Obora Hvězda 22.06.2016

24. března 2017 v 17:20 | Jana Š |  Výlety
Dodatečně vkládám naši první návštěvu Obory Hvězda.
Měla jsem náhradní volno a tak jsme ráno sedli na bus a vyrazili na výlet. Prostudovala jsem si, jak je to s pohybem psů v oboře a vstoupili jsme. Chvíli jsme šli po hlavních cestách, chvíli po lesních cestičkách, kde mohl běhat na volno.

Často jsme potkávali pejskaře - běžce, jak se psy na volno, tak v zápřahu. Žádný ze psů si nás nijak zvlášť nevšímal, maximálně čuchnul a šel dál.

Původní plán byl, jít na Bílou Horu, jenže zatím co ve Hvězdě byl příjemný chládek, díky stromům a potůčkům, jakmile jsme prošli skrz, mysleli jsme, že padneme.
Proto jsem se nakonec rozhodla jít zpátky přes Hvězdu a Crazy si to s velkým nadšením užíval.

Už jsme byli skoro u "našeho" východu z Hvězdy, když se proti nám řítil hrubosrstý na volno. štěkal, tak jsem si Crazyho radši vzala na vodítko a panička s telefonem u ucha namě volá. "To je kluk"? Říkám, že ano. A ona na to. "Tak si ho vemte na ruku. Riki nepřijde, když ho zavolám a popral by se."
Myslela jsem, že jí zaskounu, ale Crazyho jsem radši na ruku vzala. Nebudu riskovat, že kvůli někomu, kdo nezvládne výchovu psa, mi začne útočit na psi.

Jezevčík doběhl k nám, začal vrčet a skákat na mě (jak jinak), tak paní honem přiběhla a odtáhla si ho za obojek - ani se neomluvila.

Jinak byla procházka super a oba jsme si jí užili. Zvláště Crazy byl nadšený, že mohl běhat volně a ačkoli nemá vodu v lásce, zde se několikrát dobrovolně proběhl potůčky.

PS: Pro ty, co se do Obory chystají. Na hlavních cestách musí být pes na vodítku, na lesních smí být volně. V bezprostřední blízkosti Hvězdy (prostor před Letohrádkem) na dětské hřiště a na hřiště pro dospělé mají vstup zakázán. Vše je názorně zobrazeno na mapách u hlavních vchodů do Obory.

V Oboře Hvězda

Malý houbař

Na lesním trůnu


Crazy kouká na Hvězdu. Blíž už nesmíme, tam je zákaz vstupu psů.

Cestou necestou, vodou nevodou :-)


Najdi jorkšíra

Když jsme jeli domů, s řidičem si povídal jakýsi mladý muž, také z dopravního podnku (dle uniformy). Bylo už po dvanácté a pořádné horko. Co se týče počasí, ideální den jsme si nevybrali. V busu se dalo sotva dýchat, nicméně přepravní řád, je přepravní řád, takže Crazy prostě náhubek měl.
Když se k nám onen mladý muž začal blížit, honem jsem kontrolovala, jestli si Crazy náhubek náhodou nestáhl, ale vše bylo ok.
Velmi mne překvapil a potěšil, když mi řekl, že mi pan řidič vzkazuje, ať mu náhubek sundám, že je příliš velké horko, tak aby se mi nepřehřál. :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hanyuu Hanyuu | Web | 25. března 2017 v 17:22 | Reagovat

Musím se přiznat, že když vidím yorka, co fakt vypadá jak york a dokonce to i JE york, mám pocit, že mám vidiny. :D

Jinak mě zaujalo, že se jmenuje Crazy. To jste vymysleli sami nebo vás tak poctil chovatel? Bála bych se, že mu jméno dá víc než je zdrávo. :-D Vždycky si, po báječných zkušenostech  nezaplacení, říkám, že až bude nějaké příště, budu jméno vybírat opatrněji... A stejně to nějak vždycky zvořu. :D  :D

2 Jana Š Jana Š | E-mail | Web | 25. března 2017 v 18:12 | Reagovat

[1]: Správně by měl mít srst ještě delší - až na zem.
Ale mě tahle délka přijde ideální. Nechytá se do ní tolik bordel a při tom ještě nebrání volnému pohybu.

Co se týče jména, má ho od chovatelky a dostal ho pro to, že se narodil s bílou lysinkou, což je u jorkšírů (čistokrevných) extrémně vzácné a vlastně tak vznikli původní bieweři.

Tím, jak je Crazy hodně světlý, není lysinka moc vidět, ale když vím, kde jí hledat nebo, když je mokrý, tak je znát. I náprsenka mu zůstala, byť se u štěňat obvykle ztrácí :-)

Jinak ano, Crazy jako štěně dělal čest svému jménu. Teď už má naštěstí rozum, ale i tak mám občas pocit, že mě z něj klepne pepka :-D

3 Hanyuu Hanyuu | Web | 25. března 2017 v 18:41 | Reagovat

[2]: Kdyby nebyl stříhaný a nechala se mu srst až na zem, tak už by to přece nebyl pořádnej psí chlap. :D (s tak pěknou ofinkou :D )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama