Září 2017

Víkend v Krkonoších 4/4 - Cesta domů přes Jablonec

17. září 2017 v 15:22 | Jana Š |  Výlety
V neděli ráno jsme se zbalily a vyrazili k domovu. Crazymu se tedy do auta moc nechtělo - nějak k němu začíná mít averzi.
Nicméně, nějak jsme se domů dostat museli.
Už předchozí večer jsme se dohodli, že se cestou stavíme v Jablonci nad Nisou v jedné velké korálkárně.
Cesta tam byla plná serpentin, což psi překvapivě ustáli - dokud jsme nezastavili. Jakmile Tracy vystoupila, okamžitě se poblila. Crazy naštěstí zvládl cestu bez úhony.
Strčili jsme je do tašeka se svolením prodavaček jsme v korálkárně strávili asi půl hodiny - tam by klidně mohla zůstat celá výplata. Nicméně, jsem korálků moc nepotřebovala, tak jsem se držela při zdi.

Po nákupu jsme se vydali na procházku. Kolem přes Horní náměstí až k vodní nádrži Mšeno, kde psi fascinovaně hleděli na kapry.
Kousek od nádrže jsme si dali oběd a pak jsme šli do infocentra, kde byla výstava o historii nádrže. Paní nám dokonce nabídla, že nám otevře na zahradu, aby se tam psi mohli vyběhat :-)

Pak už jsme se vypravili domů, Crazy prakticky hned zalezl do postele a usnul. Byl to skvělý víkend :-)

Se psem Okolo Pekelského vrchu

9. září 2017 v 21:38 | Jana Š |  Tipy na výlety
Pekelský vrch se nachází v Krkonoších nedaleko obce Mladé Buky.
Vyráželi jsme z PENZIONu U NAŠICH, kde jsme bydleli.

Naučná stezka začíná u kostela sv. Kateřiny se samostatně stojící zvonicí. Můžete samozřejmě začít kdekoli, ale nám to přišlo lepší. Začátek cesty totiž vede převážně po silnicích a tak jsme tento úsek chtěli mít za sebou co nejdřív.

Projde se kolem památníku padlým a hřbitova a pak vás bude čekat několik desítek metrů po krajnici hlavní silnice.
Záhy odbočíte vlevo na silnici vedlejší a tam ujdete cca 1,5 km. Pak už odbočíte vpravo na louku, přes kterou přejdete a vstoupíte do lesíku a Vlčí skály.
Můžete projít jen kolema vrátit se zpět na silnici o několik desítek metrů dál, nebo ji blíže prozkoumat.

Po návratu na silnici po ní půjdete už jen pár desítek metrů a dojdete k chalupě Václava Havla, kde je i památník ve tvaru srdce, u kterého mu můžete zapálit svíčku.
Stezka vede podél plotu chalupy vlevo od silnice do mírného kopce a za chviličku dojdete ke zřícenině hradu Břecštejn. Vstup do ní je dost náročný pro prostorově výraznější osoby :-)