Červenec 2017

Dogdancing s Alčou 2

11. července 2017 v 21:44 | Jana Š |  Dogdancing HafBO
06.07.2017 jsme dorazili na druhou lekci dogdancingu. Byli jsme spojení se sporotvní přípravkou - na DD jsme byli s Crazym sami, na sportovní přípravce byla westice Dotty a prtka Fanny.

Potřebovala jsem probrat couvání, při kterém mi Crazy bočil. Samozřejmě to byla moje chyba - měla jsem na něj moc vysoké nároky. Stačilo, abych mu klikla už za první krok couvnutí a během 4 opakování mi krásně odcouval 2 moje kroky. Je pravda, že s tímhle bojuju vlastně od začátku klikání - občas nastavuju příliš vysoká kritéria. Většinou si to uvědomím sama, ale teď mi to vůbec nedošlo. Crazy už těch pár kroků uměl, tak jsem si říkala, že už můžu postoupit dál, ale bylo to prostě moc rychlé.
Na počátku byl problém i s tím, že si Crazy sedal, ale s pomocí klikru jsme to rychle odbourali - snad už definitivně.

Otočky mu šly krásně, pěkně dotáčí, ale také si po nich sedá, což ho mám odnaučit.

Alča říkala, že to je problém cvičákových psů - při poslušnosti jsme do nich pořád hustili předsednutí, sednutí k noze, oční kontatk v sedu ... a v dogdancingu by měli ideálně stále stát, nedostanou-li jiný povel. Takže trénování povelu vstaň je dalším úkolem, který jsme dostali.

Nakonec jsme ještě ukázali sudy - po těch se Crazy, ale buď postaví, nebo se svalí do mrtvoly. Tam ho mám naučit, aby po odválení sudu zůstal ležet.

Crazy byl pochválený, já mám být klidnější, rychlejší a nebýt tak zbrklá. Takže oba máme na čem pracovat :-)

Trénink dogdancingu 21.06. - 11.07.2017

11. července 2017 v 21:30 | Jana Š |  Domácí trénink
Crazy je prostě šikulka je panička je tupoň :-D

Trénujeme víceméně každý den na procházkách. Někdy trénujeme všechny prvky sestavy, jindy jen couvání nebo otočky. Na tom asi pracujeme nejvíc.

Crazymu šly otočky už moc pěkně - krásně se dorovnává, ve slalomu je aktivnější, stejně tak v obíhání.
Pac a ťap jsem ho naučila na nohy, takže to zařadím do sestavy lépe, než když bych u něj seděla na bobku.
Co se týká couvání, dost mi bočil.

To se však změnilo po 06.07.2017 kdy jsme byli na další hodině dogdancingu u Alči. Zjistila jsem, že na něj moc spěchám, proto se mu couvání nedařilo.

Od té doby už mu jde mnohem lépe. V následujících dnech jsme se zaměřili na otočky a couvání, které jsme dostali za úkol. Na další lekci půjdeme zřejmě až v září, takže do té doby snad vše pořádně vypilujeme.

O tom jak probíhala lekce bude následující článek.

PesFest 2017

1. července 2017 v 22:16 | Jana Š |  Reporty ze psích akcí
18.06.2017 jsme vyrazili na Pankrác na PesFest 2017.

Na akci byla ukázka řady psích sportů (agility, dogfrisbee, dogdancing), ukázky výcviku (asistenční psi, "Dělej to po mně", ukázka výcviku policejních psů), povídání o výcviku pozitivním posilováním (Pavel Bradáč) a spousta dalšího.
Krom toho zde stála řada stánků - ať už se jednalo přímo o stánky psích útulků, kde jste mohli na pejsky přispět nebo si něco koupit a peníze za tyto věci pak byli pro útulky využity, nebo řada stánků s hračkami, obojky a dalšími potřebami pro psy.
K tomu samozřejmě nechyběl stánek se psí literaturou nebo stánek psího kadeřnictví s možností ostříhání drápků, ale také třeba stánek se zmrzlinou pro psy.

Krom toho proběhli i 4 soutěže - Tuneliáda, Aport buřů, Chytání piškotů, Pes šikulka a Sympaťák PesFestu. Crazyho jsem přihlásila do Tuneliády, Psa šikulky a Sympaťáka.

Tuneliáda byla celkem vtipná. Jen asi 4 psi z 9ti nesabotovali překážky, případně nešli na výlet za ostatními psy. Crazy mi ještě před startem utekl do stínu tunelu, ale když už jsme vyběhli, běžel krásně, jen pomalu na to co předvedli ostatní, takže jsme se bohužel neumístili.
Dráha se skládala z tunelu, skočky XS, druhé skočky XS a dalšího tunelu.

Sympaťáka vyhrál hendikepovaný útukláček, který si to rozhodně zasloužil.

Pes šikulka, nebyl úplně soutěžní. Každý přihlášený pes, který něco předvedl obdržel tašku s cenami. Byla to poslední soutěž, okolo čtvrt na pět, takže byl Crazy už po celém dni v horku pěkně utahaný.
I tak se, ale pochlapil a po útěku do stínu hezky předvedl pac, ťap, veverku (kterou Honzu Musila pobavil) a chcípni. Prý jestli Crazy umí i Mamuta. Tak holt musím vymyslet, ke kterému cviku by se hodil povel Mamut, ať máme na příště :-D, neboť s Honzou Musilem jsme se letos potkali už na druhé psí akci.

Ačkoli se v průběhu dne udělalo pořádné horko, den jsme si užili - Crazy se byl několikrát koupat v kašně a nebyl zdaleka jediný. Vlastně ten den to bylo brouzdaliště pro psy. Po prvé jsem ho musela navést na pamlsek, ale pak už tam vždy běhl dobrovolně, aby se osvěžil.

Příští rok vyrazíme zase.

S cenami za soutěž Pes Šikulka.
Na PesFestu