový tunel přidržovala, aby viděl skrz. Příště už to možná zkusíme s položenou látkou.

Na závěr nás čekali dvě překážky, které Crazy zatím neznal. Velká kladina a houpačka.
Na nízké kladině už byl. Na OSA Panda Praha, mají štěněčí cca 10 cm nad zemí. Byla jsem na něj hrozně zvědavá, protože vím, jaký je Crazy magor do výšek. Někdy v 10-11 měsíci, měl období, kdy neustále skákal na stůl, na parapet, na topení, na židle, na stolek pod televizí ... čím vyšší to bylo, tím lépe. A Áčko ve školce miloval.

Crazy vyběhl na kladinu s naprostým přehledem, bez náznaku strachu a přeběhl ji. Zpátky to samé, jednou na ní vběhl aniž by dostal povel - prostě šílenec.
Cassie s tím měla větší problém. Vylezla pomaličku, pomaličku jí přešla i slezla. Kladinu znala zatím také jen nízkou. Na druhou stranu je skoro o rok mladší než Crazy.

A nakonec nás čekala houpačka. Crazy na ní vyběhl rychlostí blesku, Lízu mu ji nahoře držela a zastavil se až na konci prkna. Pak ji s ním pomalu spustila. Po druhé na ní vyběhl sám a když se vracela do původní polohy a byla už nějakých 20 čísel nad zemí, skočil na ni a přeběhl ji v proti směru.
Horší to bylo, když už ji Líza jen nepatrně brzdila. Poprvé to Crazy ustál, i když při dopadu houpačky úplně nadskočil. Po druhé z ní seskočil mimo zónu.
Určitě budeme muset zapracovat na tom, aby po ní neběhal tak zbrkle. Co jsem koukala na videa, psi většinou první část rychle vyběhnou a jak se dostanou za půlku, zpomalí a nechají houpačku klesnout, pak doběhnou.
Crazy ji vyletí až ke konci a pak se diví, že to s ním spadlo :-D

Za odměnu jak krásně pracoval, jsem ho nechala si přeběhnout áčko. Bylo vyšší než to štěněčí ve školce, takže mu nešlo tak rychle vyběhnout, ale zjevně ho to bavilo.

Pokud bude Crazy fit (v pátek máme očkování), tak nás příští víkend čeká další lekce. Měl by se tam setkat s Jessicou, po které tak šílel na první lekci. Tak uvidíme jak nám to půjde. Každopádně bych potřebovala sehnat nějaký doprovod, jako fotografa. Chtěla bych sem dát nějaká fota z Crazyho cvičení.

Jsem moc ráda, že si to dnes Crazy zjevně užil. Takhle nadšeného jako na lavičce a houpačce ho znám, jen když si spolu hrajeme :-)

Jelikož fotku ze cvičení nemám, dávám foto Crazhyo a jeho kamaráda "přesploťáka" labradora Falca.

Agility s Lízou 1

4. května 2013 v 21:41 | Jana Š
Dnes v 18:00 jsme byli prvně na agility HafBO. Trénink vedla Líza Švejdová.
Pořád mi přišlo, že ji odněkud znám. Až po cestě domů busem mi docvaklo, že byla loni s Hitechem na Přivolávačských hrách v Pandě.
Trochu jsem byla nervózní z toho, že areál v Řeporyjích není oplocený, ale díky živému plotu to bylo v pohodě.
Společně s námi ještě trénovali dva psi. Jack russel Jessika a australský honácký pes Dexter.
Naše první hodina byla napůl katastrofická a napůl super.
Crazy proskočil kruhem, skočky mu nedělali problém, klasické tunely zvládl levou zadní a proběhl i látkovým. Horší bylo, že po splnění úkolu, místo, aby si vzal pamlsek a nechal se pochválit, se prosmýkl a úháněl za Jessie.
Crazy je na ty fenky strašně vysazený (a to ani nemusí hárat), takže jsem ho pořád lovila. potřebovala bych, aby mu nějaká fenka dala co pro to, aby se jich trochu přestal všímat.
Při tom, ve chvíli kdy byl dál od Jessie, tak bylo znát, že ho agi baví.
Na další trénink jdeme 18.05.2013 a zatím se zdá, že s námi fenky nebudou, tak snad mu to půjde lépe. Každopdáně už se těším, i když jsem z něj chvílemi byla opravdu na nervy.
 
 

Reklama