Květnové tréninky noseworku 2018

2. května 2018 v 17:29 | Jana Š |  Nosework
10.05.2018
Dnes bylo horko, tak jsem ho ani nechtěla nechat vyhledávat. Ale cesta nás zavedla do místa, kde jsem nechala skořici "zapomenutou", 06.05.2018 (terén č.2). Crazy ji tam bez větších problémů našel.
Nechala jsem ho vyhledat ještě jeden vzorek a více jsem ho netrápila. Opět jsem tam jednu skořici nechala.

09.05.2018
Dnes jsme byli v Botanické zahradě v Troji. V lesní části jsem ho nechala u cesty 2x vyhledávat skořici. Oba pokusy dopadly výborně.

06.05.2018
Včera jsme byli na Run Czech/DM procházce se psy, takže jsme netrénovali - až dnes.
Nejprve jsme byli u pyramidy. Při nálezu si začíná sedat, i když to není 100%.
Definitivně, ale budu muset počkat na cvičák, aby mi Lenka poradila, jak schovat víc vzorků do jednoho terénu.
Crazy zjevně nález jednoho vzorku bere jako konec hledání a volno a hned si něco označkuje a začne si čuchat "svoje".
Pro to mě překvapil, když jsme šli do druhého terénu (foto 03.05.). Tam jsem schovala skořici "na příště" a pak jsem mu dala ještě jedno hledání. Bez problému vyhledal oba vzorky za sebou. Moc mě tím potěšil a dostal jackpot.
Teď váhám, zda to ještě zkoušet, nebo to byla jen náhoda.
Nicméně jednu skořici jsem tam ponechala a až někdy půjdeme kolem, zkusím mu jí nechat vyhledat.

Terén č. 1 - U pyramidy

04.05.2018
Původně jsem dnes měla v plánu netrénovat. Ale Crazy je prudič a když dal najevo, že je připravný cvičit zrovna v místě, které vypadalo příhodě na vyhledávání, prostě jsem neodolala.
Tentokrát jsem vybrala terén na nezpevněném parkovišti, respektive na náspu mezi ním a silnicí (kde projede jedno auto za hodinu, pokud vůbec).
Násep je tvořen štěrkem, kameny, zeminou a sem tam se už probojoval i nějaký ten plevel, takže prostředí měl Crazy různorodé. Jakmile dostal náčich a povel k hledání vystřelil jak blázen. Některé pokusy mu chvíli trvaly, jiné vzorky našel během chvilky. Sem tam už nabízí sednutí rovnou.

03.05.2018
Dnes jsme objevili nový terén. Jedná se o navážku zeminy ze stavby. Crazy vyhledával s nadšením a začíná značit.
Zkoušela jsem nachystat 2 vzorky, ale opět mezi tím značkoval. Budu muset vymyslet, jak mu vysvětlit, že práce pokračuje i po nálezu prvního vzorku.
Každopádně se zdá, že začíná chápat značení, tak snad mu to nebudu kazit.

Terén č.2 - Navážka

02.05.2018
Dnešní procházka byla náročná. Ačkoli se to ráno honilo, odpoledne bylo dost horké, takže jsem přemýšlela nad tím, že ani trénovat nebudeme. Jenže, když jsme si sedli do stínu lípy, začal mě Crazy drápat do kapsy, kde mám schovanou skořici, tak jsem si řekla, že to zkusíme. 2x jsem mu ji schovala do posečené trávy, kde místy prosvítala zem. Oba pokusy zvládl na výbornou, i když ho to dost táhlo na zoranou louku.
Další 2 jsem mu tedy dala právě na okraj zorané země, přičemž jednou neviděl, kam skořici ukládám. Našel obě v pohodě.

Pak jsme se posunuli k pyramidě na suť. První hledání zvládl levou zadní - i s k tomu sednout, byť ze svahu. Při druhém hledání jsem mu schovala dva vzorky. První našel, ale pak nechápal, že má hledat další. Ze zmatku my pak označkoval jedno místo v terénu. Musela jsem tedy projít okruh kde má hledat a pak našel i druhý vzorek.

Vrátila jsem se tedy k jednodušší variantě jen s jedním vzorkem a našel bez problémů. Jen to značení nám pořád vázne. Po nálezu si sice na povel sedne, ale krom jednoho pokusu v neděli se nesnaží sednout si sám. Raději dělá znovu a znovu nosetouch na vzorek, tak skoro zvažuji, že změním způsob značení na zamrznutí.

01.05.2018
Dnes jsme byli vyhledávat na poli. Kolem řepky je pás neosazený, jen zoraný, aby bylo z posedů dobře vidět na prasata. Na kraji jednoho z těchto pásu jsem tedy začala schovávat skořici. Nejprve, když na mě koukal (při tom jsem se tvářila, že dávám skořici na jiné místo - sehnula jsem se celkem 5x). Při každém pokusu jsem nechala skořici na zemi jindy.
Vždy ji našel a to i tehdy, kdy jsem ho odlákala pamlskem a skořici zahodila - takže ani jeden z nás nevěděl kde leží.
Každopádně Crazy byl moc šikovný, jen mu stále nedochází, že po dotyku na skořici si má hned sednout. Musíme dál pilovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama