Prosinec 2016

Šťastné a veselé

24. prosince 2016 v 13:06 | Jana Š |  Novinky

Klidné prožití vánočních svátků a bohatého ježíška všem návštěvníkům mého blogu, jejich rodinám a jejich čtyřnohým, dvounohým, vícenohým či beznohým mazlíčkům přeje Jana Š a CrazyProdloužený víkend - den druhý

18. prosince 2016 v 14:00 | Jana Š |  Deníček aneb zážitky s jorkšírem
V sobotu jsme měli v plánu Průhonický zámecký park. Ale proč bychom jeli busem? Vyrazili jsme Milíčovským lesem, kde jsme cestou odlovili dvě kešky. U první z nich jsme zažili nepříjemné setkání.
Slyšely jsme, že někdo volá na psa - my byli asi 15 metrů od cesty v lese - a najednou se na nás vyřítil žlutý labrador a opravdu se netvářil přátelsky. Zase jsem jednou po dlouhé době musela vzít Crazyho na ruku a čekala co ten zmetek udělá. Byla jsem připravená do něj kopnout, kdyby něco. Crazy se jen přitulil a ani nepípl. Jsem fakt ráda, že Crazy tyhle věci neřeší a nechává to na mě.
Samozřejmě jsme na něj se ségrou řvali ať jde domů, ale ten prevít kolem nás jen kroužil a koukal po Crazym a vrčel.
Zajímavé, že Tracy, kterou měla v náručí ségra a vše zvědavě pozorovala si ani nevšiml.
Nakonec ségru napadlo zavolat přímo na paničku. Nejdřív žádná reakce a pak. "A vy tam máte psy?" Když ségra odpověděla, že dva tak ona: " Tak to on na zavolání nepřijde. To musím za váma si pro něj dojít."
Myslela jsem, že jí zakousnou. Být někde venku v lese, tak fajn. Ale pouštět psa bez přivolání v městském lesíků, kde jsme za 15 minut procházky potkali 7 dalšich psů?
Nakonec jsme se ho tedy zbavili, neboť jakmile slyšel, praskání větviček a nadávání paničky, zdrhnul a mohli jsme pokračovat.

U druhé kešky jsme potkali dalšího psa, který se ale nehnul od paničky, takže super.

Po další cestě párkrát káplo, ale nebylo to nic hrozného.
Až jsme došli do vesnice, kde jsme se snažily odlovit další kešku.
Bohužel se nezadařilo a ještě nás chytil pořádný liják.
Rozhodly jsme se pro to, že se vrátíme. Že bychom promokly my, zas tak nevadilo, ale co s promáčenýma psama.

Zpět jsme si zkrátili cestu přes pole a zrovna, když jsme vcházeli do lesíku, co má ségra za barákem, přestalo pršet a začalo svítit sluníčko. Nicméně jsme se už nevraceli, ale ještě jsme prolezli lesík, vyběhali psi a odpoledne návlékali zvířátka z korálků, zatím co psi stále dospávali včerejšek i dnešek.

Zážitky z předchozího dnes si můžete přečíst v článku Prodloužený víkend - den první.

Pár fotografií:

V lese jsme našli lavičku se "sochou" kočky

Cestou necestou, polem nepolem :-)

Zákulisní fotografie - aneb jak to vypadá, když fotografii ty naše "záprdky" :-)

Svět psů s portrétem jorkšírského teriéra

18. prosince 2016 v 13:16 | Jana Š |  Novinky
Už 25.11.2016 vyšel časopis Svět psů s portrétem plemene jorkšírský teriér.
Nějakou dobu před tím, mě kontaktovali, zda bych se nechtěla na tématu spoluúčastnit - a tak v článku najdete několik Crazyho fotek a taky malý "box", kde je o mě a Crazym pár řádků.

Článek je totiž zaměřený na to, že jorkšír je v první řadě pes jako každý jiný a tak i se i on může kromě výstav účastnit různých soutěží a výcviku poslušsnosti. Článek se mírně dotýká problematiky psů bez PP, kdy jorci, které potkáváme na ulici často se standardním jorkem nemají mnoho společného a také výchovy, protože na tu se v případě jorků, bohužel, stále často zapomíná.

Krom Portrétu jorkšíra ještě v rubrice Aktuálně najdete článek o jorkšírecha biewerech a vyjádření ČMKÚ, proč biewery nechce uznat.

Musím říct, že dokud jsem nečetla tentno článek, vítězil u mě článek ze Psích kusů, co vyšel někdy v loňském roce, ale tento mi přijde ještě o chlup lepší.
Můžu jen doporučit.


Časopis najdete v trafikách nebo si ho lze objednat v papírové i elektronické podobě na dog.cz

Crazy s jednou ze stránek článku, na které se prohání s frisbee.

Osmá socializační procházka s výcvikem

17. prosince 2016 v 12:33 | Jana Š |  Socializační procházky HafBO
26.11.2016
Po více než dvou letech jsme vyrazili na socializační procházku. Ne, že by se dříve nekonaly, ale Alča je pořádala na Dívčích Hradech, kam se bohužel na půl desátou ráno nemáme šanci MHD dostat (stejně jako to nestíhám na pátou hodinu ve všední dny, kvůli práci), takže jsme vyrazili až nyní, kdy jsou procházky opět i na Velké Ohradě.

Sešlo se nás celkem 9. Černá kříženka Sára (vypadá jako černý labrador), černý menší kříženec Azorek, borderka Gréta; šarpej Balú, kříženci typu zlatého retrívra Teo a Jessie, německý ovčák Quentin a dlouhosrstá kolie Jenny.

Crazy vycházel se všemi dobře, až ke konci se nepohodl s Balůem, který ho přišlápl a pak na něj Crazy varovně vrčel hned, jakmile se k němu jen trochu přiblížil.

Pro začátek jsme potrénovali chůzi na prověšeném vodítku, pozice u nohy a chůzi za patama, když jsme se proplétali mezi stromy.
Pak psi dostali volno a mohli si spolu pohrát. Crazy byl jako obvykle sólista a spíše si čuchal sám a přicházel na přivolání, než aby si hrál s ostatními psy.

Dále jsme procvičovali slalom mezi psi, přivolávání za pohybu (paníček utíkal, zatímco Alča psa držela a pustila ho až ve chvíli, kdy páníček volal za pohybu a v dostatečné vzdálenosti). Někteří psi páníčka předběhli a nijak moc ho neřešili, někteří se s ním vítali, jako by ho neviděli rok.

V "ďolíčku" jsme trénovali dlouhodobé odložení - odtud je i pár fotek pod článkem - a nad ním pak schovávání páníčka.
Myslela jsem, že mě Crazy najde hned, protože jsem se schovala těsně u cesty, le zarazil se asi 2 metry předemnou a pak se vracel zpět. Byla jsem schovaná špatně vzhledem k větru, ale nakonec mě přeci jen objevil.

Pak jsme psi vypustili a trénovali přivolání.

Závěrem jsme cvičili odmítání pamlsku. To se Alče nelíbylo, prý s Crazym hrát nebude. Crazy si totiž bere pamlsek jen na kouzelné slovíčko, takže jí absolutně ignoroval :-D

Pak jsme cvičení zakončili oblíbeným cvikem - v našem případě Veverkou a Otočkami a vyrazili k domuvu.
Autobus nám jel až za hodinu, tak jsme šli pěšky na Kovářovu.

Celkem jsme ušli něco málo přes 5 km - cesta od busu na místo srazu, kde jsme byli brzy, takže jsme půl hoďky courali po okolí, pak procházka a pak cesta na bus domů.

Bylo to fajn a snad si to brzy zopákneme.