Srpen 2016

Dogshow Džbán 27.08.2016

28. srpna 2016 v 16:56 | Jana Š |  Výstavy psů
Včera jsem navštívila s Jindrou P. Krajskou výstavu psů. Počasí fotografování příliš nepřálo - slunce bylo ostré, stromy vrhaly stíny, což pro psy i vystavující bylo dobře, ale na fotografování to bylo peklo.
Fotografií (alespoň těch dobrých), proto moc nemám.
I tak si, ale myslím, že těch pár fotek majitelů psů na nich zachycených může potěšit.
Všechny mé fotografie jsou na mém rajčeti v albu Dogshow Džbán 27.08.2016.
Jindorvy fotografie najdete na jeho Dropboxu.

Na výstavu jsme přijeli včas a po tom, co jsem zjistila, kde jsou které kruhy, jsem se vydala na prostor za nimi, kde někteří z vystavovatelů trénovali nebo uvolňovali psy před výstavou.
Tam jsem nafotila přes 200 fotografií chodských fenek, které aportovali míček - nakonec jich zbylo něco okolo 100, ale i tak super.
Bohužel jsem kvůli tomu zapomněla na čas a prošvihla jsem většinu jorkšírů.
Po jorcích jsem se chvilku zdržela a u cane corso, retrívrů, australáku ... až jsem nakonec zakotvila u kruhu, kde mě čekali porceláni, vendééští baseti a chrti.

Když jsem byla u italských corsů, byla jsem svědkem vykázání diváků z Ukrajiny se psem s kupírovanýma ušima. Docela mě to překvapilo. Samozřejmě vím, že v propozicích je, že se kupírovaní psi nesmí zúčastnit a to ani jako "diváci", ale už jsem je viděla na několika výstavách a dalších psích akcí, kde to přesto nikdo neřešil (a v propozicích tento zákaz uvedený byl).
Takže za mě rozhodně palec nahoru.

I přes horké počasí a šílené světelné podmínky, jsem si akci moc užila a tak nějak zalitovala, že to s Crazym taky nezkusila. Na druhou stranu s tou jeho vybledlou barvou (po vykoupání má nohy prakticky bílé) by těžko nějakou šanci měl, tak zůstaneme u našich pochodů a sranda akcí.

Zábava před vystavováním


Tak si tak fotím aportující choďačky a najednou do mě někdo drkne. Málem jsem z něj dostala infakrt, ale byl krásnej :-D Asi australáček (ale možná borderka, protože pokud to není hubená borderka, tak od sebe tahle dvě plemena prostě nerozeznám :-( Majitelce se případně za popletení plemene omlouvám, každopádně je to krasavec. ) Fotografie: © Jindra Petřík

Nahotinky :-)

Italský corso pes

Jorkšírek

Dalmatin

Porcelánka z naší vesnice. :-) Občas ji i její psí kámošku )nebo je to možná sestřička?) potkáváme při venčení, ale holky jsou dámy a Crazyho si nevšímají.

Velký hrubosrstý vendééský baset - tito psi mě úplně okouzlili. Už jsem navštívila několik výstav, ale pokaždé jsem je nějak minula (buď jsem odcházela moc brzy, nebo přišla moc pozdě). Teď jsem je viděla prvně naživo a jsou fakt úchvatní.

Vendééské miminko


Irský vlkodav - Aragorna jsem prošvihla, tak jen vlkodaví slečna.

Šiperka

První setkání s lajkou

Ve Stromovce

24. srpna 2016 v 17:51 | Jana Š |  Procházky
18.06.2016 jsme se zúčastnili Srazu jorkšírských teriérů.
Sraz jsme si užili a cestou na tramvaj jsme se ještě prošli Stromovkou v Praze. místa, kde jsem chtěla Crazyho foti jsem už měla vybraná z Procházky ze psy, kde jsme je míjeli, ale nebyla možnost zastavit a dělat fotky.

Teď jsme si šli hezky v klidu a zastavovala jsem, kde jsem chtěla. Crazy pózoval hezky a myslím, že to jsou jedny z nejhezčích fotek, které jsem mu zatím nafotila.


V boudě :-)

Kuk

Model


Musím se upravit

Model po druhé :-)

V pařezu

Skálolezec


Příští fotoprocházka bude zřejmě v Hostivaři až budeme čekat na start pochodu v rámci Běhu pro PESOS. Uvidíme, jaké bude počasí.

Nosework - čtvrteční a páteční trénink

21. srpna 2016 v 16:28 | Jana Š |  Nosework
Ve čtvrtek jsem ani neplánovala, že budeme trénovat nicméně jsem skořici vzala s sebou - co kdyby.
Už jsme se blížili k domovu, když jsme procházeli po chodníku, kde chodím skoro každý den, a teprve nyní jsem si uvědomila jak se hodí pro trénink noseworku. Vede totiž podél zdi z kamenů mezi nimiž jsou dost velké díry, aby tam šla dobře ukrýt skořice. Určitou nevýhodou je, že je tento chodník hned u hlavní silnice, takže Crazy musel vůbec poprvé vyhledávat na vodítku, ale neměl s tím nejmenší problém. Vyhledával 3x a vždy úspěšně. Byl perfektní.

V pátek Crazy hodně reagoval na háravku, takže jsme venku netrénovali. Za to doma jsem skořici schovala do stanu (hersenwerkový hlavolam) a ačkoli jsem si s výsledkem nebyla jistá - přeci jen je zvyklý mezi míčky hledat pamlsky a ne skořici - vyhledával bez problémů. Je to zlato.


Patnáctý společenský výcvik s Míšou

14. srpna 2016 v 17:07 | Jana Š |  Poslušnost HafBO

Dnes ráno jsme po dlouhé pauze vyrazili na cvičák. Jeli jsme busem a objevili zkratku (v duchu hesla: Je to sice dál, ale o to horší cesta.) Vyhnuli jsme se tak rušné silnici, ale za to jsme slézali prudký kopec, který jsem nálem sjela po zadku. : D

Na cvičáku jsme se sešli ve složení dvou fenek - hovawartka Bella a flatka Balloo - a dvou psů - bilý kříženec střední velikosti Michal a Crazy.

Když jsme byli s Michalem na cvičáku naposledy, občas po sobě kluci startovali - Michal kluky nemusí a Crazy si to nenechal líbit. Dnes byl Michal klidnější a když už se ozval Crazy ho vůbec neřešil.

Crazy byl dnes vůbec krásně vnímavý a ani se neválel, jako to vždy na začátku cvičáku dělává.

Dnes jsme začali s rozdělením do dvojic (vyfasovali jsme Bellu :)) a stoupli si proti sobě. Jedna dvojice měla odložení, s tím, že páníček udělá 1-2 kroky stranou a druhá dvojice dostávala povely - sedni, lehni, vpravo vbok, čelem vzad atd. Pak jsme se otočili a s povelem k noze jsme se proběhli kolem dvojice proti nám. Pak jsme s povelem k noze došli za ocas psa odloženého před námi. Na závěr jsme kolem dvojice udělali kolečko. V téhle části jsem to jednou zkonila já, kdy místo vlevo vbok jsem udělala vpravo vbok - a majitelka Balloo taky 😁
V druhé části jsme byli v odložení a to Crazy zvládal do okamžiku, kdy mu Bella přišla za zadek. To na něj bylo moc.

Dále jsme nechali psi v lehu (bez povelu zůstaň) a my paníčci udělali krok dopředu. Když to pes zvládl tak jsme zkusili i vyběhnout.
Když pes dostane povel lehni, měl by v něm zůstat dokud nedostane jiný, ať páníček dělá cokoli. Totéž jsme prováděli v sedu a pak jsme se pokoušeli ve stoje. Zatím, co sed a leh není problém, vstaň je a veliký.

Následujícím cvičením bylo probíhání krabicí. To jsme zvládli s přehledem.

Pak jsme trénovali pivot na "cívce". Zatím co velcí psi to skvěle zvládali, Crazy se držel jen tak tak, protože na něj byla vysoká, ale dělal co mohl a šlo mu to.

Závěrem jsme trénovali nesbírání pamlsků ze země. Nejprve jsme je měli na jednom dobře viditelném místě. V druhé části byli rozházené kousek od kladiny a psi si jich po jejím přeběhnutí nesměli všimnout.
Crazy si sice jeden do tlamy vzal, ale na povel Pusť ho ihned vyplivnul.
Do třetice jsme přivolávali kolem rozházených pamlsků. Nejprve na Ke mně a pak na Pocem (či něco podobného po čem pes nemusí předsedat).

Celkově jsem z dnešního cvičáku nadšená.

Chci zapracovat na:
Vstaň
Pivot
Kam se točí při vlevo vbok a vpravo vbok :D

Nosework - vyhledávaní nad a pod úrovní terénu

13. srpna 2016 v 21:34 | Jana Š |  Nosework
Foto z mobilu

6.8.2016 jsme trénovali nosework poprvé od návratu z dovolené.
K tréninku jsem vybrala slepou ulici v průmyslové zóně, kde o víkendu prakticky nic nejezdí.
Crazyho jsem vždy odložila na chodníku a na silnici, hned u obrubníku, jsem mu skořici schovala.
Pravda je, že jsem mu moc nedůvěřovala, ale Crazy byl úžasně šikovný, našel všech 5 ukrytých kousků a co se dělo kolem vůbec nevnímal. Nevím, jak by to bylo, kdyby nás vyrušil pes, ale cyklisty (ulice je slepá jen pro auta), si vůbec nevšímal.
V jiné části vsi, kde je také slepá ulice, a je tam klid, jsem využila nižší podezdívky plotů a schovávala na ně skořici.
Musím Crazyho přestat podceňovat. Zvládl to s takovým přehledem, že to bralo dech. Skoro to vypadalo, že od mala nedělá nic jiného. 😊

10.8.2016 trénink úspěšný nebyl. Crazy se jal vyhledávat, ale přiběhl za námi kamarád Atilla (15-ti letý krysařík) a bylo po vyhledávání.

13.8.2016
Dnes byl Crazy perfektní. Nejprve vyhledával v trávě, pak v kamení a nakonec na podezdívkách.
Myslela jsem si, že dneska to úplně nepůjde, protože se mi špatně určoval směr větru - chvíli foukal od jihovýchodu a pak najednou přesně naopak.

Crazy byl dokonalý, další trénink musím natočit.

Jsem tu

7. srpna 2016 v 13:55 | Jana Š |  Novinky
Poslušně hlásím, že jsem opět zde :-)

Červenec byl poměrně náročný. Nejdříve měly 2 kolegyně dovolenou, takže jsem musela být občas v práci déle, abychom vše stihly. Pak jsem chystala vše na oslavu narozenin v práci i doma, takže jsem věčně lítala po nákupech + jsem pekla atd. ... No a pak jsem rovnou odjížděla na dovolenou do Sušice, takže na blog nějak nebyl čas a ani nálada.

Teď už jsem zase tady a budu se snažit alespoň jednou týdně přidat článek a oběhnout všechny své oblíbené blogy.

Co se jinak za tu dobu co jsem zde nebyla událo?
Po návratu z dovolené s Crazym pokračujeme v Noseworku a moc mu to jde.
Po tom co na něj opět vystartoval Max, čím dál víc nesnaší jrt a jim podobné psi, takže na tom budeme muset hoodně zapracovat. Nebo prostě s sebou vezmu ještě jedno vodítko a až k nám zase poběží Max, tak ho přetáhnu a bude, když panička ví, že útočí, ale není schopná ho mít na vodítku ani ho přivolat. :-(
Zajímavý je, že když jde Max s páníčkem, je v pohodě. Proběhne a ani si nás nevšimne. Jakmile jde s paní, tak by Crazyho nejradši sežral.


Mimochodem, propadla jsem dvoum závislostem :-D

1. Začala jsem sbírat Turistické vizitky - sem tam o tom možná bude i článek. Jedná se o samolepky (doporučená cena 12 - 15 Kč), které se vlepují do deníčku (doporučená cena 50 Kč). Do každého deníčku se vejde 104 vizitek, na pravou stránku si můžete psát buď poznámky nebo si tam dávat razítka z navštívených míst.
U každé vizitky je kód, který se v deníčku vlepuje na speciální místo a když se sbíráte alespoň 100 kódů a pošlete je, dostanete zdarma nový deníček + nějaké dárečky a odznak znalosti.
Kromě znalosti míst, se dostávají i znalosti za kraje/regiony nebo třeba hrady, zámky, zoo ....
Fakt mě to hodně chytlo - a o dovolené jsem sesbírala 35 vizitek, včetně 4 mých prvních zahraničních.

2. Objevila jsem aplikaci EPP - Pomáhej pohybem. Bohužel až po dovolené. I když, jelikož tam nebyla elektřina, tak bych stejně nemohla dobíjet mobil, aby mi EPPka fungovala.
Zapínám ji do módu turistika vždy, když jdeme s Crazym na procházku. Změří mi tempo, kilometry, spálené kalorie a spočítá body. Ty pak můžu dát na nějaký projekt. Po tom, co se na projekt sežene dost bodů, podpoří ho ČEZ.
Zatím jsme od úterního večera, kdy jsem si Eppku nainstalovala nachodili 20,5 km a darovali 111 bodů :-)

V příštích dnech určitě napíši něco o Noseworku a nakupily se mu tu nějaké fotky z procházek a výletů + z návštěv zoo.