Únor 2017

Doplnění fotografií únor 2017

28. února 2017 v 15:04 | Jana Š |  Novinky
V těchto článcích přibyli nové fotografie:

Únor 2017 - 21.02.-28.02.

21. února 2017 v 17:15 | Jana Š
28.02.2017
Dnešní ranní procházka byla delší. Odpoledne byl mi s mamkou přišli naproti k busu a večerní procházka byla kratičká. Lilo tak, že jsem ho musela odnést dost daleko na to, aby se během zběsilého úprku domů alespoň vyčůral.
Mimochodem, když jsme šli odpoledne domů potkali jsme se se sousedovic jorkšíří slečnou Sofinkou. Pohráli si a dokonce si ho odvedla domů.
27.02.2017
Na večerní prochazce jsem cvakla pár fotek mobilem a také jsme cvičili. Crazy si to užil.
26.02.2017
Ranní i večerní procházku jsme hezky natáhli a po dlouhé době jsme potkali krysaříka Attilu. Také jsme potkali slečnu, která moc obdivovala, jak je Crazy vychovaný. To mě vždycky potěší.
25.02.2017
Dnes u nás byla ségra se Zdeňkem a Tracy. Crazy byl zase děsně nadrženej, ale nechával Tracy celkem být - řádil na plyšákovi. Nakonec se uklidnil a začal spolupracovat - hezky předvedl co umí - zacvičil si ségře na zádech :-D
24.02.2017
Při našem štěstí jsme večer vyrazili rovnou do sněhové vánice. Crazy bal jak sněhulák během 5ti minut, ale asi za dalších 5 minut sněžit přestalo, takže jsme si nakonec procházku užili.
23.02.2017
Ráno jsme natáhli procházku tak, že mi foukl autobus. I večerní procházka byla dost dlouhá.
jinak má Crazy ode dneška hladovku. Krom granulí, totiž sežere cokoli, takže ho zkusím přesvědčit, aby zase s granulemi začal.
22.02.2017
Crazy dnes stávkoval - ten vítr se mu vůbec nelíbil, takže se jen 3x vyčúůral a pádil domů. Za to si pak chtěl hrát. Soused pod námi byl už naštěstí v práci, tak jsme mohli. :-)
Po návratu domů jsem Crazyho začala učit vyhledávání piškot. Moc mu to šlo.
I večerní procházka byla dost rychlá, šíleně to u nás fouká.

21.02.2017
Dnes jsem přijela z práce brzy - však mám stále ještě napracováno více než 5 hodin. To už ani nestihnu vybrat. Dřívější příjezd jsem musela využít a tak jsem natočila cvičení. Krom různých triků, také hru s krabicí, ktará ho baví neuvěřitelně. Vložím video.

Klikni a nakrm psi v útulcích

18. února 2017 v 15:00 | Jana Š
Jedním kliknutím můžete naplnit misku pejskovi v útulku. Jak to funguje?
Na webu clickandfeed.cz stačí kliknout na "Klikni zdarma a naplň misku" a váš klik se započítá.
Každý měsíc, jsou všechny kliky sečteny a společnost Brit za každý z nich naplní misky v útulcích pro opuštěné psy a kočky.

Klikat můžete jednou denně a tak můžete za měsíc podpořit až 31 psů a to bez toho, že by vás to stálo jedinou korunu.
Další možností, jak ještě pomoci je klikat na reklamy, které se na webu zobrazují. O tom, jak to vše přesně funguje se dočtete přímo na webu v záložce O projektu.

Kolik kilo krmení se rozdalo v uplynulých měsících - zdroj: clickandfeed
Prosinec - celkem doručeno do útulků 1 616 kg
Listopad - celkem doručeno do útulků 2 107 kg
Říjen - celkem doručeno do útulků 1 678 kg
Září - celkem doručeno do útulků 1 512 kg
Srpen - celkem doručeno do útulků 501,8 kg
Červenec - celkem doručeno do útulků 540 kg
Červen - celkem doručeno do útulků 645 kg
Květen - celkem doručeno do útulků 390 kg

Tento nápad pomoci útulkům se mi moc líbí, nebot' pomoci může opravdu každý.


Crazyho svetřík

16. února 2017 v 15:20 | Jana Š |  Novinky
Před několika týyndy u nás bylo -15 až -20°C, a tak aby Crazy nezmrzl, upletla mu mamka pod "koňskou deku" co nosí, dkyž je pod nulou, ještě svetr.
No a takhle svetřík vypadá.

Je můj a já ho nedám!


Fotografování v "ateliéru" leden 2017

15. února 2017 v 15:14 | Jana Š |  Crazy doma
Lehni
Chcípni a styď se
Občas se každý tváří jako blb :-D

Fotografování v "ateliéru" - říjen 2016

14. února 2017 v 15:11 | Jana Š |  Crazy doma
Lehni
Veverka
Hlavička alias smutný jorkšír

Procházka 28.01.2017

13. února 2017 v 14:39 | Jana Š |  Psi ve volnosti
Crazy má sníh moc rád, takže si ho na procházkách umí náležitě užít. Zde přináším pár fotek z řádění ve sněhu.
Válení ve sněhu je nejlepší - ať už s oblečkem nebo bez.
Po válení je třeba se pořádně oklepat.

Aportování s choďáky 2/2

12. února 2017 v 13:53 | Jana Š |  Psi ve volnosti
Fotografie vznikly před zahájením výstavy Dogsshow Džbán. Více info se dočtete v článku Dogshow Džbán 27.08.2016.

Únor 2017: 11.02. - 20.02.

12. února 2017 v 13:19 | Jana Š |  Deníček aneb zážitky s jorkšírem
20.02.2017
Dost fouaklo a Crazymu se moc nechtělo ven ani přes dne, takže jsem ho brala až když jsem přišla z práce - po 12ti hodinách! Taky to bylo vidět. Sotva jsme vyšli z baráku nasadil sprinta hezky jsme se proběhl asi 800 metrů. Pak už jsme doběhl na místo častého venčení psů a tam už se častěji začichával než běhal, takže jsem ho už stopla. Ale bylo to fajn.
19.02.2017
Dnes se na nás přišli podívat ovečky s jehňátkem. Crazyho zaujali a vzájemně se očichávali, až do chvíle, kdy se ho jedna z dospělích ovcí rozhodla trknout. Naštěastí jí v cestě stál plot, takže všichni přežili bez úhony.
Crazy má vůbec ovce našeho souseda rád a často na ně chodí koukat, když jdeme kolem. možná má skryté ovčácké vlohy :-D
dnešní ranní procházka byla dlouhá jen 2,5 km, ale byla fajn. Potkali jsme jorka Maxe, se kterým se moc nemusí a pak jednoho starého 9-ti letého jorka, který Crazyho absolutně ignoroval.
Stejně starý Max, mojí kolegyně je tedy mnohem aktivnější.
Večerní procházka byla dlouhá zhruba stejně, takže jsme se dnes moc nevytáhali. Ale bylo krásně, ač pofukoval vítr. Potkali jsme jorka Bobíka a černého tuláka - samovenčitele, kterého potkáváme zhruba 2-3x týdně.
18.02.2017
Dnešní procházku jsme natáhli téměř na dvě hodiny. Crazymu se domů vůbec nechtělo, ačkoli jsme cestou třikrát zmokli a on neměl obleček. Tak proč mu ho dávat, když byli 4°C nad nulou.
Hned na začátku jsme potkali corgiho Johnnyho a "něco jako středně velkého špice" Michala. S oběma se kamarádí, tak měl radost. Po zbytek procházky už jsme žádného psa nepotkali, jen jednu "labradoří" přes plotovou kamarádku.
Crazy chtěl jít na pole, ale to jsem mu zatrhla - včera se koupal a dnes by byl hned ja k prase. No, byl stejně. I když jsme chodili jen po silnici a cestách, jak si sem tam odběhl do křovíčka, stejně měl půlku nohou a břicho jako dobytek.
Ušli jsme 4,5 km a moc si to užili :-)
17.02.2017 - Aby se nerozpustil
Ráno bylo procházka opravdu blesková. Už jak jsem se vzbudila a uslyšela, že lije jako z konve, řekla jsem si, že to nebude jednoduché.
Crazy byl zalezlý v boudě a tvářil se, že tam není.
Na šunku přišel, dostal kšírky a vzala jsem ho ven. Otočil se hned mezi vchodovými dveřmi, že do toho mokra, tedy fakt nejde. Vzala sjem ho tedy do náručí a odnesla ho tak daleko, aby se cestou stihnul alespoň 2x vyčůrat. :-D
Odpoledne už svítilo sluníčko a jelikož jsem dnes nezapomněla zapnout EPPku, vím, že jsme uťapkali 2,2 km. Chvíli před příchodem domů, jsme potkali hned 3 kámoše. Nejprve pinče (nebo krysaříka) Juliuse. Je to náš samovenčící kámoš. Nakonec se ho páníček, ale dovolal.
Pak jsme potkali grifonka Artura. Crazy mě moc potěšil, protože na něj vůbec nevyjížděl. Crazy totiž zrovna moc nemusí "placaté" čumáky. Nevím jestli ho jejich chrčení provokuje, nebo děsí, ale začne vrčet, hrabat a je lepší se zdekovat. Tentokrát si, ale dobrých 10 minut pohráli. Artík taky za celou dobu zachrčel jen jednou, takže to bylo v pohodě.
Nakonec jsme potkali Beníka, jrt.
Po návratu domů, Crazyho čekalo koupání, takže je teď zabalený v dece a tváří se, že spí.

Crazy a Julius
16.02.2017 - Obleva
Konečně jsme se zbavili téměř všeho náledí. Ráno jsme byli na delší procházce, odpoledne jsme ušli 1,9 km. Procvičovali jsme slalom a otočky.
Večer jsme pak prováděli aktivní protažení.
15.02.2017
Při dnešní večerní procházce, jsme hledali ČSV, které se někomu zatoulalo a bylo u nás viděno. Bohužel jsme ho, ale nepotkali. i když možná bohu dík. Kdo ví, co by na Crazy "řekl".
Potkali jsme kamaráda, jorka, Kima.
14.02.2017
Mamka mi přišla s Crazym na proti k busu. Byl šťastný jako blecha, mimo jiné i pro to, že dostal speciální mlsku. Když je ten Valentýn :-)
13.02.2017 - Konečně slunce
Dnešní procházka byla dlouhá přesně 2,0 km a nic zvláštního se nestalo. Nicméně, jsem opět natáčela triky. Teď už jen vše zpracovat.
12.12.2017
U sousedů se narodilo jehňátko, tak ho musím dojít nafotit. Ani dnes ráno Crazy neměl náladu na moc dlouhé courání, i když bylo delší než včera večer. Ušli jsme jen 2,4 km. Žádné kámoše jsme nepotkali a doma šel rovnou do postele (po umytí pacek). Snad na něj nic neleze.
Příští týden bychom měli jít na očkování, tak by se hodilo, aby byl fit.

Večerní procházku Crazy opět sabotoval - ušli jsme jen něco málo přes kilometr. Takže po návratu jsem ho pěkně aktivně protáhla. Má hodně zkrácené krční svaly a svaly přední pravé packy. Je tedy opět na čase zařadit masáže a především aktivní i pasivní protahování do našeho každodenního programu.

11.02.2017
Ráno jsme byli na dvoukilometrové procházce. Potkali jsme pudlíka Elvise, Crazy se proběhl a nic zvláštního se nestalo.
Po návratu domů jsem ho pořádně rozčesala a šli jsme cvičit.
Chci se totiž zúčastnit jedné video soutěže a je nevyšší čas video natočit. Crazy byl moc šikovný až na sudy, ty mu moc nešli.
Konečně se mi, ale podařilo natočit vrtění ocasem.
Ještě potřebuju dotočit pár cviků, to zítra nebo příští víkend.
Pak to musím sestříhat a poslat. Nedělám si naději, že bychom mohli vyhrát, ale proč to nezkusit, že?

Cvičením jsem Crazyho asi docela zdrchala, protože to večer zabalil - nebyli jsme venku ani půl hodiny a už si to pelášil domů.


Pinety pro pejsky i paničky

4. února 2017 v 15:06 | Jana Š |  Crazy doma
Crazy se fotí rád. Aby taky ne, když mu z toho vždy kápne něco dobrého na zub.
Jelikož se chystáme na jednu psí akci, kde se bude i fotit, chtěla jsem, aby mi pro něj kolegyně Luďka uděla modrou kytičku na hlavičku. Nejprve jsme zvažovali připevnění gumičkou, nebo pérkem, ale nakonec jsme zvolili pinetu (krokodýlka).
Ty Luďka vyrábí samozřejmě i pro ženy, takže může mít stejnou pinetku jak pesjsek tak panička.
Pinetku navíc nemusí nosit jen jorkšíři a další dlouhosrstí psi, ale lze je připevnit i na obojek. Jsou vhodné třeba na soutěže typu podobnost psa a páníčka, kostýmové soutěže psů, případně pookud s sebou berete psa na svabu či jinou oslavu, můžete i jeho vyzdobit :-)

Profil Luďky Bodnárové na Fleru (vyrábí i naušnice, členky azd. z různách materiálů)

Při prvním připnutí si jí chtěl hned sundat, ale stačilo párkrát prokrmit a už s ní drandil i na procházce a ani o ní nevěděl.


Tahle pinetka bude naše
Pinetku lze připnout i na obojek

Pinetka Crazymu nijak nepřekážela ani na procházce.

Únor 2017: 01.02. - 10.02.

4. února 2017 v 14:22 | Jana Š |  Deníček aneb zážitky s jorkšírem

10.02.2017
Obešli jsme celou ves včetně pole a venku si i zacvičili. Potkali jsme Bettynku, ale Crazy jí nevěnoval pozornost.

09.02.2017
Dnes jsme potkali celou smečku psů. Začalo to PRTem Hamleym a větší kříženkou jezevčíka, útulkačkou, která často utíká a majitelé už neví co s ní. Vydováděli se na louce a pak jsme pokračovali v cestě. Útulkačka se k nám po chvíli znovu přidala a to už k nám dorazil biewer Mike, který si jí nakonec i odvedl.
Chvilku na to jsme ještě narazili na merle čivavokrysaříka Harryho. Stavěli se proti sobě do "bojovné" pozice jako obvykle, takže jsem z toho neměla úplně dobrý pocit. Naštěstí se pákrát přečůrali a šli jsme.
Aby setkání se psy nebylo málo, ještě jsme potkali 12ti letého jezevčíka. Crazy se ho snažil vyprovokovat ke hře, ale jezevčík nevypadal moc dobře a na hraní zjevně neměl náladu. Jen přečůral Crazyho značky a šel si svou cestou.

08.02.2017
Procházky jsou z velké části čuchácí, ale oproti předchozím letům, přeci jen více spolupracuje. Po večerech má hodně hravou náladu, což je na něj hodně neobvyklé, ale je to super.

07.02.2017
Ranní procházka byla kratší, za to večer jsme si to užili. Potkali jsme jorkšírku Rory s jejím spolubydlícím frbulem. Crazyho nemá moc v lásce, ale dnes si pohrál s Rory a i když na něj frbul chrčel jako vždy, s naprostým přehledem ho ignoroval. Je to šikulka.

06.02.2017
Ráno jsme byli na delší procházce a večer jsme obešli celou ves. Venku jsme cvičili otočky a moc mu šly.

05.02.2017
V neděli jsem vzala s sebou na procházku foťák a Crazy se věnoval modelingu i venku. Nafotili jsme zatím dvě pinetky. Dost mu sluší. Když jsem fotila ještě pár fotek u baráku, přišli se na nás podívat ovce. Crazy si byl jednu očichat a když ho olízla, málem ho kleplo.
Po návratu jsem zase po hoodně dlouhé době vytáhla tunel. S mamkou jsme byly každá na jednom konci a posílaly si ho. Crazy se vyřádil a do večera padl za vlast.

04.02.2017
Opět jsme byli na delší procházce, byli jsme i na poli a opět jen díky protiskluzům. Od nás z baráku se bez nich prakticky nedá vylézt. Jsem zvědavá jak tohle náledí bude pokračovat dál.
Crazy je z toho už docela zhnusený. Když už je někde vyčištěno, je tam sůl nebo kamínky, což mu není příjemné. Led mu klouže a na sněhu je ledová krusta, která ho řeže do tlapek. Bohužel tu není nikde možnost kam jít, aniž bychom se něčemu z toho vyhnuli, tak po příchodu domů omyju packu, protřu indulonou a odpočívá.
Dnes ho čeká další focení pinetek a také bych chtěla nějaké fotky zveřejnit.

03.02.2017 - V zajetí ledu
Ještěže jsme se rozhodli koupit protiskluzy, když jsme s bráchou jeli na Silvestra do Sedmihorek. Dnes jsem je opravdu využila. Nedostala bych se bez nich ani na bus, na tož abychom s Crazym vyrazili na procházku. Takhle jsme se mohli cournout a i večer jsme mohli vyrazit na dlouhou procházku - obešli jsme celou ves a byli jsme i na poli. Bez protiskluzů, bych, ale většinu trasy nebyla schopná projít.
Také jsme za celou dobu potkali minimum lidí a když tak jen kolem náměstí, které je jako jediné vyčištěné.

02.02.2017
Ráno jsme byli na kratší procházce a ani večerní nebyla o moc delší. Střídavě pršelo a sem tam sněžilo a cesta byla dost uklouzaná. Jinak se dne nedělo nic zvláštního.
Mimochodem, začínají hárat fenky, takže se procházky značně prodlužují, byť co se týče vzdálenosti, jsou stále stejné.

01.02.2017
Venku vyhledával pamlsky a cvičili jsme otočky. Jinak se nic zvláštního nedělo.