Listopad 2017

Sedmnáctý společenský výcvik s Míšou

27. listopadu 2017 v 14:08 | Jana Š |  Poslušnost HafBO
Je to neuvěřitelné, ale už je to více jak rok, co jsme byli naposledy na tréninku u Míši. Byli jsme tedy na pár trénincích u Pavly a Alči, ale i tak to byla letos bída - se zdravím jsem měla problémy já i Crazy a jelikož jsme se střídali, tak nám to obvykle vyšlo tak, že jsme na cvičák nemohli.

Nyní jsme se tedy po více než roce sešli 17.11.2017 dopoledne na cvičáku ve Stodůlkách ve složení český fousek Hugo, chodský pes Jura a kříženec (podobný výmarovi či německému ohaři) Čoko. "Lovečáci" byli téměř dvouletí, Jura téměř čtyřletý a Crazymu se blíží 6 let.

Na začátku jsme se měli rozestavět do řady a provést pár běžných povelů - sedni, lehni, vstaň, čelem vzad, vpravo vbok... a po té se v řadě rozejít volnou chůzí na jednu stranou a chůzí u nohy zpět do řady.

No, dopadlo to celkem vtipně. Já s Crazym jsme se už do řady nevrátili. Míša si nás vzala k sobě a dostávali jsme speciální úkoly. Každý ze psů co tam byl měl totiž nějaký problém - nebudu psát, který měl přesně jaký (to je služební tajemství :D), ale jeden, ač byl jinak perfektně vycvičený, vyjížděl po psech, druhý absolutně ignoroval paníčka a u třetího byl spíše "problémový" paníček. Nějak nedokázal odhadnout, kdy by bylo dobré psa pochválit, kdy zkorigovat atd.

Jeden z prvních našich úkolů tedy byl, abychom mezi trojicí prošli slalom - nejprve volnou chůzí, po té s povelem k noze - ostatní měli zůstat v pozici (sed/leh) a nepokusit se nás sežrat, očichávat apod.. Samozřejmě jsme šli v dostatečné vzdálenosti, aby na nás nedosáhli, kdyby něco.

Další úkol byl podobný - trojice opět měla za úkol být v klidu v pozici, zatímco já s Crazym jsme běželi před řadou, jak nejrychleji jsme dokázali - 2x.

Pak jsme to měli klidnější mi. Dávala jsem Crazymu povely (sedni lehni, vstaň, čelem vzad atd.) zatím co ostatní nás po jednom obcházeli u nohy. Je fakt, že jsem ani neměla čas sledovat, jak moc blízko jsou u nás, věnovala jsem se jen Crazymu - kontrolovala zda plní povely přesně, a zda ho psy neznervózňují.
Jen jednou ho vyjížděč znervozněl, což je za hodinu výcviku super.
Důvěřovala jsem Míše, že je nenechá přijít tak blízko, aby se do Crazyho pustili a jelikož Crazy cítil klid ze mě, tak neměl potřebu řešit.

Podobně jsme si pak hráli s plyšovou kočkou a psi kolem nás po jednom chodili.

Dál ostatní "kluci" trénovali chůzi u nohy, my jsme měli chůzi u nohy s odkládáním do sedu.

Mimo to jsem Crazyho třeba také před řadou přivolávala a pod. - vždy v dostatečné vzdálenosti, aby to ostatní "kluci" byli schopní ustát a je fakt, že se snažili.

Nakonec jsme si přeběhli i kladinu, což Crazyho hrozně bavilo - jak jinak :-)


Ceklově byla tahle hodina strašně zajímavá - ukázala mi, jak můj klid, dokáže Crazyho strašně ovlivnit. On sám o sobě na psi nevyjíždí, ale pokud na něj někdo začne "řvát" jde do něj taky. A myslím, že je to tím, že prostě venku nemám úplnou jistotu, že majitel toho psa udrží, takže přeci jen,na něj tolik ten klid nepřenesu.

Tady jsem, ale věřila jak trenérce, tak i majitelům oněch psů, že je v nejhorším případě udrží, takže jsme to zvládli skvěle.

A jelikož tohle píšu s odstupem, musím se zmínit, že nám to opravdu hodně pomohlo i do dalších dní. Od té doby jsme potkali 2 psy, co na Crazy vrčeli jak blázni a on je naprosto ignoroval :-D

Pár fotek z tréninku dogdancingu

25. listopadu 2017 v 16:05 | Jana Š |  Domácí trénink
Dlouho jsem se zde neobjevila. Ale nebojte. Ještě žijem.
Se začátkem sezóny trávím v práci opět více času. K tomu jsem od října začala praktikovat jógu, takže zbytek volného času věnuji Crazymu a na PC mi ho již moc nezbývá.

Crazymu se v průběhu října definitivně projevila intolerance obilovin - už nejen pšenice, ale i kukuřice a možná i něčeho dalšího. Opět jsme skončili na kapačkách a v současné době krmím pouze vařeným masem a rýží nebo dýní. k tomu zkouším různé druhy zeleniny, přisypávám vitamíny a jako pamlsky má bezobilné granule.
I masové pamlsky (kupované) jsme museli hodně omezit, protože se prakticky do všech přidává kukuřičný škrob (i když tam píší, že jsou 100%), a ani to mu nedělá dobře.

Trénujeme tedy buď za vařené maso nebo granule. Ovšem venku je naprosto bezvadnej. Před nějakou dobou mi jedna blogerka tvrdila, že pozitivkář bez pamlsků nedokáže fungovat - mi venku jedeme bez pamlsků (jen za pohlazení a slovní pochvalu) už do začátku října a spolupracuje pořád stejně.
No, ale dost povídání, vzhůru na fotky.
V tréninku stále trénujeme na F1, vše dopilováváme. Crazy už krásně pochopil couvání a já pevně věřím, že příští rok tu zkoušku opravdu dáme. Do konce února budeme trénovat, v březnu vyrazíme na cvičák, kde už dopilujeme choreografii s trenérkou a pak se odvážím vyjet na zkoušku (doufám :-D).

Fotky, které teď vkládám jsou staré už rok, ale zjistila jsem, že jsem je sem nějak zapomněla vložit. Ségra nás tehdy fotila do časopisu a Crazy se ten den naučil slalom - kvůli focení ho totiž musel zopakovat asi 15x.
Už jsem si říkala, že mu ho naprosto znechutím, ale naopak ho tehdy pochopil a od té doby s ním nemá nejmenší problém.
Procházka na Petříně

4. listopadu 2017 v 14:07 | Jana Š |  Výlety
V sobotu 09.09.2017 jsme původně vyrazili na Psí den. Jenže když jsme tam došli, stály teprve 2 stánky a vše se ještě připravovalo.
Vrátili jsme se pro to na metro a sjeli na Anděl. Tam jsme přestoupili na tramvaj a vystoupili u Švandova divadla.

Vstoupili jsme do Kinského zahrady, kde se hned očichal s malou bílou fenkou a pak jsme vyrazili směrem k Národopisnému muzeu.
Prošli jsme se kolem muzea, kde jsem našla vhodný jmen stromu, na kterém mi Crazy zapózoval.