Říjen 2016

Festival zvířat 2016

23. října 2016 v 14:41 | Jana Š |  Reporty ze psích akcí
Ve dnech 01. - 02.10.2016 se na Výstavišti v Praze Holešivicích uskutečnil Festival zvířat.
Jednalo se akci především pro milovníky psů, koček a koní, neboť jak ukázky, tak sortiment pro chovatele a soutěže byly zaměřeny především pro tyto druhy zvířat.

V pavilonu, v němž probíhalo nejvíce ukázek, byly stánky různých charitativních organizací a útulků, mohli jste zde vidět i záchranné stanice divokých zvířat a dotknout se krajty či nosála. Také zde zdarma fotila Aneta Jungerová a probíhal zde Králičí Hop.

Během obou dnů proběhla řada ukázek psích sportů - dogdancing, dogfrisbee, dogpuller, nosework, hersenwerk.... Předvedli se i vodící psi, mohli jste vidět přednášku s ukázkou Pet-Medic jak správně ošetřovat psa při různých druzích zranění.

V dalším pavilonu byla prodejní výstava různých potřeb pro psy a kočky a umisťovací výstava koček.
V posledním z nich pak TICA výstava koček, kam však měli psi vstup zakázaný.

Na venkovním kolbišti probíhala výstava psů adoptovaných z útulků, ukázky miniaturních koní (v neděli pak i huculských. Měli dorazit i frísové, ty jsme však já v sobotu ani můj kamarád v neděli neviděli, tak nevím, zda vůbec na akci byli) a agility.

V prostoru Křižíkovy fontány se pak konal II. Bull sraz.

U stánku Platinum jsme s Crazym vyhráli balíček krmení a pamlsků - Crazy je má moc rád, tak se hodili. Koupila jsem mu nový kartáč, sušeného lossosa a nechala jsem ho vyfotit u Anety Jungerové.

Akce byla hezká, ale přišlo mi, že by si přeci jen zasloužila více prostoru. Přišlo mi to na sebe moc "nahňácané", ať už přecpaný pavilon s potřebami pro psy, nebo prostor Křižíkovy fontány s bullíky, kde se promotávali příchozí, odchozí a čekající na akci a občas tam vznikaly zbytečně vypjaté situace.

Pár fotografií ze sobotního dne.

Minihorse v zápřeži - Ačkoli na hřbetě unese jen asi 20 - 25 kg jezdce, v zápřeži utáhne až 300 kg.
Minihorse - práce na dlouhé oprati.
Králičí Hop
Crazy u Křižíkovi fontány
Při odchodu jsme potkali Magdalenu se Zorkou a Ivankem. Crazy si Ivánka nezapomněl očichat.
Před Výstavištěm
Foto od Anety Jungerové Aneta-foto.com

Šestnáctý společenský výcvik s Míšou

22. října 2016 v 22:19 | Jana Š |  Poslušnost HafBO
07.10.2016 jsme se zase jednou vydali na cvičák. Nejprve jsem si myslela, že to prošvihneme, protože jsem se zdržela v práci, ale nakonec jsme to jen tak, tak stihli.
Na cvičáku jsme se setkali s hovawartkou Bellou, hrubosrstým jezevčíkem Maxem a zlatou retrívřicí Bárou. Omylem k nám zavítalo i štěně jrt, se kterým měl být ale páneček na cvičáku ve Stodůlkách.

Crazymu se štěně líbilo nejvíc (vždycky se mu líbí nejvíc ti, co jsou menší než on, pokud to nejsou fenky těsně před/po hárání), ale poměrně záhy začal spolupracovat.

Jelikož píši s delším odstupem, už si nevybavuji v jakém pořadí přesně cvičení probíhalo a možná jsem na některé mezi cviky zapomněla.
Tentokrát byl cvičák zaměřen na "hru" zaměřující se na vnímání psovoda.

Psovod jde pozpátku kolem rušivek a ukazuje psovi pamlsek. Pokud pes začne očichávat rušivku vrací se na začátek a cestu absolvuje znovu. S opakováním se pamlsek přestává ukazovat až se ve výsledku odměňuje až za bezchybně prošlou trasu.
Nakonec by měl cvik vypadat tak, že se jde kolem rušivek, pes dostane jiný povel (áčko, tunel), který vyplní a vrátí se zpět před psovovda, kterého následuje.

Vše by mělo probíhat radostně a je to jedna z her, která se používá v obedience.

Řadu rušivek tvořily hadr, kanystr, slalomová tyčka, zbytek od nějaké velké role, další hadr atd. Celkem to bylo asi 6 věcí.

Poprvé jsme s Crazym (třeba Bella už to znala a měla ztížené podmínky) procházeli na pamlsek a na vodítku. To bylo v pohodě.
Šli jsme 2x po sobě a pak následovala hra s hračkou.

Po druhé už jsme šli slalomem. Crazy o věci nejevil zájem ve smyslu očichávání, ale jelikož zpočátku nechápal co po něm chci (povel slalom jsem použít nemohla) a mnohé cviky má naučené shapingem, začal mi na hadru nabízet stoupnutí, sednutí atd.
Museli jsme se proto vrátit a na po druhé jsem byla rychlejší, takže neměl čas vymýšlet ptákoviny.

Pak jsme si dali pauzu ve hře a trénovali jsme přivolání. Těžko se popisuje rozestavění, jak jsme byli. Kluci měli odložení "horizontální", holky "vertikální". Byli k sobě tedy jakoby křížem. Pak byli najednou přivolání Crazy s Bárou a Max s Bellou. Crazy se na zavolání zvedl, i když on zrovna přivolávaný nebyl, ale po mém pokynu se ihned zase posadil, takže jsem měla radost, že funguje i takhle na dálku.

Pak jsme se vrátili ke hře, která už byla složitější. Mezi rušivky přibyly totiž další zásadní rušivky - knedlíky, celozrná houska a piškoty. Začínali jsme opět stejně - nejprve jsme procházeli kolem, pak slalomem.
Jednou mi čuchnul ke knedlíku, tak jsme se museli vrátit zpět, po druhé už jsem přišla na to, jak Crazyho provést, aby ho ani nenapadlo vnímat cokoli jiného. Stačilo jen správně volit kroky :-D

Slalom jsme si dali několikrát s i bez vodítka a Crazymu to moc šlo a já se naučila odměňovat z obou rukou, aby se mi netočil na jednu stranu, ale šel pěkně na střed těla.
Taky jsme se během té hodiny dopracovali k tomu, že jsem z vedení v předklonu (však je Crazy prcek a v případě, kdy cvičíme luringem fakt lidem závidím velké psy) mohla úplně narovnat a z odměňování téměř u každé rušivky, jsem odměňovala zhruba ve prostřed a na konci. A především, Crazy vypadal, že ho to děsně baví.

Závěrem jsme ještě potrénovali radostné přivoální a pak jsme se rozešli do svých domovů.

Tenhle způsob tréninku se mi moc líbil a doufám, že tuto nebo podobnou hru zase někdy budeme hrát. Určitě ji budeme zkoušet i doma.

Foto z cesty na cvičák. (z mobilu).


Pure Salmon

10. října 2016 v 12:01 | Jana Š |  Let's Bite Yo Fish

Let's Bite Pure Salmon

Hmotnost: 80 g
Popis: 100% chutný pamlsek pro psy. Doplňkové krmivo pro psy.
Složení: maso z lososa, tekutý škrob
Analytické složky: hrubý protein 60,0%, obsah tuku 6,0%, hrubý popel 4,0%, hrubá vláknina vláknina 1,0%, vlhkost 14,0%.
Pokyny pro krmení: Produkt podávejte během dne jako pamlsek. Množství přizpůsobte potřebám a stavu vašeho psa. Nepodávejte v nadměrných množstvích.
Skladujte na suchém a chladném místě. Sáček po otevření opět uzavřete a skladujte jej v chladničce. Není určeno pro konzumaci lidmi. Obsahuje EU povolené konzervační látky.
Zdroj údajů výše: Obal pamlsků Let's Bite Pure Salmon.
Tenčí dlouhé plátky lososa s kůží sice silně páchnou (voní) po rybách, ale pro psy jsou velice chutné. Lze je nakrájet na menší kousky a použít k výcviku, nebo (nemáte-li hltajícícho psa) ho dát jako odměnu a nechat psa ať si sám plátek v klidu rozžvýká.

Naše hodnocení:
Stejně jako v případě Rolls O' Salmon je i Pure Salmon pro crazyho velmi chutný. Dostává ho 1x za den na závěr tréninku, jako speciální odměnu, kdy si někam zaleze a plátek si sežvýká.
Ačkoli Crazy lososa nikdy moc nemusel, velice mu chuná.
Jako mínus bych zmínila větu: EU povolené konzervační látky. Jelikož Ečka sleduju i ve svém jídle, dost by mě zajímalo, co se pod touto formulkou skrývá. Pamlsky jsou vhodné pro psy trpící alergií na kuřecí protein.
Další informace získáte na stránce Brit
Rolls O'Salmon

9. října 2016 v 11:07 | Jana Š |  Let's Bite Yo Fish

Let's Bite Rolls O'Salmon

Hmotnost: 80 g
Popis: 100% chutný pamlsek pro psy. Doplňkové krmivo pro psy.
Složení: maso z lososa, tekutý škrob
Analytické složky: hrubý protein 31,0%, obsah tuku 5%, hrubý popel 4,0%, hrubá vláknina vláknina 1,0%, vlhkost 18,0%.
Krmný návod: Produkt podávejte během dne jako pamlsek. Množství přizpůsobte potřebám a stavu vašeho psa. Nepodávejte v nadměrných dávkách.
Skladujte na suchém a chladném místě. Sáček po otevření opět uzavřete a skladujte jej v chladničce. Není určeno pro konzumaci lidmi. Obsahuje EU povolené konzervační látky.
Zdroj údajů výše: Obal pamlsků Let's Bite Rolls O'Salmon.
Rolky z lososa jsou poměrně tuhé, ale to ničemu nevadí. Dají se lámat, případně krájet i na malé kouseky, takže je lze využít jak k výcviku, tak se dají nadrobit do granulí, jímž značně zvýší chutnost.
Rolička obsahuje i kůži lososa.
Naše hodnocení:
Ačkoli Crazy je, co se týče ryb hodně vybíravý, a dává přednost spíše tuňákovi nebo tresce, tento pamslek velmi zachutnal.
Hojně jej využívám ne jen k výcviku (udělá pro něj všechno), tak právě i k ochucení granulí. Pamlsek se mírně drolí, takže kousíčky zapandou mezi granule a Crazy nemá tendence maso z granulí vybírat a granule plivat. (Dostat do něj granule je totiž velké umění.)
Rolls O'salmon budeme jistě kupovat pravidelně.

Jako mínus bych zmínila větu: EU povolené konzervační látky. Jelikož Ečka sleduju i ve svém jídle, dost by mě zajímalo, co se pod touto formulkou skrývá. Pamlsky jsou vhodné pro psy trpící alergií na kuřecí protein.
Další informace získáte na stránce Brit

Za vzorek děkuji společnosti VAFO (Brit), která jej poslala Crazymu k zrecenzování :-)
Shine On

8. října 2016 v 20:08 | Jana Š |  Let's Bite Be better

Let's Bite Shine On

Hmotnost: 150 g
Popis: Lesklá srst a zdravá pokožka - funkční pamlsek pro psy. Doplňkové krmivo pro psy.
Složení: Rýže, losos, tekutý škrob, kolagen, lososový olej, přírodní příchutě, sušený měsíček, (15g/kg), sušený řebříček (5g/kg).
Analytické složky: hrubý protein 16%, obsah tuku 7%, hrubý popel 3,5%, hrubá vláknina 2%, vlhkost 17%
Nutriční doplňkové látky na 1 kg: vitamín C (3a312) 500mg/kg
Pokyny pro krmení: Produkt podávejte během dne jako pamlsek. Řiďte se doporučenými velikostmi porcí uvedenými v tabulce krmení. Nepodávejte v nadměrných množstvích.
Skladujte na suchém a chladném místě. Sáček po otevření opět uzavřete a skladujte jej v chladničce. Není určeno pro konzumaci lidmi. Obsahuje EU povolené konzervační látky
Zdroj údajů výše: Obal pamlsků Let's Bite Shine On.
Pamlsky mají průměr cca 1,5 - 2cm a tvar kytiček. Mají světle hnědou barvu a díky obsaženým bylinkám příjemně voní.
Naše hodnocení:
Stejně jako v případě Spirulina Clean, i zde je limitující hmotnost psa a tak smí crazy pouze 2 pamlsky denně. Avšak tyto pamlsky jsou větší, dobře se lámou a s trochou šikovnosti (při použití nože, šikovnost nemusí být nijak velká :-)) je lze rozdělit až na 14 kousků. A s tím už se dá slušně trénovat, případně kousíčky použít do hlavolamů.
Potěšilo mě, že neobsahuje pšenici, ale pouze rýži.
Jako mínus bych zmínila větu: EU povolené konzervační látky. Jelikož Ečka sleduju i ve svém jídle, dost by mě zajímalo, co se pod touto formulkou skrývá. Pamlsky jsou vhodné pro psy trpící alergií na kuřecí protein.
Vzorek jsme dostali na akci Parky plné pamlsků. Firmě Brit tak ještě jednou děkuji.
Pamlsek má tvar kytičky.

Let's Bite Yo Fish! - Rybí pamlsky

8. října 2016 v 13:52 | Jana Š |  Let's Bite Yo Fish
Řada Yo Fish! jsou pamlsky z rybího masa bez dalších přidaných látek. Lze je používat při dlouhodobém výcviku, jsou snadno stravitelné, avšak vzhledem k obsahu lososa (2x losos, 1x losos s treskou) je jejich cena vyšší.

Cod'n'Salmon - Rolka z lososa a tresky
Rolls o'Salmon - Rolky z lososa Brit
Pure Salmon - Plátky 100% sušeného lososa

Let's Bite Be better - Funkční pamlsky

2. října 2016 v 17:18 | Jana Š
Pamlsky ze skupiny Be Better jsou určeny ke zlepšení kondice psa. Dle typu obsahují bylinky a další látky, které podpurují imunitu, zdraví kloubů či kvalitu srsti.

Shine On - Lososový olej, měsíček lékařský, řebříček a vitamín C pro kvalitní srst.
Immunity - MOS, chlorela a šípek pro podporu imunity.
Light - Nízkokalorický pamlsek s vlákninou z indického jitrocele.
Mobility - Chondroprotektiva, MSM, kočičím dráp a boswelie pro podporu pohyblivosti.