Leden 2017

Leden 2017: 21.01. - 31.01.

21. ledna 2017 v 13:48 | Jana Š |  Deníček aneb zážitky s jorkšírem
31.01.2017 - Tryskomyší pohon a focení
Když už musíte vstávat v půl pátý, nic nepobaví tak, jak procházka s jorkšírem ve 2,5 cm čerstvě napadaného mokrého sněhu. Tryskomyší pohon a když se objeví hlava, před chvílí ukrytá v závěji, máte sněhovou kouli na nožičkách
Dnes bylo veselé ráno.
Po návratu z práce se fotila sponky zapůjčené od kolegyně. Crazy dělal modela, tak tu budou fotky, až dostanu svolení.
Večerní procházku jsme strávili lítáním po poli asi v 5 cm sněhu.

Po válení se ve sněhu

Sněhuláček
30.01.2017
Dnes se nic zvláštního nestalo. Ráno venčení, pak byl venku s mamkou a večer jsme byli na kratší procházce spolu.
Jelikož chvilku pršelo, chvilku padal sníh, bylo to hodně uklouzané.
29.01.2017 - Setkání se psy
Na dnešní procházce jsme potkali řadu psích kámošů. A to jdsme šli ven už v půl osmé.
Nejprve jsme narazili na fenku "jorkšíra" (která ze všeho nejvíc připomínala drsnosrstého jezevčíka) Kikinu. S tou jsme se ještě nikdy neviděli.
Crazy z ní měl velkou radost a chvilku si pohráli.
Pak jsme potkali Jessie - buď je to větší barevný boloňák, nebo něco jako pudl. I z ní byl Crazy nadšený. Zanjí se už dlouho.
Třetí kámoška byla jorkšírka od sousedů Sofinka, kterou jsme dooprovodili domů.
Ráno i odpoledne jsme obešli celou ves a večer jsme si dali ještě jednu rychlo procházku. Také jsme si chvíli zatrénovali a pohráli si.
28.01.2017 - Procházka s foťákem
Stejně jako minulou sobotu jsem si i dnes vzala foťák s sebou. Tentokrát jsem se ujistila, že je baterie plně nabitá a je foťáku.
Nejprve jsem natočila krátké video, Crazyho řádění ve sněhu a pak jsme potkali Tedddyho. S ním jsem též cvakla pár fotek a nejvíce jsem se věnovala fotografování na poli. Crazy se opět válel na ušlapaném sněhu - to dělá s velkou oblibou a je mu úplně jedno, zda na sobě má obleček nebo ne.
Tenokrát ho měl, protože bylo -6°C a foukal pořádně ledový vítr. Během focení, mi pomalu odpadávaly prsty, ale Crazymu to zjevně nevadilo :-D

Po návratu domů, Crazyho čekala vana. Z toho opravdu nadšený nebyl, ale přežil to - co mu zbylo jiného. Během fénování dostával pamlsky, tak ho vzal na milost a teď se hřeje u topení.

Pár fotek z procházky. Více pak bude v samostatném článku.
Čím víc válení, tím líp :-)

27.01.2017 - Můj odpočinkový den
Mamka vzala Crazyho ven, chvíli před tím, než jsem přijela domů, takže mi jsme vyrazili až v půl osmé. Sám se rozhodl, že stávkuje, takže jsme prošli jen naši krátkou, ranní trasu a šel domů.
Dnes tedy žádné novinky. Za to zítra chci s sebou vzít foťák, tak snad se něco zadaří.

26.01.2017 - Dlouhá procházka - opět
Procházku jsme si dali opět docela dlouhou - skoro 1,5 hodiny a opět kolem celé vsi. Chtěl i dolů k rybníku, ale když jsem viděla, že je celá cesta jeden led, zatrhla jsem mu to.

25.01.2017 - Počítačové školení
Dnes jsem byla v rámci práce na počítačovém školení Power Point, Outlook a Skype for Business. Power Pint byl fajn, protože pán uměl dost zaujmout. Druhý přenášející byl tak trochu uspávač hadů, ale přeci jen jsem se i tam něco nového a důležitého dozvěděla. Už se umím na pracovní email dostat i ze soukromého PC, je-li to nutné :-D
Domů jsem dorazila o autobus dřív než jezdím z práce normálně a byla jsem utahaná jako pes. Z práce takhle zničená až na výjimky tedy nechodím.

Crazy byl s mamkou venku, takže jsem mu jen párkrát hodila plněné vajíčko a mohla se chvíli natáhnout. Lehnul si k mně a odpočíval taky :-D

Dnes jsme po poprvé od doby co jsem začla amarodit (i když jsem do práce chodila furt) šli na dlouuuhatánskou procházku. Obešli jsme celou ves, takže nějaké 3-4 km. Potkali jsme kamaráda Mikyho (biewer), se kterým si trochu pohráli a vůbec se pořádně vyřádil.

24.01.2017 - Na lovu vajec
Ani dnes nebylo na procházce nic zvláštního, ale kolegyně, která byla na horách se svým vnoučkem mi přinesla asi 10 kinder vnitřků z kinder vajíček.
A to bylo pozdvižení. Hned jak jsem je vysypala z pytlíku, začal mi je nosit, že je na čase naplnit je nějakou dobrotou a začít házet. Vlastně ani nevím, jak mě už před lety napadlo, zkusit mu vajíčko naplnit. Crazy si ho rychlostí blesku otevřela tak se z toho stala oblíbená zábava. Moc dlouho,a le nevydrží - tak maximálně 20 otevření. Většinou ani to ne. Pak už ho nejde zavřít a letí do plastů. Teď má na pár dní o zábavu postaráno.

Navíc jsme zase jednou začali procvičovat kýchání a kývání na povel.
Docela jsem se u toho nasmála. Krátký sestřih z asi 10ti minutového tréninku triků najdete na konci dnešního dne.
Pšíká na začátkua kývá cca od 1:48.

23.01.2017 - Nic zvláštního
Dnes se nudálonic výjimečného.

22.01.2017 - Jdeme se klouzat
Ráno jsme vyrazili na dlouhou procházku. Bylo pěkně, takže jsme to natáhli na cca 4 km. Vzala jsem s sebou i foťák - a při pokusu o první fotku jsem zjistila, že v něm nemám baterku. Ach jo.
Cestou jsme šli kolem kopců, které jsou v zimě využívány k bobování. Nikdo tam nebyl a Crazy se tam hned vrhnul s nadšením sobě vlastním. Kousek běžel, kousek se klouzal, pak se vyškrábal za mnou nahoru a zase znovu.
Vždy sebou fláknul na bok a jak se válel, klouzal se dolů.

Po návratu jsme trénovali triky na dogdancing.

Večer jsme vyrazili opět na dlouhou procházku. Potkali jsme hned několuk pejska. Nera - výmara, který se na nás vrhnul, ale paníček mu včas zašlápl stopovačku - Endyho - mladého kokra, který se nechá očichat, ale vyděsí ho i výzva ke hře - a černého psa, asi křížence dogy, který s páníčkem pěkně mával.
S Crazym vyšel pěkně, ale Endy "dogouše" vyštěkal a ten se na něj tak ježil, že jsem čekala, že se servou. Jsem fakt ráda, že Crazy velké psy neprovokuje.

21.01.2017 - Vzhůru na pole
Dnes jsem zase jednou vyrazili na delší procházku. Potkali jsme háravou fenku a Crazy se nechal překvapivě odvolat, i když ho i ona sama provokovala.
Dost potěšil.
Z čeho jsem však moc radost neměla byla procházka po poli. Jako vždy si tam lítal na volno a najednou se sebral a se staženým ocasem si to metl zpět odkud jsme přišli. Zavolala jsem ho, zarazil se, přiběhl, dala jsem mu odměnu, ale než jsem ho stihla čapnout, už zase zdrhal. Takhle jsem ho musela zavolat ještě 2x, než se mi ho podařilo odlovit.
Jelikož tohle dělal naposledy jako puberťák, docela mě to vyvedlo z míry. Na druhou stranu jsem ráda, že i když se zjevně něčeho bál - zřejmě zvuku nebo pachu, který jsem já nebyla schopná vnímat - tak byl stále schopný nevzít do zaječích úplně.

Připla jsem ho raději na vodítko a pokračovali jsme v cestě. Na vodítku se už choval klidněji, nicméně stále táhl ocas po zemi.
Jediné čeho jsem si všimla, byl hluk z Pražského okruhu. Podle toho odkud fouká vítr, jak je nízká oblačnost a podobně, u nás "řve" okruh. Sice jsme byli na nejvzdálenějším konci vsi, ale vlastně na nejvyšším bodu a fakt, je že dnes byl okruh slyšet, jako bychom šli vedle něj.
Možná pro to, byl vystrašený, přestože když jdeme v ulici opravdu vedle něj (nějakých 100 m, ale je tam protihluková zeď), takhle na nervy nebývá.

Když jsme pak z pole vešli do ulice mezi domy, byl už v klidu.

Aportování s choďáky 1/2

17. ledna 2017 v 14:28 | Jana Š |  Psi ve volnosti
Fotografie vznikly před zahájením výstavy Dogsshow Džbán. Více info se dočtete v článku Dogshow Džbán 27.08.2016.
Dogfrisbee na HAfBO Sranda výstavě

16. ledna 2017 v 13:04 | Jana Š |  Dogfrisbee
Prohlížela jsem starší fotografie a nalzela pár foek z ukázky dogfrisbee z HafBO Sranda výstavy ze dne 08.09.2013.
Dogfrisbee předváděli Pavla Gašpárkováa Franco.

Novoroční procházka

15. ledna 2017 v 12:42 | Jana Š |  Procházky
V článku Leden 2017: 01.01.-10.01. si můžete přečíst, jak jsem si novorční procházku užili. V tomto článku se můžete podívat na fotografie.
Ať se líbí.
Procházka 13.11.2016

14. ledna 2017 v 13:32 | Jana Š |  Procházky
Sníh z přechozí dne (foto v článku První sníh roku 2016) téměř zmizel. Bylo -5°C, ale sluníčko mělo velkou sílu, tak jsem prcka ani neoblékala.
Vyrazili jsme na pole, kde si vyhledával pamlsky a skvěle si svou volnost užíval.

Když jsme vyšli, ještě obleček měl. Pak jsem mu ho sundala. Zbytečně by se přehříval.

Vyhledávání pamlsků

Fakt tu někde je?

Leden 2017: 11.01. - 20.01.

11. ledna 2017 v 20:21 | Jana Š |  Deníček aneb zážitky s jorkšírem

20.01.2017 - Hudbu bych měla...
Ráno opět rychlá prochajda, večer setkání s Bettynkou. Nic zvláštního.
Ale... Psí škola Koira pořádá video soutěž DD. Jsou jak taneční, tak trikové kategorie.
Jelikož nemám možnost moc natáčet taneční kategorii a hlavně, vzhledem k tomu, že jsem marod, tak bych momentálně asi ani nic neodtančila, tak jsem se rozhodla, že nás přihlásím do trikové. Mám už vybranou i hudbu a určitou představu, jak by triky měli jít za sebou.
V případě triků, je možné video i sestříhat (případě dogdancingu ne). Trikové kategorie jsou celkém 3. Jedna je pro psy a jedná se o klasické triky, které se používají v DD sestavách, dále triky na balančních pomůckách a s využitím dalších fitness pomůcek a speciální kategorie je pro další zvířata.
Chtěla bych se zúčastnit klasických a fitness triků. Uvidím jak práce, čas a zdraví dovolí.


19.01.2017 - Mrzne až praští
Opět začalo mrznout, takže procházky jsou teď hodně rychlé - ty ranní. Dokonce je schopný se i vykadit do 10ti minut a ne, že musím courat půl hodiny, než se uráčí něco vytvořit.
Po práci jsem byla zase na injekci, tentokrát jsem dostala jinou a vzbudil mě až Crazy, že potřebuje ven. Je to fakt náročné.
Na večerní procházce se potkal s trochu přerostlým jorkem Kimem. Řádili spolu jak černá ruka.

18.01.2017 - Tančím, tančíš, tančíme
Po delší době je mi lépe. Ráno byla procházka rychlá - prý je moc zima, říkal Crazy :-D
Po návratu z práce jsem se rozhodla Crazyho více zaměstnat a tak opět začínám trénovat na dogdancing. Zatím tedy to, při čem se já nemusím moc namáhat - pózy, práci tlapek, otočky .... a pak různé ptákovinyk, které pro to nepotřebujeme.
Na večerní procházce jsme se potkali s pudlíkem Elvískem, jinak se nic zvláštního nestalo.

17.01.2017 - Hlavolam v pelíšku
Dnes jsem si vzala KSko, byla jsem na kontrole a znovu schytala injekci. I když mi bylo líp, přenechala jsem venčení mamce a já si vzala zatím do postele Crazyho pelíšek (náhradní, krásný, nový, který, ale sabotuje a radši spí ve starém a nebo na posteli).
Naplnila jsem mu ho víčky od pet lahví a vnitřky z kinder vajíček (dodává mi je kolegyně z práce) a pod víčka a dovnitř vajíček jsem schovala pidiaturní kousíčky pamlsků. Crazy se s hlavolamem vyřádil dobrou čtvrt hodinu a pak odpadl až do večera.

16.01.2017 - Crazy a koule
Ráno jsme šli na procházku později, neboť mi už bylo tak mizerně, že jsem se rozhodla jít k doktrovi. Crazy, jako by to věděl, spal celou noc u mě a ani ráno se ode mne nehnul.
Schytala jsem injekci a vyrazila do práce. Jsme teď v oslabení, tak dokud je to jen trochu možné, neschopenku nechci.
Přes den šel Crazy ven s mamkou jako obvykle.

Večer mi nebylo o moc líp a tak jsem procházku zkrátila zhruba na půlku. V jednom místě, na nás hned za rohem "vybafla" sněhová koule. Asi měl někdo v plánu stavět sněhuláka, ale udělal jen jednu. Stála osaměle asi 5 metrů od nás a snad pro to, že ji tam Crazy nečekal, byla tma a lampa docela daleko, tak se mu vůbec nelíbila. Asi mu ani nepomohla Enží, která jí ze sousední zahrady vyštěkávala a tak na ní začal vrčet a štěkat taky a za boha nechtěl jít směrem k ní.
Abychom mohli jít dál, museli jsme projít kolem ní, jinak bychom se museli poměrně velký kus vracet.

Stejně jako jsem ho asi před třemi lety musela seznámit s popelnicí, která se z ničeho nic, takhle pozdě večer objevila u cesty, kde běžně chodíme a Crazymu se vůbec nelíbila, rozhodla jsem se ho seznámit i se sněhovou koulí.
Nechala jsem ho ať si štěká, položila vodítko na zem a sebejistě se ke kouli vydala. Táhnout ho k ní násilím by nemělo smysl.

Když jsem od ní byla ani ne metr, zavřísknul (nevím jak ten zvuk popsat - něco mezi štěknutím, zakňučením a zapískáním parního vlaku). Asi si myslel, že mě ta koule za chvilku sežere. Pořád poskakoval, poštěkával, hrabal.
Ignorovala jsem to, došla ke kouli a dotkla se jí. Pak jsem si sedle vedle ní na bobek čelem ke Crazymu, položila na kouli ruku a zavolala ho. Stylem "přískokem vpřed" se přiblížil, lehce povrkával, ale už neštěkal a čichal. Asi 30 cm od ní už se přibližoval a oddaloval, jak si stále nebyl jistý.
Nekecala jsem mu do toho, i když už mi dřevěněli nohy, protože mi bylo jasné, že jak se zvednu, lekne se a znovu se nepřiblíží nebo to bude trvat ještě déle.
Nakonec si dodal dostatek odvahy, kouli očuchal a pak už si jí přivlastnil - označkoval ji a dokonce se o ní opřel, aby se kouknul jestli nahoře není něco dobrého. Tiše jsem ho chválila, odměnu však nedostal, páč jsem s sebou nic neměla. Tak jsem ho alespoň podrbala za ušima a pod bradou, což má nejradši.
Dokonce i Enží za plotem se uklidnila.

O něco později jsme potkali jednoho russlíka co (ne jen na nás) vyjíždí. Crazy se pěkně přiřadil k noze a ani si ho nevšiml, i když pán russlíka lehce škrtil na vodítku, aby se na nás tolik nesápal.

15.01.2017
Ještě, že ty pole tady máme. Alespoň někde se dá chodit, aniž by se člověk přizabil. Cestou tam jsme potkali mopse Mikuláše. Navzájem na sebe s Crazym zabrbrali, ale na povel "Nedžkuj", dal Crazy pokoj. Mops za námi brblal dál.
Na poli se to dnes psy jen hemžilo, takže nám doprovod dělal střední kříženec (asi nejvíce podobný špicovi) Michal. Zaběhali si spoli, ale Crazyho krapet naštval, když mu přeznačkoval nějakou důležitou značku, protože na něj Michal nepěkně zavrčel. Ale po napomenutí páníčkem už zase běhali v pohodě.
Když jsme šli domů, opět jsme míjeli Mikuláše. Paníčka si povídala stále na stejném místě - myslím, že už musel být pěkně zmrzlí a možná nadával víc na paničku než na Crazyho.
Tentorkát jak jsme šli z druhé strany, jsem ho viděla dřív než Crazy, takže dostal povel k noze ačakoli se mopsík vzpínal vrčel a chrochtal, Crazyho ignoroval, takže mi udělal velkou radost.

Za to doma dnes neví co roupama. Pořád brblá, chce chodit na balkon... Musím vymyslet, jak ho zabavit s co nejmenším úsilím. Už pár dní mi není dobře a i když do práce chodím a i ven s ním, trénink nedávám a začíná to být znát.

14.01.2017
Na procházku jsme vyrazili časně a obešli (tedy spíše obklouzali) jsme celu ves - cca 2 km). Potkali jsme se s Benjim (NOxVýmarxRidgeback) a Elbi (střední černobílá kříženka). Zalítali si spolu - a sem tam jim ujela některá noha - ale zejvně si to užívali.

Večer jsme vyrazili na pole. Přiznám se, že mi nebylo úplně dobře, když se na nás vyřítil černý kokršpaněl s pálením Hugo. Známe ho totiž už delší dobu a setkáme-li se, Hugo se nás snaží už na dálku sežrat. Nicméně už při běhu k nám nadšeně vrtěl ocasem, tak jsem to riskla a nechala Crazyho na zemi.
Ten z něho sice nebyl úplně nadšený, ale Hugo se choval přátelsky a provokoval ke hře, takže i Crazy si s ním v rámci stopovačky trochu pohrál. Neměla jsem odvahu pustit ho úplně na volno, kdyby náhodou Hugovi hráblo. Na Crazym bylo vidět, že není úplně uvolněný, jako by nevěděl, co od něho čekat.
Když k nám pán konečně doběhl moc se omlouval. Snažil se Huga odvést, ale ten se pořád vracel ke Crazymu, takže ho pán musel připnout na vodítko. Hugo na páníčka dost ostře vrčel, tak mu vysvětloval, že na pána se nebrblá. No, nejsem si úplně jistá, kdo je u nich doma pán. Už jsem se stakovýmhle zběsilým vrčením při omezení volnosti setkala u čivavy, krysaříka, jorka a jezevčíka, ale u většího psa poprvé.

Když už opravdu odcházeli, pustila jsem crazyho na volno, ať se vylítá. Cestou domů jsme pak potkali jezevčici Bettynku si si zalítali ještě spolu.

13.01.2017 - Náledí
Ráno jsme se vyrazili projít. Z počátku se příliš nezdálo, že by to klouzalo a jelikož dost chumelilo, Crazy lítal jak splašený užíval si sníh.
Samozřejmě mi opět foukl autobus. Ještě, že mám volnou pracovní dobu.
Domů jsem dojela dost pozdě sotva jsme vyšli ven, nejradši bych se otočia a vrátila domů - začínám chápat jeho pocity :-D. On to dělá dost často :-D

Procházku jsme celkem zkrátili, hodně to klouzalo ne jen mně, ale i Crazymu. Potakli jsme se s Kimem (jork), tak trochu zablbli a pak už jsme se jen doklouzali domů.

12.01.2017 - Veterina
Ráno byla procházka jen blesková. Crazymu se courat nechtělo. Podle toho co mamka vyprávěla se pak Crazy začal chovat divně. Pořdá se přesouval z místa na místo, pořád chtěl chodit ven, nechtěl pamlsky. Vensku se snažil žrát trávu - ne, že by po tom co včera připadlo dalších 5 cm našel nějaké velké množství.
Hned jak jsem přijela domů, dala jsem mu Enterozoo, protože čerstvou trávu zatím nikde neseženu - ale už jsem nasadila. Crazymu děsně škrundalo v břiše, takže bylo jasné, že ho bolí bříško.

Ve čtyři jsme vyrazili na veterinu - ne kvůli tomu, že mu bylo blbě, ale byli jsme objednaní na stříhání drápků. Když už jsme tam byli, zmínila jsem se o jeho potížích. Vetka říkala, že podáním Enterozoa jsem postupovala správně, kdyby dostal průjem, mám nasadit dietu a pokud do tří dnů nebude OK, máme se ozvat.
S největší pravděpodobnosí mu bylo blbě z toho, jak se včera večer cpal sněhem. Cestou z veteriny se pořádně vylítal i vykadil a začal žebrat o pamlsky. Dorazili jsme domů a tam se začal cpát granulemi, které měl nachystané od rána, jak nezavřený.
Nevím zda pomohl pohyb nebo Enterozoo, ale už je zase naprosto fit. :-)

Ještě jedna věc stojí v dnešním deníčku za zmínku. Crazy si to nakráčel k vetovi dost sebevědomě - s ocasem nahoru a zalehl až asi jeden metr před čekárnou. Na povel, se ale dal zase do pohybu - navíc se mu asi úplně nechtělo ležet v té břečce. I v čekárně se choval s naprostou samozřejmostí a vlezl dobrovolně i do ordinace. Až když jsem se k němu ohnula, abych ho zvedla na stůl, zase se začal krčit a na stole z něj byla hromádka neštěstí.

Zvláštní, že ho vet ve výsledku stresuje méně, než kadeřnice.

11.01.2017 - Zavátý život
Dnes jsem si vzala KSko, protože mi ráno nebylo dobře. Mám problémy s krční páteří a občas se stane, že si blbě přeležím krka pak se motám tak, že nejsem schopná ani slézt z postele.
Znamená to pro mě opatrné rozcvičování a nasazení krčního límce, dokud se to neustálí. Naštěstí mi límec zatím krk vždy během pár hodin srovná natolik, že byť se pomotávám jsem schopná fungovat, aniž bych se musela plazit podél zdí (ťuk, ťuk).

Ráno jsem tedy s Cazym nešla ven já, ale mamka. Vrátili se poměrně brzy. Bylo u nás -16°C, takže dostal pod "deku" i svetřík. I tak udělali jen naše běžné všednodenní ranní kolečko a mazal domů.

Mít malého psa je fakt výhoda, protože se s ním dá v pohodě cvičit i v posteli. Crazy si nosil vnitřek z kinder vajíček, já mu do toho dávala kousíčky pamlsků a házela mu je. Je to jeho oblíbená zábava.

Přes den jsem pak začala číst knížku Trénink je v hlavě od Františka Šusty. Je to dobrá knížka, i když první (Trénink je rozhovor) se mi líbila více. Zatím jsem však teprve na 63 stránce tak třeba změním názor.

Večer mi už bylo celkem dobře a tak jsem s Crazym vyrazila ven já. Sice s límcem, ale dalo se to. Samozřejmě nám to vyšlo tak, že jsme chytli pořádnou vánici. Nicméně, Crazymu to vůbec nevadilo. Spíš to vypadalo, že si to užívá a domů se mu nechtělo. Udělali jsme tedy větší okruh, i když ne tak velký, jako obvykle a cestou jsme šli i místem, kde obvykle trénujeme.

Byl tam téměř neporušený sníh a tak jsem toho využila a potrénovali jsme pár otoček a jednou slalom a pak jsem nafotila naše stopy. Otočky moc zajímavě nevypadají, ale slalom vypadá vtipně.

Slalom

Otočky

První sníh roku 2016 - 12.11.2016

10. ledna 2017 v 19:29 | Jana Š |  Procházky
Se zpožděním vkládám pár fotek z užívání si prvního sněhu loňského roku. Bylo to o víkendu 12 a 13.11.2016. V tomto článku jsou fotografie ze soboty 12.11.2016.

Crazy si sníh prostě umí užítAgility hřiště Řepy a keškobraní po třetí

9. ledna 2017 v 16:16 | Jana Š |  Procházky
29.10.2016 jsme vyrazili nafotit pár snímků na agility překážkách. Potřebovala jsem totiž nějaké fotografie do článku do Světa psů, kam jsem měla poslat příspěvek.

Kolem agility hřiště v Řepích jezdím minimálně jednou týdně a málokdy tam někoho vidím. Ale asi je to tím, že jezdím z práce docela brzy - už ve tři.
Na hřišti nikdo nebyl a tak jsme se hned pustili do cvičení. Crazy byl na kladině v sedmém nebi, z áčka už takovou radost neměl. Je o dost strmější, než co máme na cvičáku, takže to, že ho přeběhl byl opravdu zázrak. Poslala jsem ho na něj jen jednou, znovu jsem to neriskovala.
Po dlouhé době si zkusil opět houpačku a zvládl ji bravůrně.

Kladina
Vzhůru
Na houpačce

Prodloužený víkend - Den třetí

8. ledna 2017 v 16:41 | Jana Š |  Deníček aneb zážitky s jorkšírem

Neděle byla celkem poklidná. Dokonce nás psiska nechala i vyspat. Jen 2x jsem Tracy pouštěla v noci na balkon, a dokonce už se Crazyho nesnažila vyštípat z gauče.
Dopoledne jsme vyrazili na procházku kolem koní a Vraha, tentokrát bez lovu kešek. Natrhaly jsme pro Zdeňka (švagra) šípky. Dělá si z nich čaje, tak měl radost.Těch jsme mu mimochodem natrhaly plno už první den.

Psiska se vyřádila převážně na volno a pak jsme vyrazili na oběd. Po o jsme si ještě chvilku povídali a pak už jsme jeli domů. Ségra se nás rozhodla odvézt, no a málem jsme zase jeli vlakem. Svítila totiž podezřela kontrolka. Nakonec jmse, ale odjeli.

Cestou jsme se zastavili v Chrášťanech, kde jsme odlovili další 4 kešky. Mimochodem, tolik keškařů jsme ještě na žádném místě nepotkali - rovnou tam byli 4 další a všichni se chovali strašně nenápadně :-D

A jeden pár šel dokonce taky s jorkem.


Na začátku procházky jsem si pohladila koně. Kladrubáček nechtěl, tenhle drbání vyžadoval - a Crazy si ho šel prozkoumat taky, což jsem zjistila až po shlédnutí fotek.
Cesta k Vrahovi.
Poslední lítání, než vyrazíme k domovu.

Plány na rok 2017

7. ledna 2017 v 11:38 | Jana Š |  Chystáme se
V roce 2017 se chci zúčastnit vlastně všech akcí co v roce a samozřejmě i některých dalších.

Zatím není jisté, zda se tyto akce uskuteční. Mám vypsané ty, kterých jsme se již někdy zúčastnili (nebo, kterých bych se zúčastnit chtěla). Jak budu vědět s jistotou, že budou, zvýrazním je tučně.

V průběhu roku budu přidávat další akce, kde jsme přihlášeni nebo kam bych se přihlásit chtěla.


DatumAkceZúčastnili jsme se
18.03.2017Happy Dog ShowUrčitě se zúčastníme českého rekordu a možná i tlapkiády.
06.04.2017 - 09.04.2017For PetsNávštěva s Crazym
22.04.2017Přímo za čumákem - 3. charitativní pochod na pomoc útulkůmÚčast s Crazym
Duben - červen
HafBO kurz pro pokročilé nebo příprava na zkouškySnad se tenokrát uskuteční
Duben/květenZkouška F1 z dogdancinguÚčast s Crazym
duben?O Drahleskou tlapkuUž jsem se chtěla zúčastnit 3x a vždy do toho něco vlezlo. Tak snad.
06.05.2017Pedigree procházka se psyHlásit se budeme na místě
květen?Mezinárodní den jorkšírůLoni byl, tak snad letos bude opět :-)
Konec srpna?Běh pro PesosHlásit se budeme na místě
V průběhu rokuHafBO Sportovní den nebo jiné akce/
V průběhu rokuVýlety s Výcvikem psů hrou/
V průběhu rokuSrazy jorkšírských teriérů/
V průběhu rokuProcházky s lovem turistických vizitek/
V průběhu rokuProcházky s lovem kešek/

Z lovu kešek

Leden 2017: 01.01. - 10.01.

4. ledna 2017 v 20:06 | Jana Š |  Deníček aneb zážitky s jorkšírem

10.01.2017 - Krmení a hra s krabicí
Na ranní ani odpolední/večerní procházce se neudálo nic zvláštního. Snad krom toho, že jsme ráno zase courali půl hoďky.

Ovšem Crazymu dnes přišlo krmení z JK Animals. Hledáme nové pamlsky a jelikož jsem tam objednávala naše granulky Sam's Field, zkusila jsem objednat i několik 100% masových pamlsků. Zatím dostal ančovičku obalenou kuřecím masem a pořádně si pošmákl. Uvidím, jak mu budou chutnat další druhy.
Jako dárek za nákup, dostal Crazy plyšovou ovečku. Po večerní procházce jí popadl a odnesl jí vyvenčit na balkon. To on takhle občas dělá, že venčí plyšáky. Jako štěně venčil míčky a to bylo na zabití. Jeden čas jsem ho podezřívala, že chodí míček venčit schválně, protože jej vždy pustil u hrazení a jak propadl už otravoval, ať pro něj dojdu a pak čekal u dveří a nadšeně vrtěl ocasem a čekal, až mu ho opět dám a půjde ho zase mrsknout z balkonu. Zmetek mrňavej :-D
Plyšáky neháže. Jen ho tam položí, sedne si vedle něj a kouká z balkonu. Pak ho vezme domů a rveme se o něj.

09.01.2017 - Lov pamlsků
Ráno byla procházka poměrně rychlá. Crazy byl líný vstávat, takže jen rychle označkovat co se dalo. umýt nožky a šupem do postele.

Odpoledne už byl mnohem ačknější. Vyrazili jsme na náš asi nejběžnější okruh (bez polní odbočky) o délce 2,2 km. Na jednom místě byl téměř nepoškozený sníh a tak jsem ho tam chtěla vyfotit. Měla jsem s sebou sice jen mobil, ale alespoň něco.
Pamlsek za odměnu jsem mu pak hodila do sněhu - no, neměla jsem to dělat. Strávili jsme tam dalších 10 minut, kdy jsem mu do sněhu házela pamlsky a on lítal, čuchal a vyhledával. Děsně ho to bavilo, a moc se mu tam odtud nechtělo.
Jestli sníh bude i zítra - začíná odtávat - určitě mu tuhle "hru" opět dopřeju.

Zasněžený čenich, po vyhledávání pamlsků.
Chvíli před tím, než jsme došli domů, jsme našli několik "iglů",tak jsem v jednom z nich Crazyho vyfotila. Za kvalitu fotografií se omlouvám. Jsou z mobilu.
Dnes jsme také trénovali otočky, chůzi u nohy a polohy, včetně sedni a lehni na zádech (mých).

08.01.2017 - Setkání s Johnnym.
Oproti včerejšku bylo dnes teplo - jen -6°C. Vyrazili jsme tedy na procházku na pole - jak jinak. V poslední době chce chodit jen tam. Už jsem chtěla jít domů - jako vždy mnohem zmrzlejší než ona, když jsem zahlédla Johnnyho - naše ho kámoše welshcorgiho. Nemohla jsme mu proto udělat to, že bychom šli hned domů, tak jsme se šli ještě trochu vylítat. řádili spolu jak černá ruka a asi 2x se šel ke mně Crazy i schovat, že už byl Johnny moc akční.

Po návratu jsem odzdobila stromek a luxovala, takže se šel Crazy schovat a dělal, že tu není. Po tom jsem vzala foťák, navlékla ho do svetříku, co mu mamka včera dodělala a nafotila ho v něm. Jak viděl, že beru foťák a chystám pamlsky, už kolem tancoval.
Nafotila jsem i náš nový trik "styď se" v pozici "mrtvola". Dost si to užíval.


07.01.2017 - Mrzne ještě víc
Ráno bylo -15 °C, ale Crazy byl statečný. Začala jsem zvažovat koupi teplejšího oblečku, ale nakonec to vyřešila mamka. Už hoodně dlouho měla pro Crazyho jeden rozpletený, tak ho bleskem dopletla a Crazy ho dostal pod svou "koňskou" deku.
Jelikož je suchý sníh, dala jsem mu ho, do mokrého bych mu nic pleteného nedala. Nasaje se vodou a mrznul by ještě víc.
Crazy byl i v takovém mrazu spokojený. Běhal na tryskomyší pohon, sotva jsem mu stačila.
Venku jsme strávili něco málo přes půl hodiny a ani se mu moc nechtělo domů.
Jediné s čím máme problém je, že se mu dělají zmrazky mezi prsty zadních nohou, jak pořád hrabe, takže pak začne zoufale brečet, že nemůže chodit. Zkusím mu tedy srst mezi prsty ještě více vystříhat.

Crazy ve svetříku, který měl ještě pod koňskou dekou. Znovu ho vytáhneme, až bude zase kolem -10°C.

Po návratu z procházky jsme zkusili trénink na F1. Obíhání psovoda mu jde čím dál lépe. Zatím váhám, jaké zvolit pozice, ale nejspíš to bude veverka (panáček) a chcípni (mrtvola). S pac a ťap už nemá problém. Ze začátku trochu zlobil, že před druhým opakováním změnil polohu (ze sedu si lehnul), ale teď už vydrží, takže super.
Slalom mezi nohama zvládá s přehledem, otočky už také nevypadjí jako flipy, takže nám už zbývá jen naučit couvání. Zbytek dopilujeme a někdy v dubnu/květnu snad vyrazíme na zkoušku :-)

Odpolední procházka proběhla v -6°C opět v tryskomyším tempu, ale obešli (spíš obklusali) jsme celou ves, byli jsme i na poli a Crazymu se vůbec nechtělo domů. Bylo to něco kolem 2 km.
Po návratu jsem ho nechala ohřát a se a pak jsem ho šoupla do vany a vykoupala. Už pár dní totiž smrdí jak mokrej pes, i když je suechej :-) a k tomu se docela drbe, tak bylo na čase po měsíci zase vykoupat. Ne, že by z toho měl radost, ale přežil ... jen to fénování hlavy je vždycky boj.

06.01.2017 - Mrzne
Už od večerní procházky sněžilo a během noci napadly další 2 cm sněhu. Crazy ráno opět stávkoval, dokonce se šel schovat k mamce. Vytáhla jsem ho alespoň na deset minut, ale tryskomyší rychlostí se vydal domů hned jakmile jsem mu to dovlila. -9°C ještě nezažil.

Takto nízká teplota zůstala po celý den, takže ani odpoeldne nebyla procházka moc dlouhá. Strávili jsme venku jen asi půl hodiny. Crazy chtěl jít ještě na pole, ale najednouse zastavil se zvednutou nohou a začal strašně naříkat. Nevím zda dostal křeč, nebo ho začala pálit sůl. Nožku jsem mu očistila a odnesla na zasněženou cestu mimo osolené chodníky, kde už zase začal lítat a šel už dobrovolně domů.
Zítra má být -12°C, tak sjem zvědavá, jak to dá.

05.01.2017 - Cestou necestou
Ráno se Crazym tedy vůbec nechtělo ven. Horko těžko jsem ho přesvědčila, obejít alespoň tři baráky - a to bylo "jen" -7°C. Co bude dělat, jestli bude fakt těch -12°C, tedy netuším. To si snad nechá prasknout močák i střeva či co.
Ráno tedy proběhlo jen rychlé venčení, dokonce se odmítl vykadit, jen značkoval a počkal si až přijdu z práce.

Během dopodedne, přišla na návštěcu Sofinka a strávila u nás 20 minut.

Odpoledne to bylo tedy něco jiného. Samozřejmě, že si jako první vyprázdnil střeva a pak začalo řádění ve sněhu. To už bylo tepleji: -5°C. Dali jsme si procházku téměř 2 km dlouhou, která z části vedla přes pole.
Tam jsem ho vypustila a jelikož jsem s sebou měla výjmečně i mobil, natočila jsem několika minutové video jeho lítání.
Krátký sestřih můžete vidět pod dnešním datumem.

04.01.2017 - Čím uděláte psovi největší radost? Aneb zážitky ze sněhové nadílky.
Poměrně dost nám nasněžilo. Většinou je 2-5 cm sněhu, v návějích i 20 cm. Ranní procházka byla vtipná (podotýkám, že ranní, je opravdu ranní - chodíme před pátou hodinou). Už jsme se blížili k domovu, když jsme šli kolem hlavní silnice, kde byl na codníku v jednom místě navátý sníh právě přibližně do 20 cm. Byla možnost, obejít to trávou, kde tolik nafoukáno nebylo. Já to využuila, crazy mu jsem dala možnost volby. A samozřejmě by to nebyl on, aby se do toho nevrhnul po hlavě ... a hlva vzápětí nebyla to jediné co mu ze závěje koukalo. Stačily, ale jen další dva odrazy a už byl zase jen ve dvoucentimetrové vrstvě sněhu.
Otřepal se a začal kolem pobíhat, že jsem ho musela brzdit, aby mi nevběhl do silnice - ne, že by tu moc aut takle brzo jezdilo.

Odpoledne bylo ještě veselejší, alespoň pro Crazyho. Když už nasněžilo vzala jsem foťák na večerní procházku. A jak tak koukám přes hledáček nekoukám pod nohy, takže udělám krok a už jsem na zemi.
Takovou radost Crazy nemá snad ani když se vrátím po týdenní dovolené. Lítal kolem mě, skákal na mě, vrtěl ocasem jak blázen - prostě maximální nadšení, že jsem s ním ve sněhu na zemi. Pak se ještě začal válet vedle mě.
Já snad kvůli němu budu muset padat častěji :-D
Nebo radši ne. Asi budu ráda, jestli ráno vstanu z postele, pořádně jsem si narazila kyčel. Fláknout s sebou na bok se mi ještě nepovedlo.

Když jsem se sesbírala a zjistila, že s malým pajdáním jsem schopná dalšího pohybu, vyrazili jsme další procházku. Crazy si zařádil s Maxíkem - též jorkem.

03.01.2017 - Trénink obíhání
Na ranní ani večerní procházce se nic zvláštního nedělo.
Po procházce jsme doma trénovali obíhání psovoda. Zdá se, že už to Crazy začíná chápat. Zatím se, ale stále po prvním oběhnutí zastaví. Dalším úkolem je tedy naučit, aby obíhal dokud mu neřeknu stop a také, aby obíhání zrychlil.

02.01.2017 - Sněží
V pondělí jsme vyrazili na dlouhou procházku hned po ránu. Mrzlo, ale Crazy si myslel, že bychom se mohli projít více. Nicméně, někdo z nás dvou musí chodit do práce a on to zjevně nebude, takže dostal 20 minut a šlo se domů.
Odpoledne už si Crazy zařádil ve sněhu a potrénovali jsme přivolání.

01.01.2017 - Jak Crazy zvládá ohňostroje
Silvestra Crazy úspěšně přežil, ačkoli jsem z toho měla obavy.
Crazy byl totiž poprvé beze mě, jen s našima. Já trávila Silvestr výstupem na Ještěd a ubytovaní jsme byli v Sedmihorkách. Užili jsme si to, nicméně jsem o půlnoci na Crazyho myslela, jak to asi zvládá.
Podle mamky to ustál dost dobře. Vystřídal tedy prostor pod počítačem, v pelíšku a na jejích nohou, ale neklepal se ani nefuněl.

Vrátili jsme se tedy prvního ledna okolo půl jedenácté. Crazy mě vítal, jak kdybychom se neviděli půl roku a dokud Jirka neodjel, nehnul se ode mě na krok. Co kdyby mě náhodou zase odvezl?
Vybalila jsem, vzala foťák a vyrazili jsme na procházku. Svítilo sluníčko, bylo mínus sedm a stromy byly krásně ojíněné. Nafotila jsem jak přírodu, tak Crazyho řádícího v námraze.
Domů jsme se vrátili po hodině řádně vymrznutí, ale že by šel Crazy domů dobrovolně se říci nedá.

Asi po 20ti minutách přišla na návštěvu sousedovic jorkšířice Sofinka, tak spolu řádili. Má ji moc rád.
Večerní procházka byla náročnější. Že nebude úplně klidná, bylo zřejmé ještě než jsme vyšli, neboť byly slyšet petardy ze sousední vesnice.
Crazyho otrlost se mi potvrdila už asi po 15ti minutách venku, kdy začali odpalovat ohňostroj ani ne 50 metrů od nás na poli. Kryla nás čtyřpodlažní bytovka, ale i tak to byly pěkné rány. Crazy nejdříve vylekaně popoběhl, pak se otočil na mě. Přivolala jsem ho a on okamžitě přiběhl. Dostal odměnu a volno a chůzí u nohy, volnem, přivoláváním a odměňováním jsme prošli další dvě ulice aniž by Crazy ohňostrojům věnoval větší pozornost. Přesto jsem se rozhodla, že se raději vydáme domů, než hladina stresu vzroste více, než Crazy dokáže zvládnout.
Největší zkouška přišla, když ohňostroj vystřelil ze zahrady vedle které jsme právě procházeli. Crazy se mi přitulil k nohám a odmítl se hnout. Sedla jsem si k němu na bobek, než rány odezněly a pak jsem zkusila pár povelů. Zdálo se mi, jako by právě cvičení Crazyho "vrátilo" do reality. Domů jsme pak už došli bez větších problémů.