Únor 2017: 11.02. - 20.02.

12. února 2017 v 13:19 | Jana Š |  Deníček aneb zážitky s jorkšírem
20.02.2017
Dost fouaklo a Crazymu se moc nechtělo ven ani přes dne, takže jsem ho brala až když jsem přišla z práce - po 12ti hodinách! Taky to bylo vidět. Sotva jsme vyšli z baráku nasadil sprinta hezky jsme se proběhl asi 800 metrů. Pak už jsme doběhl na místo častého venčení psů a tam už se častěji začichával než běhal, takže jsem ho už stopla. Ale bylo to fajn.
19.02.2017
Dnes se na nás přišli podívat ovečky s jehňátkem. Crazyho zaujali a vzájemně se očichávali, až do chvíle, kdy se ho jedna z dospělích ovcí rozhodla trknout. Naštěastí jí v cestě stál plot, takže všichni přežili bez úhony.
Crazy má vůbec ovce našeho souseda rád a často na ně chodí koukat, když jdeme kolem. možná má skryté ovčácké vlohy :-D
dnešní ranní procházka byla dlouhá jen 2,5 km, ale byla fajn. Potkali jsme jorka Maxe, se kterým se moc nemusí a pak jednoho starého 9-ti letého jorka, který Crazyho absolutně ignoroval.
Stejně starý Max, mojí kolegyně je tedy mnohem aktivnější.
Večerní procházka byla dlouhá zhruba stejně, takže jsme se dnes moc nevytáhali. Ale bylo krásně, ač pofukoval vítr. Potkali jsme jorka Bobíka a černého tuláka - samovenčitele, kterého potkáváme zhruba 2-3x týdně.
18.02.2017
Dnešní procházku jsme natáhli téměř na dvě hodiny. Crazymu se domů vůbec nechtělo, ačkoli jsme cestou třikrát zmokli a on neměl obleček. Tak proč mu ho dávat, když byli 4°C nad nulou.
Hned na začátku jsme potkali corgiho Johnnyho a "něco jako středně velkého špice" Michala. S oběma se kamarádí, tak měl radost. Po zbytek procházky už jsme žádného psa nepotkali, jen jednu "labradoří" přes plotovou kamarádku.
Crazy chtěl jít na pole, ale to jsem mu zatrhla - včera se koupal a dnes by byl hned ja k prase. No, byl stejně. I když jsme chodili jen po silnici a cestách, jak si sem tam odběhl do křovíčka, stejně měl půlku nohou a břicho jako dobytek.
Ušli jsme 4,5 km a moc si to užili :-)
17.02.2017 - Aby se nerozpustil
Ráno bylo procházka opravdu blesková. Už jak jsem se vzbudila a uslyšela, že lije jako z konve, řekla jsem si, že to nebude jednoduché.
Crazy byl zalezlý v boudě a tvářil se, že tam není.
Na šunku přišel, dostal kšírky a vzala jsem ho ven. Otočil se hned mezi vchodovými dveřmi, že do toho mokra, tedy fakt nejde. Vzala sjem ho tedy do náručí a odnesla ho tak daleko, aby se cestou stihnul alespoň 2x vyčůrat. :-D
Odpoledne už svítilo sluníčko a jelikož jsem dnes nezapomněla zapnout EPPku, vím, že jsme uťapkali 2,2 km. Chvíli před příchodem domů, jsme potkali hned 3 kámoše. Nejprve pinče (nebo krysaříka) Juliuse. Je to náš samovenčící kámoš. Nakonec se ho páníček, ale dovolal.
Pak jsme potkali grifonka Artura. Crazy mě moc potěšil, protože na něj vůbec nevyjížděl. Crazy totiž zrovna moc nemusí "placaté" čumáky. Nevím jestli ho jejich chrčení provokuje, nebo děsí, ale začne vrčet, hrabat a je lepší se zdekovat. Tentokrát si, ale dobrých 10 minut pohráli. Artík taky za celou dobu zachrčel jen jednou, takže to bylo v pohodě.
Nakonec jsme potkali Beníka, jrt.
Po návratu domů, Crazyho čekalo koupání, takže je teď zabalený v dece a tváří se, že spí.

Crazy a Julius
16.02.2017 - Obleva
Konečně jsme se zbavili téměř všeho náledí. Ráno jsme byli na delší procházce, odpoledne jsme ušli 1,9 km. Procvičovali jsme slalom a otočky.
Večer jsme pak prováděli aktivní protažení.
15.02.2017
Při dnešní večerní procházce, jsme hledali ČSV, které se někomu zatoulalo a bylo u nás viděno. Bohužel jsme ho, ale nepotkali. i když možná bohu dík. Kdo ví, co by na Crazy "řekl".
Potkali jsme kamaráda, jorka, Kima.
14.02.2017
Mamka mi přišla s Crazym na proti k busu. Byl šťastný jako blecha, mimo jiné i pro to, že dostal speciální mlsku. Když je ten Valentýn :-)
13.02.2017 - Konečně slunce
Dnešní procházka byla dlouhá přesně 2,0 km a nic zvláštního se nestalo. Nicméně, jsem opět natáčela triky. Teď už jen vše zpracovat.
12.12.2017
U sousedů se narodilo jehňátko, tak ho musím dojít nafotit. Ani dnes ráno Crazy neměl náladu na moc dlouhé courání, i když bylo delší než včera večer. Ušli jsme jen 2,4 km. Žádné kámoše jsme nepotkali a doma šel rovnou do postele (po umytí pacek). Snad na něj nic neleze.
Příští týden bychom měli jít na očkování, tak by se hodilo, aby byl fit.

Večerní procházku Crazy opět sabotoval - ušli jsme jen něco málo přes kilometr. Takže po návratu jsem ho pěkně aktivně protáhla. Má hodně zkrácené krční svaly a svaly přední pravé packy. Je tedy opět na čase zařadit masáže a především aktivní i pasivní protahování do našeho každodenního programu.

11.02.2017
Ráno jsme byli na dvoukilometrové procházce. Potkali jsme pudlíka Elvise, Crazy se proběhl a nic zvláštního se nestalo.
Po návratu domů jsem ho pořádně rozčesala a šli jsme cvičit.
Chci se totiž zúčastnit jedné video soutěže a je nevyšší čas video natočit. Crazy byl moc šikovný až na sudy, ty mu moc nešli.
Konečně se mi, ale podařilo natočit vrtění ocasem.
Ještě potřebuju dotočit pár cviků, to zítra nebo příští víkend.
Pak to musím sestříhat a poslat. Nedělám si naději, že bychom mohli vyhrát, ale proč to nezkusit, že?

Cvičením jsem Crazyho asi docela zdrchala, protože to večer zabalil - nebyli jsme venku ani půl hodiny a už si to pelášil domů.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama