Listopad 2016

Velká předvánoční soutěž na stránkách Cihelny

17. listopadu 2016 v 17:29 | Jana Š |  Novinky
Na blogu Farmy Cihelna se můžete přihlásit do předvánoční soutěže.

Tématem je zima a sníh, a soutěž bude probíhat na jednotlivá kola, kdy v každém vypadne jedno zvířátko.
Přihlásit se můžete do 19.11.2016, ale jak píší na stránce, je možné, že se čas na přihlašování ještě o něco prodlouží.

Soutěž určitě mohu doporučit a bylo by fajn, kdyby se nás přihlásilo více.
Pokud tedy máte zimní fotku svého psího, či jiného zvířecího miláčka, neváhejte a přihlašte se.
Cenou je krmení pro mazlíka (podle druhu), diplom a děkovný dopis.

Odkaz na článek s veškerými informace k soutěži: http://farmacihelna.blog.cz/1611/velka-predvanocni-soutez


Fotografie by mohla vypadat třeba nějak takhle. Foto z letošního února. Do soutěže jsem poslala listopadovou.

Podzim v "ateliéru"

17. listopadu 2016 v 10:13 | Jana Š |  Crazy doma
Podzim se pomalu mění v zimu, sníh a ledovka, které se občas objeví jsou toho důkazem, a tak je nejvyšší čas abych ještě vložila fotografie s dýněmi a spadaným listím.

Nebude trvat dlouho a v této rubrice se objeví fotografie Crazyho s adventním věncem, takže vhůru na to.
Tyto fotografie vznikly vlastně díky jedné z mých kolegyň, která si koupila tmavě modrou látku na šaty, ale nakonec se jí nelíbila a tak jí loni dala do bazaru na naší akci Druhý dech.
Jak jsem jí viděla, musela sjem jí vzít - zvlášť, když při velikosti cca 2 m na 1,5 m stála nějakých 30 Kč, Nafocení Crazyho se mi velice osvědčila, i když při fotografování z některých úhlů by mohla být ještě malinko větší. :-)

Ale dost povídání, vzhůru na fotky.

Král dýní

Někdy má se mnou Crazy opravdu svatou trpělivost :-)

Péro za klouboukem - tedy vlastně v culíku. Jeho výraz mluví za vše. "Co mi to, proboha, děláš?"

Korunka s jeřabin.

Krásně vybarvené javorové listí a kaštany k podzimu neodmyslitelně patří. Přesvědčit ho, aby si mezi listy lehl, mi, ale dalo poměrně dost práce. Nějak jim nedůvěřoval.

"Já ti dám pac a už půjdu. Jo?"

Když se pamlsek nalepí mezi zuby.

Odměnou za trpělivost při fotografování byl Crazymu Hersenwerkový hlavolam typu "Ham a vím" mezi rekvizitami na fotografování.

Prodloužený víkend - den první

13. listopadu 2016 v 20:24 | Jana Š |  Výlety
14. - 16.10.2016 jsme si se ségrou udělaly prodloužený víkend. Původní plán byl, jet do Poslova Mlýna, stejně jako loni.
Vzhledem k počasí jsme však na poslední chvíli změnily plány a zůstaly u ségry s tím, že budeme vyrážet na výlety po okolí.

V pátek jsme s Crazym dorazili v jedenáct, daly jsme si svíčkovou a vyrazili na keškobraní údolím Botiče.

Popojeli jsme jednu zastávku busem a pak už jsme šlapali po svých.
Celkem jsme ušli 13 km, našli jsme 13 kešek a jednu se nám nepodařilo objevit. Ségra musela vylézt na dva stromy (vzpomínka na ztracené mládí :-D)

Část procházky jsme mohli nechat psiska lítat na volno takže se vyřádili. I když bylo celý den zataženo a foukal poměrně studený vítr, zvládli jsme to skvěle, až když jsme v Pitkovicích čekali na bus, tak Crazy začal fňukat.

U první kešky - asistence musí být.

Některé části cesty byly trochu strašidelné.

My dva :-)

Vyzvání k tanci

2. listopadu 2016 v 21:31 | Jana Š |  Novinky
O dogdancing se zajímám už dlouho, ale zatím jsem zůstávala jen u psích triků.
Nejvíce nakročeno jsme k němu měli letos na jaře, ale vybrala jsem si špatný styl - Musical Dressage. Crazy má totiž všechno, jen ne radostný projev při chůzi (klusu) u nohy.

Bylo pak hodně různých akcí, tak jsem to pustila z hlavy až před pár dny byla v TV v Priima receptáři (cca od 32 minuty) naše trenérka, ke které jsme chodili na kurz poslušnosti, dorosty a socializační procházky, a která od letošního roku na HafBO také trénuje dogdancing.
Zmínila se tam, že pro psy, kteří jsou šašci je dobré začít s Freestylem. Koukal jsem se tedy na stránky na Dogdancing clubu ČR jaké triky musí pes umět pro složení zkoušky a zjistila jsem, že Crazy téměř všechny povely umí nebo je máme rozpracované.

Divize Freestyle - Stupeň 1
Práce tlapek - Crazy umí dávat pac i ťap
Otočky - Crazy je umí, ale po shlédnutí videa níže jsem zjistila, že musíme vypilovat otočky po směru hodinových ručiček. Ty mu jdou totiž lépe a dělá je tak rychle, že se nadzvedne na zadní a mrsknutím se otočí. Ještě musím zjistit, zda může při otáčení cestovat, nebo se musí točit na místě.
Póza - Póz umí poměrně dost. asi spácháme Chcípni (mrvola) a Veverku (Panáček)
Slalom - Slalom uměl dlouhou dobu macimálně na 4 kroky, ale v pátek po asi 20-ti opakováních kvůli focení (o tom bude v jiném článku) už mu to jde celkem dobře. Především mu už nemusím ukazovat.
Obcházení - Tento cvik Crazy neumí vůbec, ale od včerejška na něm pracujeme.
Couvání - To jsme už párkrát zkoušeli, ale zvládne jen pár krůčků a spíše formou přískoků vzad. S couváním zatím končím ať nedělám zbytečné chyby a 10.11. jdeme k Alče na trénink, kde bych se na couvání chtěla zaměřit.

V sobotu jsme se s Crazym byli projít v jednom lesíku. Chtěla jsem kouknout po pár keškách a nafotit pár podzimních snímků. Kešku jsme nakonec ukořistili jen jednu, fotek asi 200 a našli jsme vhodné místečko, kde jsme mohli potrénovat některé z triků a cviků do dogdancingu.

Video mi pomohlo vidět chyby v otočkácha a také to, že tím, jak odměňuji vždy po sudém kroku při slalomu, Crazy se po něm mírně zarazí a kouká, zda něco nedostane. Budu muset čas od času odměnit i po lichém.


Zkoušku z F1 bych chtěla zkusit složit na jaře.
Pak přeučím chůzi u nohy jiným způsobem i na nový povel a zkusili bychom i Heelwork to Music. Určitě budeme čas od času využívat tréninkové hodiny Aleny Balcarové na HafBO.
Nakonec nejnáročnější bude, abych to nepokazila já - vybrala vhodnou hudbu a nezapomněla pořadí cviků. Ještě že jsou první divize maximálně minutu a čtvrt, to bych si snad zapamatovat mohla. :-)