Březen 2017 - 11.03. - 20.03.

18. března 2017 v 20:21 | Jana Š
18.03.2017
Ráno lilo jako z konve, takže jsem poměrně dlouho zvažovala zda na Tlapkiádu a Rekord vůbec vyrazit. Nakonec jsem si řekla, že to risknem a právě, když jsme vyrazili na bus, pršet přestalo.
Cesta tam uběhla rychle. Po vystoupení z metra, mi přišlo, že mám nějak mokrou nohu ... a vzápětí jsem zjistila, že mi z tašky teče proudem voda. Crazyho lahev od Trixie po čtyřech letech definitivně selhala a tak putovala do koše a já se s Crazym dělila a o svoji vodu.
V kempu jsme čekali asi půl hodinu na přejímce. Crazy sem tam pofňukával, ale s pejsky v dosahu vycházel skvěle. V nejbližším okolí jsme měli vlkodavku Babetu - tak velkou "ženskou" ještě neviděl a byl z ní u vytržení, kříženku jrt a křížence NO, 3 frbully a dva vipety.

Než byl čas na Tlapkiádu, zkusili jsme si nějaké překážky od SARDOG, včetně vodorovného žebříku. Netuším ajk se ta překážka jmenuje - je jako kladina, ale místo cele plné plochy, jí tvoří žebřík. První tři pokusy, jsem ho jistila za kšíry, po čtvrté už šel sám, ale podváděl. Nešel jen po "špriclích", ale i po bočnicích. :-D

Pak jsme vyrazili na Tlapkiádu. První úkol, kterého jsme se zúčastnili byl Podlez psa on podleze tebe. Vzhledem ke Crazyho velikosti jsme dostali svolení k tomu, aby pouze on podlezl mě. Nějak jsem se pod něj prostě nemohla vcucnout :-D
Druhým úkolem byly triky. Předvedli jsme veverku, plácni, pac a ťap, otočky na obě strany a slalom. Crazy byl moc pochválený a já taky. Prý je vidět, že s ním pracuju.
Horší to bylo u třetí disciplíny - aportu rohlíku. Tam mi jaksi stávkoval. Kdyby měl přinést mističku, byla by to jiná :-D
U aportu jsme potkali Karol. Prohodily jsme pár slov a jsem ráda, že jsem jí poznala i v reálu.

Čtvrtá disciplína pro nás byla brnkačka - jelikož Crazy nežere piškoty. (NE)sněz stezka - tedy projít kolem piškot ležících na zemi, Crazymu opravdu nečinila problém a to ani ve chvíli, kdy mu je slečna prakticky cpala do tlamy.

Pak už byl čas na rekord Nejvíce psů se šátkem kolem krku na jednom místě. Všichni jsme se tedy shromáždili a pak procházeli úzkou cestičkou, kde nás spočítali. Pak jsme se rozestavěli do kruhu, kde nás ještě vyfotili a natáčeli a mohli jsme pokračovat v Tlapkiádě.

Vystáli jsme si frontu na Poslušnost - Sedni, Lehni a 20ti vteřinové odložení bylo v pohodě, chůzi u nohy zvládal směrem od psů. Směrem k nim, mi už nevěnoval pozornost. I tak jsem s jeho výkonem byla spokojená a získali jsme 9 z 10-ti bodů.

Pak začalo hodně intenzivně pršet, takže jsme ještě vběhli na Stezku odvahy - branka s houpajícími se pet lahvemi, dva igelitové pytle, které byli zatížené jen zčásti, branka s vlajícími igelity a igelity a lahve na větvi stromy. Crazymu se nechtělo pod branku s igelity v jednom směru, jinak to zvládl v pohodě. Však je na podobné zvyklý z HafBO.
Je fakt, že to měli psi docela těžké, protože foukal vítr a tak odvahu museli vskutku prokázat.

Jelikož déšť neustával, na další dvě stanoviště (agility a míček na lžíci) jsme už nešli a vyrazili jsme k domovu. Oba jsme už byli zmrzlý víc než dost a do dvou či tří, kdy by mělo být vyhlášení bychom beztak nevydrželi.
Navíc, vzhledem k vyšetření, které mě čeká příští týden, si teď nemůžu dovolit být nachcípaná, tak jsem to radši zabalila.

I tak jsme si dopoledne (odcházeli jsme chvíli před jedenáctou) skvěle užili.
Crazy vycházeli se psy perfektně, jen Maty ho chtěl sežrat, když si bránil Sabinku. I tuhle dvojku jsme totiž na akci potkali. :-)
17.03.2017
Dnes měl Crazy den plný zážitků. Nejdřív šel na návštěvu k sousedovic jorkšírce Sofince. Tam se, ale choval neslušně (majitelka ani nevěděla, že Sofi hárá), takže byl ani ne za pět minut vrácen domů.
Na večerní procházce jsme pak potkali středního rezavého křížence Montyho (stavbou těla je nejpodobnější foxteriérovi), pinčaváka Harryho a jezevčici Betty. Nejvíc si zařádil s Harrym. I když přiznávám, že z jejich her nemám úplně nejlepší pocit. Vždycky čekám, kdy se servou.
Zítra nás čeká Tlapkiáda a pokus o Šátkový rekord v rámci Happy dogshow. Tak doufám, že nebude moc lejt.
16.03.2017
Když byl Crazy dopoledne venku s mamkou, potkali Maxíka. Ten mu, ale prý nevěnoval pozornost.
Shodou okolností jsme ho pak potkali večer i my, ale Maxík na něj jen štěkal a jinak se s ním nebavil.
15.03.2017
Úplně jsem se zapomněla zmínit, že jsme se s Crazym zúčastnili výzkumu zemědělské univerzity o promořenosti psů vnitřními parazity. Vyplnila jsem dotazník, poslala vzorek trusu a asi za 3 týdny přišel výsledek - Crazy je negativní.
Jsem moc zvědavá, jaké budou kompletní výsledky a kolik psů vlastně v průzkumu bude.
14.03.2017
Na procházkách opět intenzivně cvičíme. Jen to couvání nám stále nejde.
13.03.2017
V pondělí se nic zvláštního neudálo.
12.03.2017
Dnes se zhoršilo počasí, ale i tak jsme si dali dvě dlouhé procházky. Crazy stále řádí ve stanu.
11.03.2017
Ráno jsme prošli jen kratší, 2km, trasu po vsi, protože jsem na odpoledne plánovala delší výšlap. Sice se nám trochu zatáhlo, ale i tak jsme po jedné vyrazili na vlak. Sjeli jsme do Rudné a odtud jsme šli do Nučic (zakecala jsem se a jelikož tenhle směr neznám, podařilo se mi vystoupit o stanici dřív) a dále lesem a další polní cestou do Jinočan.
Podle map na Seznamu měla být původní trasa nádraží Nučice - nádraží Jinočany dlouhá cca 3,5 km. Jelikož jsme si naťapali 700 metrů navíc tím, že jsme vystoupili o zastávku dříve a k tomu jsme 2x zabloudili v lese, protáhli jsme si to na 6 km. :-D
Ne, že by nám to vadilo.
Většinu cesty lesem, nás doprovázel křik žluny, foukal studený vítr, ale jinak to byla super procházka a jistě si ji v brzké době zopakujeme. Tentokrát, to ale vezmeme až do Zbuzan :-)

Já si pádím ...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama