Březen 2017

Pozvánka Přímo za čumákem 2017

26. března 2017 v 20:01 | Jana Š |  Pozvánky na psí akce
Název akce: Přímo za čumákem
Pořadatel: PESOS
Datum konání: 22.04.2017
Čas konání: 11:00 - 13:00
Místo konání: Kunratice
Počet účastníků: neomezeno
Přihlášky jsou přijímány do: Lze se hlásit on-line předem i na místě v den konání.
Startovní poplatek: min. 150 kč
Webová stránka: www.primozacumakem.cz

V loňském roce jsme se s Crazym prvně zúčastnili toho pochodu a ani letos si jej nenecháme ujít. Trasa je dlouhá 6,5 km a cestou najdete 10 stanovišť s otázkami o zvířatech. Po návratu do cíle jsme obdrželi medailu )tak by to mělo být i letos) a po té proběhl program. Stejně jako v loni i letos by měli proběhnout ukázky canicrossu, dogdancingu, Pet Medic a mnoho dalšího. Závěrem pak probíhá tombola.
Přihlášku a více informací najdete na odkazech výše. Především na FB stránce si můžete prohlédnout co vše vás v tombole čeká :-)
Jak jsme si akci užili v roce 2016 si nakonec můžete přečíst v článku Report - Přímo za čumákem

Katalog střihů biewera a dalších barevných variant jorkšírského teriéra

26. března 2017 v 12:52 | Jana Š
V posledních letech jsou čím dál oblíbenější i barevné varianty jorkšírských teriérů - ať už se jedná o biewery (ty je v některých zemích možné vystavovat i na výstavách FCI v neuznaných plemenech), čokoládové jorkšíry, ocean pearl, golddusty a další.
Jelikož ne všichni mají onu hedvábnou srst vypadají stejné střihy mnohdy jinak než na klasickém jorkšírovi. Proto jsem se rozhodla vytvořit katalog pro barevné jorkšíry samostatně a moc děkuji všem, kteří my byli ochotní poskytnout fotografie svých pejsků.

Pokud byste byli tak hodní a chtěli mi pomoci rozšířit "sbírku" střihů, budu ráda za zaslání fotografie (ideálně jedné z boku a jedné zepředu) s následujícími údaji:
Jméno (přezdívka) psa
Jméno (stačí křestní/přezdívka) majitele
věk psa v době pořízení fotografie
pohlaví psa
barevná varianta
autor fotografie (případně uvedu "archiv majitele")
A máte-li svůj web, ráda ho uvedu.
Fotografie (nejlépe pořízená co nejdříve po stříhání, aby pes nebyl už zase na půl zarostlý) a údaje můžete zaslat na
crazyjorkie@gmail.com


Foto
Údaje
1 - Střih korea
Pes: Waett Erp Goldielad
Majitel: Kateřina Akrami
Věk: 1 rok
Pohlaví:
Zbarvení/plemeno: Čokoládový jorkšír
Chovatel/ka: Zuzana Rudolfová Mrózová
Foto: Archiv majitelky
Web:
2 - Střih Korea
Pes: Damian von Katrin
Majitel: Kateřina Akrami
Věk: 2 roky
Pohlaví: Pes
Zbarevní/plemeno: biewer yorkshire terrier
Chovatel/ka: Kateřina Sodomová
Foto: Archiv majitelky
Web:/
3 - Střih Korea
Pes: Chanelee Lovely Lady Lover´s knot
Majitel: Tereza Čecháková
Věk: 2,5 roku
Pohlaví: fena
Zbarvení/plemeno: Biewer yorkshire teriér
Foto: Tereza Čecháková
Web: beautifuldream.majestat.cz
4
Pes: Caramel Capri De Marco
Majitel: Zuzana Fúrková
Věk: 12 měsíců
Pohlaví: Pes
Zbarvdení/plemeno: čokoládový jorkšír
Foto: Archiv majitelky
Web: /


/
5
Pes:
Majitel:
Věk:
Pohlaví:
Foto:
Web:
/
6
Pes:
Majitel:
Věk:
Pohlaví:
Foto:
Web:

Obora Hvězda 22.06.2016

24. března 2017 v 17:20 | Jana Š |  Výlety
Dodatečně vkládám naši první návštěvu Obory Hvězda.
Měla jsem náhradní volno a tak jsme ráno sedli na bus a vyrazili na výlet. Prostudovala jsem si, jak je to s pohybem psů v oboře a vstoupili jsme. Chvíli jsme šli po hlavních cestách, chvíli po lesních cestičkách, kde mohl běhat na volno.

Často jsme potkávali pejskaře - běžce, jak se psy na volno, tak v zápřahu. Žádný ze psů si nás nijak zvlášť nevšímal, maximálně čuchnul a šel dál.

Původní plán byl, jít na Bílou Horu, jenže zatím co ve Hvězdě byl příjemný chládek, díky stromům a potůčkům, jakmile jsme prošli skrz, mysleli jsme, že padneme.
Proto jsem se nakonec rozhodla jít zpátky přes Hvězdu a Crazy si to s velkým nadšením užíval.

Už jsme byli skoro u "našeho" východu z Hvězdy, když se proti nám řítil hrubosrstý na volno. štěkal, tak jsem si Crazyho radši vzala na vodítko a panička s telefonem u ucha namě volá. "To je kluk"? Říkám, že ano. A ona na to. "Tak si ho vemte na ruku. Riki nepřijde, když ho zavolám a popral by se."
Myslela jsem, že jí zaskounu, ale Crazyho jsem radši na ruku vzala. Nebudu riskovat, že kvůli někomu, kdo nezvládne výchovu psa, mi začne útočit na psi.

Jezevčík doběhl k nám, začal vrčet a skákat na mě (jak jinak), tak paní honem přiběhla a odtáhla si ho za obojek - ani se neomluvila.

Jinak byla procházka super a oba jsme si jí užili. Zvláště Crazy byl nadšený, že mohl běhat volně a ačkoli nemá vodu v lásce, zde se několikrát dobrovolně proběhl potůčky.

PS: Pro ty, co se do Obory chystají. Na hlavních cestách musí být pes na vodítku, na lesních smí být volně. V bezprostřední blízkosti Hvězdy (prostor před Letohrádkem) na dětské hřiště a na hřiště pro dospělé mají vstup zakázán. Vše je názorně zobrazeno na mapách u hlavních vchodů do Obory.

V Oboře Hvězda

Malý houbař

Na lesním trůnu

Tlapkiáda a šátkový rekord

19. března 2017 v 16:15 | Jana Š |  Reporty ze psích akcí
18.03.2017 se uskutečnila výstava Happy Dogshow.
Na tu jsme nešli, ale v rámci ní proběhla také soutěž Tlapkiád a pokus o nový český rekord Nejvíce psů se šátkem kolem krku na jednom místě.

Ráno lilo jako z konve, takže jsem poměrně dlouho zvažovala zda na Tlapkiádu a Rekord vůbec vyrazit. Nakonec jsem si řekla, že to risknem a právě, když jsme vyrazili na bus, pršet přestalo.
Čekání na bus
Čekala nás cesta busem a metrem a Crazy se choval vzorně, jen se mu nechtělo být v tašce.
V kempu jsme čekali asi půl hodinu na přejímce. Crazy sem tam pofňukával, ale s pejsky v dosahu vycházel skvěle. V nejbližším okolí jsme měli vlkodavku Babetu - tak velkou "ženskou" ještě neviděl a byl z ní u vytržení, kříženku jrt a křížence NO, 3 frbully a dva vipety.
Než byl čas na Tlapkiádu, zkusili jsme si nějaké překážky od SARDOG, včetně vodorovného žebříku. První tři pokusy, jsem ho jistila za kšíry, po čtvrté už šel sám, ale sem tam podváděl. Nešel jen po "špriclích", ale i po bočnicích. :-D
Pak jsme vyrazili na Tlapkiádu.
První úkol, kterého jsme se zúčastnili byl Podlez psa on podleze tebe. Vzhledem ke Crazyho velikosti jsme dostali svolení k tomu, aby pouze on podlezl mě. Nějak jsem se pod něj prostě nemohla vcucnout :-D
Druhým úkolem byly Triky. Předvedli jsme veverku, plácni, pac a ťap, otočky na obě strany a slalom. Crazy byl moc pochválený a já taky. Prý je vidět, že s ním pracuju.
Horší to bylo u třetí disciplíny - aportu rohlíku. Tam mi jaksi stávkoval. Kdyby měl přinést mističku, byla by to jiná :-D
U aportu jsme potkali Karol. Prohodily jsme pár slov a jsem ráda, že jsem jí poznala i v reálu.
Čtvrtá disciplína pro nás byla brnkačka - jelikož Crazy nežere piškoty. (NE)sněz stezka - tedy projít kolem piškot ležících na zemi, Crazymu opravdu nečinila problém a to ani ve chvíli, kdy mu je slečna prakticky cpala do tlamy.
Pak už byl čas na rekord Nejvíce psů se šátkem kolem krku na jednom místě. Všichni jsme se tedy shromáždili a pak procházeli úzkou cestičkou, kde nás spočítali. Pak jsme se rozestavěli do kruhu, kde nás ještě vyfotili a natáčeli a mohli jsme pokračovat v Tlapkiádě.
Vystáli jsme si frontu na Poslušnost - Sedni, Lehni a 20ti vteřinové odložení bylo v pohodě, chůzi u nohy zvládal směrem od psů. Směrem k nim, mi už nevěnoval pozornost. I tak jsem s jeho výkonem byla spokojená a získali jsme 9 z 10-ti bodů.
Pak začalo hodně intenzivně pršet, takže jsme ještě vběhli na Stezku odvahy - branka s houpajícími se pet lahvemi, dva igelitové pytle, které byli zatížené jen zčásti, branka s vlajícími igelity a igelity a lahve na větvi stromy. Crazymu se nechtělo pod branku s igelity v jednom směru, jinak to zvládl v pohodě. Však je na podobné zvyklý z HafBO.
Je fakt, že to měli psi docela těžké, protože foukal vítr a tak odvahu museli vskutku prokázat.
Jelikož déšť neustával, na další dvě stanoviště (agility a míček na lžíci) jsme už nešli a vyrazili jsme k domovu. Oba jsme už byli zmrzlý víc než dost a do dvou, kdy by mělo být vyhlášení bychom beztak nevydrželi.
Navíc není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, takže jsem to nehrotila. Za hezkého počasí bychom do konce zůstali.
I tak jsme si dopoledne (odcházeli jsme chvíli před jedenáctou) skvěle užili.
Crazy vycházeli se psy perfektně, jen Maty ho chtěl sežrat, když si bránil Sabinku. I tuhle dvojku jsme totiž na akci potkali. :-)

Za účast v rekordu obdržel Crazy diplom a pamlsky od Vitacraftu a já starší číslo časopisu Haf a Mňau.

Všichni účastníci Tlapkiády dostali 1kg krmení pro psy všech velikostí K9, vzoreček pro malá plemena a vzoreček Candies + slevu 150 Kč na krmení.

11.03.2017: Nádraží Rudná zastávka - Nádraží Jinočany

18. března 2017 v 21:12 | Jana Š |  Výlety
Ráno jsme prošli jen kratší, 2km, trasu po vsi, protože jsem na odpoledne plánovala delší výšlap.
Sice se nám trochu zatáhlo, ale i tak jsme po jedné vyrazili na vlak. Sjeli jsme do Rudné a odtud jsme šli do Nučic (zakecala jsem se a jelikož tenhle směr neznám, podařilo se mi vystoupit o stanici dřív) a dále lesem a další polní cestou do Jinočan.
Podle map na Seznamu měla být původní trasa nádraží Nučice - nádraží Jinočany dlouhá cca 3,5 km. Jelikož jsme si naťapali 700 metrů navíc tím, že jsme vystoupili o zastávku dříve a k tomu jsme 2x zabloudili v lese, protáhli jsme si to na 6 km. :-D
Ne, že by nám to vadilo.
Vtipné bylo, že při prvním zabloudění, jsme vyšli docela vysoký krpál, pak jsme šli rovně asi 200 metrů a přišlo mi, že se stáčíme špatným směrem.
Rozhodla jsem se proto, že se tedy vrátíme zpět stejnou cestou do vsi a vezmeme to tedy přes ní. Dopadlo to tak, že jsme sice šli stejnou cestou zpátky, ale už jsem nenašla tu cestičku, která by nás zavedla na onen kopec a odbočili jsme opět někam úplně jinam.
Naštěstí nás tahle cesta vyvedla z lesa ven za dalších asi 300 metrů a dokonce tam, kde jsem už jakž takž tušila, kde jsme.
Na "hlavní" cestu mezi poli, na kterou jsem se chtěla dostat, jsem chtěla vyjít právě z lesa, abychom nemuseli vesnicí a tak jsme po několika desítkách metrech opět vstoupili do lesa, ale po kilometru nás cesta začala odklánět opět jiným směrem a tak jsme se museli vrátit. Ještě než jsme se, ale vrátili úplně, našla jsem konečně správnou odbočku na "naši" cestu a pak už to bylo bez problému. Tomu se říká orientáční (ne)smysl :-D
Většinu cesty lesem, nás doprovázel křik žluny, foukal studený vítr, ale jinak to byla super procházka a jistě si ji v brzké době zopakujeme. Tentokrát, to ale vezmeme až do Zbuzan :-)
Nejsou tam strašidla?
Pojď už

Březen 2017 - 11.03. - 20.03.

18. března 2017 v 20:21 | Jana Š
18.03.2017
Ráno lilo jako z konve, takže jsem poměrně dlouho zvažovala zda na Tlapkiádu a Rekord vůbec vyrazit. Nakonec jsem si řekla, že to risknem a právě, když jsme vyrazili na bus, pršet přestalo.
Cesta tam uběhla rychle. Po vystoupení z metra, mi přišlo, že mám nějak mokrou nohu ... a vzápětí jsem zjistila, že mi z tašky teče proudem voda. Crazyho lahev od Trixie po čtyřech letech definitivně selhala a tak putovala do koše a já se s Crazym dělila a o svoji vodu.
V kempu jsme čekali asi půl hodinu na přejímce. Crazy sem tam pofňukával, ale s pejsky v dosahu vycházel skvěle. V nejbližším okolí jsme měli vlkodavku Babetu - tak velkou "ženskou" ještě neviděl a byl z ní u vytržení, kříženku jrt a křížence NO, 3 frbully a dva vipety.

Než byl čas na Tlapkiádu, zkusili jsme si nějaké překážky od SARDOG, včetně vodorovného žebříku. Netuším ajk se ta překážka jmenuje - je jako kladina, ale místo cele plné plochy, jí tvoří žebřík. První tři pokusy, jsem ho jistila za kšíry, po čtvrté už šel sám, ale podváděl. Nešel jen po "špriclích", ale i po bočnicích. :-D

Pak jsme vyrazili na Tlapkiádu. První úkol, kterého jsme se zúčastnili byl Podlez psa on podleze tebe. Vzhledem ke Crazyho velikosti jsme dostali svolení k tomu, aby pouze on podlezl mě. Nějak jsem se pod něj prostě nemohla vcucnout :-D
Druhým úkolem byly triky. Předvedli jsme veverku, plácni, pac a ťap, otočky na obě strany a slalom. Crazy byl moc pochválený a já taky. Prý je vidět, že s ním pracuju.
Horší to bylo u třetí disciplíny - aportu rohlíku. Tam mi jaksi stávkoval. Kdyby měl přinést mističku, byla by to jiná :-D
U aportu jsme potkali Karol. Prohodily jsme pár slov a jsem ráda, že jsem jí poznala i v reálu.

Čtvrtá disciplína pro nás byla brnkačka - jelikož Crazy nežere piškoty. (NE)sněz stezka - tedy projít kolem piškot ležících na zemi, Crazymu opravdu nečinila problém a to ani ve chvíli, kdy mu je slečna prakticky cpala do tlamy.

Pak už byl čas na rekord Nejvíce psů se šátkem kolem krku na jednom místě. Všichni jsme se tedy shromáždili a pak procházeli úzkou cestičkou, kde nás spočítali. Pak jsme se rozestavěli do kruhu, kde nás ještě vyfotili a natáčeli a mohli jsme pokračovat v Tlapkiádě.

Vystáli jsme si frontu na Poslušnost - Sedni, Lehni a 20ti vteřinové odložení bylo v pohodě, chůzi u nohy zvládal směrem od psů. Směrem k nim, mi už nevěnoval pozornost. I tak jsem s jeho výkonem byla spokojená a získali jsme 9 z 10-ti bodů.

Pak začalo hodně intenzivně pršet, takže jsme ještě vběhli na Stezku odvahy - branka s houpajícími se pet lahvemi, dva igelitové pytle, které byli zatížené jen zčásti, branka s vlajícími igelity a igelity a lahve na větvi stromy. Crazymu se nechtělo pod branku s igelity v jednom směru, jinak to zvládl v pohodě. Však je na podobné zvyklý z HafBO.
Je fakt, že to měli psi docela těžké, protože foukal vítr a tak odvahu museli vskutku prokázat.

Jelikož déšť neustával, na další dvě stanoviště (agility a míček na lžíci) jsme už nešli a vyrazili jsme k domovu. Oba jsme už byli zmrzlý víc než dost a do dvou či tří, kdy by mělo být vyhlášení bychom beztak nevydrželi.
Navíc, vzhledem k vyšetření, které mě čeká příští týden, si teď nemůžu dovolit být nachcípaná, tak jsem to radši zabalila.

I tak jsme si dopoledne (odcházeli jsme chvíli před jedenáctou) skvěle užili.
Crazy vycházeli se psy perfektně, jen Maty ho chtěl sežrat, když si bránil Sabinku. I tuhle dvojku jsme totiž na akci potkali. :-)
17.03.2017
Dnes měl Crazy den plný zážitků. Nejdřív šel na návštěvu k sousedovic jorkšírce Sofince. Tam se, ale choval neslušně (majitelka ani nevěděla, že Sofi hárá), takže byl ani ne za pět minut vrácen domů.
Na večerní procházce jsme pak potkali středního rezavého křížence Montyho (stavbou těla je nejpodobnější foxteriérovi), pinčaváka Harryho a jezevčici Betty. Nejvíc si zařádil s Harrym. I když přiznávám, že z jejich her nemám úplně nejlepší pocit. Vždycky čekám, kdy se servou.
Zítra nás čeká Tlapkiáda a pokus o Šátkový rekord v rámci Happy dogshow. Tak doufám, že nebude moc lejt.
16.03.2017
Když byl Crazy dopoledne venku s mamkou, potkali Maxíka. Ten mu, ale prý nevěnoval pozornost.
Shodou okolností jsme ho pak potkali večer i my, ale Maxík na něj jen štěkal a jinak se s ním nebavil.
15.03.2017
Úplně jsem se zapomněla zmínit, že jsme se s Crazym zúčastnili výzkumu zemědělské univerzity o promořenosti psů vnitřními parazity. Vyplnila jsem dotazník, poslala vzorek trusu a asi za 3 týdny přišel výsledek - Crazy je negativní.
Jsem moc zvědavá, jaké budou kompletní výsledky a kolik psů vlastně v průzkumu bude.
14.03.2017
Na procházkách opět intenzivně cvičíme. Jen to couvání nám stále nejde.
13.03.2017
V pondělí se nic zvláštního neudálo.
12.03.2017
Dnes se zhoršilo počasí, ale i tak jsme si dali dvě dlouhé procházky. Crazy stále řádí ve stanu.
11.03.2017
Ráno jsme prošli jen kratší, 2km, trasu po vsi, protože jsem na odpoledne plánovala delší výšlap. Sice se nám trochu zatáhlo, ale i tak jsme po jedné vyrazili na vlak. Sjeli jsme do Rudné a odtud jsme šli do Nučic (zakecala jsem se a jelikož tenhle směr neznám, podařilo se mi vystoupit o stanici dřív) a dále lesem a další polní cestou do Jinočan.
Podle map na Seznamu měla být původní trasa nádraží Nučice - nádraží Jinočany dlouhá cca 3,5 km. Jelikož jsme si naťapali 700 metrů navíc tím, že jsme vystoupili o zastávku dříve a k tomu jsme 2x zabloudili v lese, protáhli jsme si to na 6 km. :-D
Ne, že by nám to vadilo.
Většinu cesty lesem, nás doprovázel křik žluny, foukal studený vítr, ale jinak to byla super procházka a jistě si ji v brzké době zopakujeme. Tentokrát, to ale vezmeme až do Zbuzan :-)

Já si pádím ...

Pinetky po druhé

17. března 2017 v 20:52 | Jana Š |  Procházky
05.02.2017 a 25.02.2017 jsem s sebou na procházku vzala pinetky a nafotila je na Crazym. Krásně spolupracoval, když se občas pěkně ksichtil.

Jelikož se chystáme na jednu psí akci, kde se bude i fotit, chtěla jsem, aby mi pro něj kolegyně Luďka uděla modrou kytičku na hlavičku. Nejprve jsme zvažovali připevnění gumičkou nebo pérkem, ale nakonec jsme zvolili pinetu (krokodýlka).
Ty Luďka vyrábí samozřejmě i pro ženy, takže může mít stejnou pinetku jak pejssek tak panička.
Pinetku navíc nemusí nosit jen jorkšíři a další dlouhosrstí psi, ale lze je připevnit i na obojek. Jsou vhodné třeba na soutěže typu podobnost psa a páníčka, kostýmové soutěže psů, případně pookud s sebou berete psa na svatbu či jinou oslavu, můžete i jeho vyzdobit :-)
Profil Luďky Bodnárové na Fleru (vyrábí i naušnice, členky azd. z různách materiálů)
05.02.2017

Crazy má rád ovečky :-)

25.02.2017Březen 2017 - 01. -10.03.

14. března 2017 v 18:04 | Jana Š |  Deníček aneb zážitky s jorkšírem
Prvních 10 dní v březnu bylo hodně náročných.
01. a 02.03. jsme si užívali procházky, ale 03.03. mě v práci chytla pořádná migréna, takže jsem si pádila na injekci a skoro celou sobotu prospala.
V neděli jsem už byla jakžtakž schopná, ale ven jsem šla s Crazym až večer a jen na chvilku. Jinak venčila mamka. Crazy byl hodný, jednou se potkali s jorkem Kimem a jinak se nic zvláštního nestalo. Crazy chtěl jít vždy honem domů, aby se mi snad doma samotné nic nestalo.
Následující týden jsem pak každý den lítala po doktorech, rpotože jsem začala řešit ještě jiné problémy, které mě sužují už delší dobu. Celý den jsem byla v práci až v pátek a to jsem taky poprvé byli na pořádné procházce. Jinak ho měla víceméně an krku mamka.
Párkrát Crazyho přes den navštívila jorkšíří sousedka Sofinka.

A abych nezapomněla 08.03. Crazy od mamky dostal nový stan na hlavolamy. Starý někomu daruji. Hned se v něm zabydlel a vyhledávání v něm si opravdu užívá.