11.03.2017: Nádraží Rudná zastávka - Nádraží Jinočany

18. března 2017 v 21:12 | Jana Š |  Výlety
Ráno jsme prošli jen kratší, 2km, trasu po vsi, protože jsem na odpoledne plánovala delší výšlap.
Sice se nám trochu zatáhlo, ale i tak jsme po jedné vyrazili na vlak. Sjeli jsme do Rudné a odtud jsme šli do Nučic (zakecala jsem se a jelikož tenhle směr neznám, podařilo se mi vystoupit o stanici dřív) a dále lesem a další polní cestou do Jinočan.
Podle map na Seznamu měla být původní trasa nádraží Nučice - nádraží Jinočany dlouhá cca 3,5 km. Jelikož jsme si naťapali 700 metrů navíc tím, že jsme vystoupili o zastávku dříve a k tomu jsme 2x zabloudili v lese, protáhli jsme si to na 6 km. :-D
Ne, že by nám to vadilo.
Vtipné bylo, že při prvním zabloudění, jsme vyšli docela vysoký krpál, pak jsme šli rovně asi 200 metrů a přišlo mi, že se stáčíme špatným směrem.
Rozhodla jsem se proto, že se tedy vrátíme zpět stejnou cestou do vsi a vezmeme to tedy přes ní. Dopadlo to tak, že jsme sice šli stejnou cestou zpátky, ale už jsem nenašla tu cestičku, která by nás zavedla na onen kopec a odbočili jsme opět někam úplně jinam.
Naštěstí nás tahle cesta vyvedla z lesa ven za dalších asi 300 metrů a dokonce tam, kde jsem už jakž takž tušila, kde jsme.
Na "hlavní" cestu mezi poli, na kterou jsem se chtěla dostat, jsem chtěla vyjít právě z lesa, abychom nemuseli vesnicí a tak jsme po několika desítkách metrech opět vstoupili do lesa, ale po kilometru nás cesta začala odklánět opět jiným směrem a tak jsme se museli vrátit. Ještě než jsme se, ale vrátili úplně, našla jsem konečně správnou odbočku na "naši" cestu a pak už to bylo bez problému. Tomu se říká orientáční (ne)smysl :-D
Většinu cesty lesem, nás doprovázel křik žluny, foukal studený vítr, ale jinak to byla super procházka a jistě si ji v brzké době zopakujeme. Tentokrát, to ale vezmeme až do Zbuzan :-)
Nejsou tam strašidla?
Pojď už


Tak kde vězíš?
Co se to tu schovává? Velkou část procházky jsme trávili vyhledáváním - jak skořice, tak masíčka. Zde našel kousek masíčka.
Už běžím, aneb přivolávání je třeba trénovat stále :-)
Crazy si našel čas i na válení.
Halda chlupů v haldě listí :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama