Bandáží proti strachu (nejen) z vysavače

13. května 2018 v 21:16 | Jana Š
Před 21 týdny jsem na Crazyho začala používat poloviční bandáž při vysávání. Můžete si o tom přečíst v článku Bandáží proti strachu (nejen) z petard
Rychlé shrnutí - Crazy se bál vysávání, klepání, tlukot srdce, schovávání v nejvzdálenějším koutu místnosti (mého pokoje), kterou bere jako svoje útočiště.
Už během prvního bandážování nastala změna. Ležel na kraji postele, to že pod ním projíždím vysavačem mu nijak nevadilo. Při dotyku bylo cítit, že se neklepe, nebušilo mu srdce.
Ani v dalších týdnech (obvykle vysávám jednou týdně o víkendu) neměl potřebu se schovávat. Vždy sebou plácl na postel, a i když se ze začátku občas stáčel do klubíčka, brzy přestal i s tím a ležel natažený na břiše jak dlouhý tak široký - sem tam po očku pokukoval, ale obvykle si lehl zády ke dveřím a dělal, že tam není.
Nevím co se dnes stalo, ale najednou nastal zlom. Crazyho jsem zabandážovala jako obvykle a přinesla jsem do obýváku vysavač - to je pro něj signál, že je na čase zaujmout svou pozici u mě na posteli zadkem k vysavači a tvářit se, že tam není.
Dnes, ale zůstal sedět mezi dveřmi do obýváku, přestože jsem vysavač už zapnula - což je pro něj vždy poslední kapka. Když už jsem měla půlku obýváku vysátou a on tam pořád seděl, musela jsem ho jít prostě pochválit a dala jsem mu odměnu... a pak jsem ho začala "týrat".
Zatím co jsem pokračovala ve vysávání, sem tam jsem mu pohodila pamlsek do různé vzdálenosti od vysavače. Jednou mi neúmyslně spadnul cca 10 cm od vysavače. Bylo mi jasné, že to už je na Crazyho hodně náročné, tak jsem s ním přestala hýbat, Crazy se opatrně přiblížil, pamlsek popadl a odnesl si ho asi do 40 cm vzdálenosti od vysavače a tam ho zblajznul.
Ve větší vzdálenosti si pamlsky sbíral úplně v pohodě. Překvapilo mě, že šel se mnou i při přesunu na chodbu. Tak jsem to riskla a v bezprostřední blízkosti vysavače (zapnutého) jsem mu dala povel pro sednutí a veverku a on to bez problému zvládl. Vnímal jen mě a dobroty, vysavač mu byl absolutně ukradený.
Když si vzpomenu, že před bandážováním mu stačilo, aby mamka vysávala ve vedlejší místnosti a on byl tak vystreslý, že si ode mně pamlsek nevzal, tak tomu nějak pořád nemůžu uvěřit.
Pak už jsem mu dala volno a nechala ho odejít na postel. Tam seděl a koukal co provádím a snad i čekal, že naše pamlskování při vysávání bude pokračovat.
Bylo opravdu štěstí, že jsem v roce 2016 na TTouch narazila a v loňském roce ho konečně začala pořádně praktikovat. Občas Crazymu dělám i TTcouh masáže, ale ne příliš pravidlně. Na bandáž při vysávání, ale nezapomenu nikdy. Doufám, že podobně bandáž zafunguje i při cestování autem, až zase začneme se ségrou jezdit.

Více o tom jak a proč bandáže používat se dočtete na blogu lektorky TTouch pro ČR - Marty Mannelové a budete-li mít možnost, určitě navštivte její seminář. https://ttouchcz.blogspot.cz/2016/12/a-zase-ty-petardy.html

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kitty Kitty | E-mail | Web | 14. května 2018 v 9:33 | Reagovat

Nový poznatek, tuším že se bude hodit i mnoha dalším pejskařům!
Zařazuji tě do Výběru TT "Co je štěstí?" - a děkuji ;-)  :-D

2 Jana Š Jana Š | Web | 20. května 2018 v 21:02 | Reagovat

[1]: Ahoj. Díky za výběr. To jsem opravdu nečekala. Na konec článku jsem vložila odkaz na Martin blog, přímo na článek, kde poměrně detailně popisuje, jak a proč bandáž použít.
Mám k tomu informací ještě o něco více ze skript ze semináře, ale ty samozřejmě nesmím šířit.
https://ttouchcz.blogspot.cz/2016/12/a-zase-ty-petardy.html

3 Kitty Kitty | E-mail | Web | 20. května 2018 v 21:19 | Reagovat

[2]: Navíc jako soukromnice-diviznacka.blog.cz tvůj odkaz dávám do druhé části mé Výzvy "Psí život a my". Pro bojácné psy je to řešení - kdo bude potřebovat, už bude vědět. Děkuji :-D

4 hotmail email hotmail email | E-mail | Web | 1. listopadu 2018 v 10:13 | Reagovat

thanks for sharing us such a nice list

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama