Září 2016

Spirulina Clean

30. září 2016 v 21:42 | Jana Š |  Let's Bite Tidy Teeth

Let's Bite! Tidy Teeth! - Spirulina Clean

Hmotnost: 150 g
Popis: Dentální pamlsek se spirulinou pro psy. Čistí zuby, odstraňuje zubní plak, zabraňuje hromadění zubmího kamene a udržuje svěží dech. Doplňkové krmivo pro psy.
Složení: Rýže, kuře, tekutý škrob, kolagen, lososový olej, přírodní příchutě, spirulina (40g/kg), hexametafosfát sodný (2g/kg).
Analytické složky: hrubý protein 16%, obsah tuku 7%, hrubý popel 3%, hrubá vláknina 1%, vlhkost 17%
Pokyny pro krmení: Produkt podávejte během dne jako pamlsek. Řiďte se doporučenými velikostmi porcí uvedenými v tabulce krmení. Nepodávejte v nadměrných množstvích.
Zdroj údajů výše: Obal pamlsků Let's Bite! Tidy Teeth! Spirulina Clean.
Jedná se o malé pamlsky ve tvaru zelených trojúhelníčků. Dají se poměrně dobře rozlámat (s trochou snahy cca na 7 kousků), takže je lze použít i na výcvik.
Poměrně příjemně voní.
Naše hodnocení:
Pamlsky jsou velmi chutné, dle tabulky však pes Crazyho velikosti (do 5 kg) smí pouze 2 kousky. Takže se vždy jen na mlsá a má smůlu.
Proto mu pamlsky lámu a používám je jako odměnu za cvičení. Od doby, co tyto pamlsky používáme (současně však používáme i De-Plague, takže přiznávám, že nevím, který z produktů na to má větší vliv) Crazymu z tlamičky nesmrdí.

Potěšilo mě, že jako jeden z mála pamlsků pro dentální hygienu neobsahuje pšenici, ale pouze rýži.

Jako mínus bych zmínila větu: EU povolené konzervační látky. Jelikož Ečka sleduju i ve svém jídle, dost by mě zajímalo, co se pod touto formulkou skrývá. Pamlsky nejsou vhodné pro psy trpící alergií na kuřecí protein.

Vzorek jsme dostali na akci Parky plné pamlsků. Firmě Brit tak ještě jednou děkuji.

Fotogalerie:
Pamlsky jsou malé a mají tvar trojúhelníčků.


Takto vypadá balení. Let's Bite! Spirulina Clean.

Recenzent pózuje se vzorkem k ochutnání.

"Sladká" odměna :-)

Let's Bite Tidy teeth!

27. září 2016 v 20:47 | Jana Š |  Let's Bite Tidy Teeth
Pamlsky ze skupiny Tidy Theets jsou určeny k péči o zuby a a dásně psa.
Podle druhu obsahují buď to mořské řasy nebo bylinky, které osvěží dech a pomahají v boji se zubním plakem a zubním kamenem.

Spirulina Clean - Jednohubka se spirulinou.
Munchin' Mineral - Zelená tyčinka ke kousání.
Brushin' Bone - Zelená kostička ke kousání.
Chompin' Sage - Se šalvějí, proti krvácení dásní.

Report - Parky plné pamlsků

21. září 2016 v 21:44 | Jana Š |  Reporty ze psích akcí
V pátek 16.09.2016 jsem po práci vyzvedla Crazyho a vyrazli jsme na Letnou, kde byla právě jedna ze zastávek roadshow Parky plné pamlsků prezentující novinky ve staré známé řadě Let's Bite. Pozvánku na akci jste si mohli přečíst v tomto článku a v některých dalších městěch ČR teprve proběhne. Více info najdete třeba na Facebooku.

Stánek byl vidět už od zastávky Sparta, takže najít místo konání nebyl problém. Šli jsme rovnou tam, i když zpětně jsem si říkala, že jsme se měli nejdřív projít, aby se trochu vyklidnil. Na místě byl dost roztěkaný ze psů a ne vždy úplně spolupracoval.

Na místě jsme se zrovna setkali s bullí slečnou a menším křížencem. Paní, či slečna, od Brita se nám věnovala všem najednou.
Vždy nám dala něco na ochutnání a my jsme to dávali psům za odměnu.
Jak jsem psala výše, Crazy ne zcela ochotně spolupracoval. Koukal po psech co procházeli kolem, ale lákavé pamlsky ho ve většině případů přesvědčily. :-)
Ještě než se nám začala věnovat slečna, dostal Crazy ochutnat Chicken Sandwich (ten zůstává ze staré série Let's Bite), což je kombinace kuřecího masa a tresky, a ten Crazymu chutnal moc. Pak ještě dostal Cod'n'Salamon (losos a treska), čemuž jsem moc nevěřila, protože čistě ryby moc nemusí. Ale Crazy si ukousal okraje a zbytek si pak ožužlal doma. Pro velké psy je to jednohubka, pro Crazyho zábava tak na 5-10 minut.

Pak už si nás převzala slečna. Začali jsme rybičkami. Pure salamon (losos) - Crazyho oproti mému očekávání dostal. Z masových pamlsků ochutnal ještě jednou Chicken Sandwich a Twister O'Chicken. Kousek kuřete Crazyho překvapivě nijak nezaujal, byť normálně kuřecí pamlsky Let's Bite starší verze žere. Možná to, ale bylo tím, že mu tak zachutnala rybička, že obyčejné kuře už vlastně nic neznamená.

Další z pamlsků, tentokrát na žužlání, byla Lucky Stars. Crazy o ní na místě nejevil zájem. I když jí dostal, vzhledem k velikosti, jen kousek na místě ji ignoroval. Až doma si s ní vlezl do postele a spokjeně si jí sežvýkal.

Další pamlsek nezaujal ani doma. Pravda je, že jej známe už z dřívějška (zůstává ze staré série) a Crazymu nejel ani tehdy. Jedná se o tyčinku na čištění zubů Munchin' Mineral. Kostička na čištění zubů Brushin' Bone, byla k dispozici také již ve starší sérii a tehdy o ni Crazy nestál. Nyní mu však zachutnala.
Poslední dentální pamlsek, Spirulina Clean, který dostal na ochutnání má jen jedinou vadu. Psi do 5 kg mají jíst jen 2 denně - Crazy by nejraději sežral plný pytlík :-D

Obdobně reagoval i na pamlsek Sharks, což je mlska na trénink ve tvaru žraločí ploutve s příchutí lososa. To se proměnil ve žraloka sám a chtěl si je vzít i s prsty.

Pak jsme dostali ještě jeden oválný pamlsek, který, ale Crazymu moc nejel. Jméno jsem bohužel zapomněla a na webu se mi nedaří najít. Takže až zjistím název, doplním.

No a nakonec dostal kousek tyčinky z jehněčího masa a rýže Lamb'n'Rice. O tu na místě nestál, ale doma si jí vzal a v klidu sežvýkal.

Celkově tedy Crazyho akce Parky plné pamlsků rozhodně potěšila. Na cestu domů jsme totiž dostali dvoje pamlsky Shine On pro zdravou srst a jedny z těch, které mu chutnaly nejvíce - Spirulina Clean.

Mám prostudované složení jen některých z pamlsků, ale celkově se mi složení dost líbí. Část pamlsků je z čistého masa, tam kde je rostliná složka, je vysloveně napsána rýže, takže člověk opravdu ví čím krmí a nemusí se bát dát pamlsek i psovi, který třeba špatně snáší pšenici.

Jak se mi postupně budou dostávat do ruky různé pamlsky (a Crazymu do tlamy), budu na ně psát i recenze.

Shine On pro kvalitní srst, Crazymu velice chutná.Po Spirulina Clean touží ještě víc.Keškobraní po druhé

12. září 2016 v 19:22 | Jana Š |  Výlety
Tento článek měl být vlastně reportem o akci Běh pro PESOS 2016, ale vše se vyvinulo trochu jinak.

Na procházku v rámci akce Běh pro PESOS jsem byla přihlášená už delší dobu. Asi tři dny před akcí mi ségra volala, že Hofi hraje na svatbě a zda nechceme v pátek přijet a před a po procházce něco podniknout.

Taková nabídka se neodmítá a tak jsme páteční večer strávily plánováním míst, kam vyrazíme na kešky.

Na lov jsme vyrazil y v sobotu krátce po osmé.
První kešku jsme našly snadno - vlastně jsem ji objevila já, když jsem si všimla většího množství po zemi rozházených papírků.
Ne, že bych normálně zkoumala papírky, ale upoutalaa mě razitka na nich. Pak jsme našly ještě nějalé drobnosti povalujicí se kolem.
Je škoda, že lidé kešky takhle ničí. Co z toho asi mají?
Kešku jsme daly dohromady jak jen to šlo a vyrazily jsme na další.

Pak už jsme vešli do Hostivařského parku, kde se Tracy pořádně vyřádila a začaly pátrat dál.


Následující keška byla pro nás nedosažitelná (holt nám nejde atletika :-D), tak jsme pokračovali. Třetí si našel Crazy.

Keškobraní poprvé

5. září 2016 v 20:01 | Jana Š |  Výlety
Ségra propadla geocachingu a snaží se mě do toho uvrtat taky. A tak jsme vytvořily tým CrazyTracy a pustily se do toho.
Poprvé jsem vyrazila už 19.8. u nás ve vsi, ale jelikož jsem mrňavá, nedosáhla jsem na ní. Proto jsem musela počkat na druhý den, kdy dojela ségra s Tracy a kešku jsme vyzvedly.

Rozhodly jsme se, že vyrazíme do Ú., ulovit mysterku, ale bohužel jsme nakonec spočítaly špatně závětečné souřadnice, tak se nezadařilo.

Pokračovali jsme do N., kde byla jedna jednoduchá a pak jsme zkoušely druhou mysterku, kde jsme skončily hned po první indicii, neboť jsme nebyly schopné určit azimut.

Hledáme kešku a Crazy s Tracy čekají.
Nevíme, kterým směrem dál a tak se vracíme zpět.
V N. jsme ještě koupily drobné dárečky v podnikové prodejně místní sklárny a vyrazily jsme do Z.

Tam jsme ukořistily jednu snadnou a jednu mysterku. Kde bude mysterka bylo jasné už z názvu, ale najít přesné místo uložení byl oříšek na víc než půl hodiny. Psi to už sabotovali a pospávali kolem.

U některých kešek se dá zaparkovat vyběhnout z auta, zapsat se a pokračovat v cestě. Tak to čoklisové chvilku přežili.

Den byl vzhledem k vysoké teplotě náročný, ale i tak jsme si to užili.

Pozvánka - Psí akce září 2016

4. září 2016 v 17:27 | Jana Š |  Pozvánky na psí akce

Psí akce - září 2016

Praha a blízké okolí


Rozhodla jsem se, že pozvánky pojmu trochu jinak.
Na začátku měsíce, vždy udělám souhrnou pozvánku na všechny akce toho měsíce. Pokud pro mě bude mít některá zvláštní význam, budu jí věnovat více prostoru v samostatném článku.
Pokud se na některou z nich chystáte, budu ráda, když dáte vědět.

02.09.2016 - Pokud vás zajímá, jak pomoci útulkům, můžete se zúčastnit přednášky Dobrovolnictví v útulcích aneb Jak se stát zvířecím hrdinou?
03.09.2016 - Se koná další ročník dobročinné akce Běh pro PESOS 2016. Součástí bude také pochod, kterého se s Crazym zúčastníme.
03.09.2016 - Se také koná Psí den s Prahou 13. Součástí bude psí dostih, Nejoroginálnější dvojice, Skok do výšky a řada ukázek.
04.09.2016 - Proběhne Voříškiáda - Ahoj prázdniny, které se mohou zúčastnit psi s PP i bez PP.
10.09.2016 - V Praze na Černém Mostě se bude konat Pestival Prahy 14 aneb Kdo si hraje nekouše. Součástí bude série soutěží Psí stezka, bude volně přístupná Dogracingová dráha a uvidíte řadu ukázek. Ukázku zde bude mít i HafBO.
10.09.2016 - Se ve Velké Chuchli uskuteční charitativní canicrossové závody a biatlon Zlatá tlapka 2016. Pořádá je Royal Canin a výtěžek půjde na podporu několika útulků.
11.09.2016 - Se ve Vinoři uskuteční umisťovací výstava psů a koček bez domova Sen zvířat.
11.09.2016 - Proběhne 4. Mezinárodní výstava německého klubu 1. PRV e.V. v ČR všechna plemena psů )včetně biewerů a dalších barevných variant jorkšírů) s PP i bez PP. Kategorii budou mít i ostříhaní jorci.
15.09.2016 - Do Prahy přijede Roadshow firmy VAFO, která bude představovat nové pamlsky Let's Bite. Akce nese název Parky plné pamlsků a první den se bude konat v Praze na Pankráci.
16.09.2016 - Bude probíhat druhý den Roadshow a tentokrát se s firmou VAFO a jejími pamlsky setkáte v Letenských sadech.
30.09.2016 - Se konají dogdancingové zkoušky v Praze ve Stodůlkách na cvičáku Haf Bez Obav.


Dále se chystá 7 výstav pod záštitou FCI. Informace o nich najdete na webu ČMKÚ.

Pozvánka: Parky plné pamlsků

4. září 2016 v 10:12 | Jana Š |  Pozvánky na psí akce

Parky plné pamlsků

Roadshow společnosti VAFO

Prezentace nových pamlsků řady Let's Bite a ukázky výcviku pozitivní metodou

Den 1
Kdy: 15.09.2016
Kde: Centrální park Pankrác
V kolik: 13:00 - 20:00

Den 2:
Kdy: 16.09.2016
Kde: Letenské sady
V kolik: 13:00 - 20:00


Od 06.09.2016 do 29.06.2016 proběhne akce PARKY PLNÉ PAMLSKŮ ve 12-ti městech České republiky.
Půjde o seznámení s novými pamlsky řady Let's Bite, jejichž "starou" verzi zná jistě většina pejskařů a budou probíhat ukázky výcviku pozitivní motivací, při kterých se se svým pejskem budete moci i něco nového naučit a cvičení diskutovat.

Města, ve kterých se akce uskuteční: Pardubice, Hradec Králové, Ústí nad Labem, Plzeň, Cheb, Praha, Olomouc, Ostrava, Zlín, České Budějovice, Jihlava, Brno
Dny a místa najdete na odkazu parkyplenpamlsku.cz

Které pamslky nyní najdete? Mnohé z nich (nebo možná všechny?) se na akci představí.

Masové: Kachní prsa, kuřecí prsa, kuřecí sendvič, kuřecí maso, kachní plátky, jehněčí tyčinky s rýží, kuřecí twister
Rybí: Sušené lososí plátky, rybí hranolky z tresky a lososa, lososová rolka
Dentální: Minerální tyčinka a čistící kost - s chlorofylem proti zubnímu plaku; Jednohubky s protizánětlivou šalvějí; Jednohubky se spirulinou pro svěží dech a proti zubnímu kameni
Žvýkací (zábava a odměna v jednom): Žvýkací tyčinky, kosti, žraloci, dinosauři a medvědi na jedno zakousnutí
Funkční: Pro podporu imunity - s chlorelou a šípkem, přírodními zdroji vitaminu C; Pro pejsky s nadváhou - nízkokalorický s vlákninou z jitrocele; Pro podporu pohyblivosti - s chondroprotektivy; Pro krásnou srst - s lososovým olejem, měsíčkem lékařským a řebříčkem


Nejvíce mě láká zkusit pamlsky dentální, protože u Crazyho s kamenem hodně bojujeme, a funkční, krom těch na nadváhu. Ty naštěstí nepotřebujeme.

Akce to bude určitě fajn, takže s kým se tam třeba potkáme? Zatím ještě nevím, který den půjdeme, ale rozhodně si to nenecháme ujít.