Červen 2017

Trénink dogdancingu 18.6. - 20.6.2017

26. června 2017 v 6:15 | Jana Š |  Domácí trénink
18.6.2017 jsme byli na PesFestu, kde jsme potrénovali v rámci soutěže pes šikulka pózy (veverka, chcípni) a práci tlapek. Víc jsem ho v tom horku netrápila.
Report z PesFestu snad bude ještě dnes.

19.6.2017 jsme trénovali vše, nicméně se nejvíce zaměřuji na dotáčení otoček a na couvání. Stále však udělá jen pár krůčků.

20.6.2017 jsem celý den strávila na polním dnu a večer se musela nachystat na následující dvoudenní školení. Přesto jsme na procházce zkusili pár cviků - včetně pac a ťap na nohy. Už je to alespoň 2 roky co jsem se ho to snažila nsučit - nevím proč, mě tehdy nenapadlo použit klikr.
Tentokrát jsem ho použil a Crazy, ani ne za minutu, dával pac a ťap na nohu naprosto neomylně - dříve si to pletl s povelem Chyť se, který jsem právě ma nohu učila.
Zřejmě tedy upravím choreografii a zařadím práci tlapek na nohy, ne na ruce.

Trénink dogdancingu 16. a 17.5.2017

19. června 2017 v 6:05 | Jana Š |  Domácí trénink
Páteční trénink proběhl na procházce a to hned na dvou místech.
Prvním místem byl chodník u parkoviště nové zástavby - z jedné strany auta, z druhé pole, oblíbené místo pro venčení většiny lidí z blízkého okolí, takže tudy jen procházíme a Crazy si čuchá a značkuje.

Čekala jsem, že bude nesoustředěný, ale jakmile jsem řekla "Jdeme cvičit.", nespustil ze mě oči.
Procvičili jsme zde otočky a slalom.
Když chci po něm jen jednu otočku, krásně dotáčí. Pokud dvě, tak už nedotočí, takže máme na čem pracovat.

Slalom mu šel moc pěkně a myslím, že jsme i zrychlili.

Druhá část tréninku nás čekala ve slepé ulici, kde trénujeme obvykle. Tam už po mě vždy kouká, jestli budeme cvičit nebo ne.
Vytáhla jsem klikr a začali jsme trénovat couvání. Crazy si nejříve sedal, ale pak jsem z dlaně na nose touch udělala spíše mističku a začal couvat nádherně a ještě si u toho vrtěl ocáskem.

V sobotu jsme trénovali jen otočky (kdy jsem mu klikala dotáčení) a couvání. Záčínám opravdu věřit, že se couvat naučí.

Dogdancing s Alčou 1

16. června 2017 v 21:27 | Jana Š |  Dogdancing HafBO
Už v loňském roce jsem začala uvažovat nad tím, že zkusíme dogdancingovou zkoušku F1. Stále se mi však nedařilo naučit couvání.

Proto jsem se rozhodla navštívit lekci dogdancingu vedenou Alenou Balcarovou, která je mimo jiné také rozhodčí pro dogdancing, takže v tréninku rozhodně ví, o čem mluví.

Na lekci jsme se sešli 3. Kromě nás, ještě naše stará známá stafordka Lawi a mladý borderák Bak. Lekce je vedená tak, že si každý řekne, co potřebuje procvičit a Alča mu s tím poradí.

Já s Crazym potřebovala naučit couvání, respektive poradit, JAK ho to naučit. Nejprve Alča chtěla, abychom jí předvedli ostatní prvky potřebné do F1.

Začali jsme pózami. Tam jsem zvolila Veverku (panáčka) a Chcípni (mrtvola). Obojí máme v pořádku.

Pak následovali otočky. Ty jsou povinné dvě, já raději učím tři, (což se doporučuje, kdyby poslední nedotočil). Což byl vlastně důvod, proč jsem u té poslední tak nějak kašlala na dotočení.
Alča mi poradila, ať na dotočení trvám. Když by se nám dařilo a chtěli jsme jít do dvojek, tak tam už na tom opravdu velmi záleží.
Hned jsme dotáčení procvičili a Crazymu to nedělalo problém pochopit.

Slalom nám šel dobře, co se týče procházení, ale chyběl mu radostný projev a energičnost, takže na tom musíme zapracovat. Tedy, ono to bylo pravděpodobně tím, že bylo 32°C, protože, když s ním trénuju na procházkách, tak má (alespoň dle videa) projev pěkný. Takže budeme procvičovat veselejší projev a já i on bychom měli zrychlit krok.

S obíháním psovoda jsem začala teprve nedávno. Obíhá celkem pěkně, jen opět chyběla ona energičnost a veselý projev. Ta, ale chybí i v tréninku. Myslím si, že zatím ještě úplně nechápe co po něm chci (návádím ho pamlskem), takže zkusím pocvičit i s klikrem.

Couvání jsme zkoušeli několika způoby, ale buď si sedal, nebo se kroutil jak paragraf. Jakžtakž zabralo, až když jsem dala před sebe ruku bez pamlsku (připlácl mi hned na dlaň nos). I tak si často sedal a po chvíli i začal nabízet veverku, mrtvolu, sudy ..., protože netušil co chci. Pak ale několik krůčků zpět udělal.
Domluvily jsem se tedy s Alčou, vezmu klikr a zkusím ho naučit couvat přes nose touch.

Na další lekci jsme přihlášení za 14 dní, tak jsem zvědavá, jak se za tu dobu zlepšíme.

Každopádně mě celkově potěšilo, že na to, že jsem ho vše učila jen podle knížky, to zase tak katastrofické nebylo :-D

Agihrátky s Pavlou - 1

14. června 2017 v 21:38 | Jana Š |  Agility HafBO
28.05.2017 jsme se s Crazym prvně vydali na Agihrátky.
Na místě jsme byli brzy a tak jsem se zkusila najít ještě jednu kešku, ale nezadařilo se, tak zase příště.
Kromě nás na cvičák dorazila jen sheltie Hanny s paničkou. Jelikož se s Crazym hned zkámošili, nechali jsme je pobíhat a postavili jsme parkur dle Pavliných instrukcí.

Agihrátky jsou pro zájemce, kteří neplánují závodit, ale chtějí se jen pobavit, nebo si zkusit, zda by je agi bavilo či ne.
Crazy docela překvapil - krásně spolupracoval, ale má stále problém se skoky. Musely jsme mu je dát "na štorc". Plnou výšku vždy podlezl.

Dělá to od doby, co mi zůstal viset na překážce na agi hřišti v Podolí. Nicméně jednou skočil i plnou skočku a to byl tedy pořádný skok. Když by se mi podařilo, dodat mu dostatek sebedůvěry, věřím, že by byl na agi šikovný.

Krom skoček, jsme měli na trase tunel, kladinu a slalom. Zkoušeli jsme také obíhání bočnic a v tom byl tedy šikovnější než já :-D

Až budou agihrátky zase v rozumném čase (po celý červen jsou plánované až na 19:00, což je pro nás pozdě), tak zase určitě vyrazíme.

Report - Mezinárodní den jorkšírů 2017

11. června 2017 v 12:26 | Jana Š |  Reporty ze psích akcí
14.05.2017 se uskutečnil druhý ročník Mezinárodního dne jorkšírů.

Dorazili jsme asi půl hodiny po začátku, ale to nám nijak nebránilo v tom si akci parádně užít.
Stejně jako v loňském roce zde bylo agility hřiště, kolo štěstí, psí trenér a psí psycholog, veterinární a výživová poradna a fotokoutek.

Novinkou byla účast Depozita Beruška, ukázka Hersenwerku, obedience a dogdancing s prvky dogfrisbee. Jen mi přišlo škoda, že psí sporty nepředváděli právě jorkšíři, neboť znám i dost jorků, kteří by se toho zhostili s naprostým přehldem.
Letos navíc byl i skákakcí hrad a pro děti a divadlo.

Na FB události si po akci dost lidí stěžovalo na praskající balonky. Mě to však přišlo jako dobrá socializace. Rány to nebyli nijak velké, pokud člověk neměl tu smůlu, že by stál přímo vedle nich. Každopádně Crazy je lovec balonků, takže jemu to bylo jedno.

Letos se nám příliš nevyvedlo počasí. Asi 3x přišla pořádná průtrž mračen - dokonce i během první společné fotografie. I tak to bylo fajn a v příštím roce vyrazíme zas.

Mimochodem, letos se nás sešlo 300.

Společná fotografie za deště.

Společná fotografie se psy nad hlavou

S Crazym z fotokoutku

I já jsem cvakla pár fotografií. Chcete-li se podívat, navštivte mé rajče.