Červenec 2016

Psí akce 2017 - Praha a okolí

7. července 2016 v 20:25 | Jana Š
Pro rok 2017 jsem se rozhodla udělat seznam akcí trochu jinak. Přijde mi to takhle přehlednější. Kliknutím na název akce se dostanete přímo na web akce nebo jejího pořadatele.
Za uskutečnění akce neručím. O jejím konání se vždy informujte na webu akce/pořadatele.DatumNázevMístoTypPro koho je
19.02.2017Socializační procházka na VítkovZ Parukářky na Vítkov a zpětSocializační procházka s vácvikemPro všechny
18.03.2017Happy DogShow 2017Kemp Džbán - Praha 6
Výstava psů
Psi s PP, bez PP a voříšky
18.03.2017Rekord 2017Kemp Džbán - Praha 6
Sraz nejvíce psů se šátkem kolem krku
Psi s PP, bez PP a voříšky
18.03.2017TlapkiádaKemp Džbán - Praha 6
Soutěž o 10-ti úkolech
Psi s PP, bez PP a voříšci
22.4.2017Přímo za čumákem 2017Kunratický les
Charitatvní procházka dlouhá ccca 6,5 km vedoucí po celém obvodu Kunratického lesa.
Pro všechny psy
06.05.2017Procházka se psyStromovka (Výstaviště Holešovice)ProcházkaPro všechny psy
27.05.2017Psí den Prahy 10Malešický parkRodinnyý den pro lidi se psy i bez psů se soutěžimi u ukázkami výcviků psů a představení psů z útulků.Pro všechny psy
17.06.2017Psina ve SvárověSvárovCharitativní procházka, soutěže a další program v útulku For dogs.Pro všechny psy
18.06.2017PesFest 2017Central Park PankrácPsí festivalPro psa i jeho rodinu :-)
/////
/////
/////
/////
/////
/////
/////
/////

Návrat k noseworku 14 - x lekce

6. července 2016 v 13:03 | Jana Š |  Nosework
Nosework jsme trénovali zhruba do konce ledna pravidelně, do března už jen občas. Skončili jsme ve fázi přidání povelu.
Po delší době jsem si na začátku července opět na nosework vzpomněla a tak jsem Crazymu zkusila dát cvičně nose touch na skořici doma a pak mu ji i doma schovat.
Okamžitě si vzpomněl o co jde a začal vyhledávat.

Od té doby, každou večerní procházku vyhledává skořici v trávě, na cestě ...
Teď budeme zkoušet vyhledávání pod a nad úrovní terénu a pokud mu to půjde, začne se učit označení vzorku.

Dvě videa ze včerejšího večerního vyhledávání. Hodně foukal vítr, ale i tak byl moc šikovný.

Vyhledávání na kamínkách a v mírném porostu


Vyhledávání v trávě


"Divočina" na vsi

3. července 2016 v 9:54 | Jana Š |  Novinky
Podobný článek jsem chtěla napsat už loni. To tu byla opravdu divočina.
V roce 2015 jsem už někdy v březnu sbírala na silnici ropuchy zelené a nosila je na pole, od dubna jsme stále naráželi na ježky a na přelomu jara a léta jsme na poli potkali stádečko 9-ti srnek. U hřiště jsme několikrát potkali zajíce a na polních cestách se večně proháněli bažanti a koroptve.
Někdy v létě jsem zahlédla (ale hodně zdálky) dvě ještě "chlupatá" mláďata sovy. Byli příliš daleko, než abych byla schopná určit druh.
V srpnu jsem našla andulku a na podzim jsme zase potkali několik srn.
Haldy hlemýžďů, tygrovaných i španělských slimáků ani nepočítám.

V letošním roce je nějak nedostatek žabiček. Snad za to může suché počasí, ale ropcuhu zelenou jsem našla jen jednu. A překvapivě ani rozježděné na silnici je moc nevídám. Loni jsme na procházce našli téměř každý den nějakou čerstvě přejetou žabičku.
Za to se letos daří ptáčkům. Máme tu klasicky plno jiřiček, rehků a sýkorek. Letos se tu však objevili i konipásci a stehlíci a slyšela jsem dokonce i kukačku.

Pomalu, ale jistě se tak dostávám k mým fotoúlovkům. :-)

Nedávno jsem tu psala článek Leguánova divočina aneb WildLife Foto, který vás zval na stránku mého bratra Honzy Leguána Štěpničky.
18.05.2016 mě vzal s sebou na ledňáčky. Abych nebyla moc nápadná, půjčil mi svého druhého hejkala (na fotce mám bráchův foťák, měl moc dlouhý objektiv, aby mě mohl vyfotit, tak jsme si je na chvilku vyměnily).
Nicméně samečkovi ledňáčka jsme se nelíbili i tak, takže ten vždy okamžitě zalétl do nory, nakrmil a zmizel.
Za to samička přilétla, sedla si na větev, chvilku se rozhlížela a pak šla krmit. Strávili jsme tam asi 2,5 hodiny a za tu dobu se objevili, myslím, 5x.
Jsou to opravdu krásní ptáčci a fotky se vcelku povedly, na to, že mám sice dlouhý objektiv, ale je to jen základní seťák Canon Zoom Lens EF 75-300mm 1:4-5,6 III.

Samička ledňáčka říčního.Focení ptáků jsem pak pustila z hlavy, až jsme se šli 12.06.2016 s Crazym projít a mě upoutali stopy přítomnosti nějakého ptáka na borovici. Koukla jsem nahoru a nade mnou sedělo ochmýřené mimino kalouse ušatého.
Honem jsem letěla domů pro foťák a cvakla jsem pár fotek. Vzhledem k výšce a množství větví se bohužel nedaly udělat úplně dobré fotky, ale i tak je fotka koukatelná.


Od 22.06.2016 se každou noc od 21:50 (mají snad nastavené hodinky či co :-)) začne ozývat pištění, kdy se rozlétla mláďata ozývají rodičům, aby je přilétli nakrmit.
Video níže je pouze zvukové. Natáčela jsem ho druhý večer, co se pískot ozýval a tehdy jsem ještě neměla tušení, co za ptáky tento zvuk vydává. Až druhý den jsem zjistila, že to jsou kalousové.


Poslední (zatím) hnízdo jsem objevila už někdy v květnu, když jsem jela do práce později (až v šest hodin, jsem si krapet přispala). Viděla jsem, že z jednoho půdního okénka vylétla poštolka.
Pak jsem to nějak pustila z hlavy a až na procházce 21.06.2016 mě na sebe zase upozornili. Procházeli jsme totiž pod hnízdem a Crazy dostal plný zásah rovnou na záda.
Takže jsem opět letěla pro foťák, abych udělala pár snímků.
Bohužel poštolky se nacházely ještě ve větší vzdálenosti a větší výšce než kalousí mládě, ale i tak jsem pár fotek udělala.

21.06.2016 - poštolčí mláďata


V hnízdě se ukrývaly 4.

24.06.2016 jsem se všimla, že jsou v hnízdě už pouze dvě mláďata, tak jsem je 25.06.2016 ještě nafotila. Následujícího dne vylétli i tyto.
Teď je občas vídám sedět všechny 4 vedle sebe na střeše nebo na větvi v okolí, ale do hnízda se už zjevně nevrací.
Jsou to krásky.

25.06.2016 poslední 2 poštolky v hnízdě


Jsem zvědavá jaká zajímavá zvířata objevím příště.

Střihy hlavy jorkšírských teriérů

2. července 2016 v 12:47 | Jana Š
Na FB jsem se zapojila do jedné diskuze, kde paní/slečna chtěla kritiku prvního stříhání svého jorkšíra. Schválili jsme jí ho, až na střih hlavy, který způsobuje, že má pejsek opticky velké tělo a malou hlavu.
Ptá se, jak hlavu ostříhat a protože nahrávat jednotlivé fotky by bylo na dlouho, rozhodla jsem se napsat tento článek. Třeba by se to mohlo hodit i někomu jinému až bude vymýšlet jak nechat ostříhat (nebo sám ostříhat) hlavu svého jorka.

1. Vůbec první stříhání. Tehdy se mi to líbilo, ale zpětně bych do toho střihu už nešla. Nos se nevyholoval, uši ano. Došlo k zastřižení srsti na lících.
Nechtěla jsem dělat culíka, takže má zkrácenou srst i na temeni hlavy.
zabzikrajče.net

2. Nejkatastrofičtější střih, který Crazy měl, po něm jsem změnila salon. Od té doby jsem už nikdy srst na lících stříhat nenechala.
Nos neholený, zkracená srst na temeni.
zabzikrajče.net
Pohled ze strany. Je vidět, že srst z temene nezasahuje na krk a "vylepané" strany hlavy.
zabzikrajče.net

3. V novém salonu jsem trvala na ponechání delší hlavy, až později jsem si říkala, že jsem ji nechala dlouhou až moc. Nos vyholený, strany hlavy nechávám dorůstat.
Srst na temeni zkrácená a ofina zkrácená.
Úprava proběhla 3 měsíce po stříhání na předchozí fotografii, takže srst na lících ještě není dorostlá.
zabzikrajče.net

4. Při zimní úpravě už dlouhá hlava nevadila (na zimu nenechávám stříhat, jen upravuji), neboť měl srst dlouhou celkově.
Přestala jsem nechat stříhat srst na temeni.
zabzikrajče.net

5. Po roce skráně dorostli. Už jsem nenechávala stříhat temeno hlavy, jen zkrátit tak, aby nemusel mít culíka vždy.
Vousy zkrácené, spíše hranatého stříhu. Čumák vyholený.
Pokud jsou vlasy na temeni moc dlouhé a nejsou v culíku či copánku, při čichání se svezou dolů a pes si je přišlapuje a cuká si s hlavou.
zabzikrajče.net

6. Po posledním stříhání (na předchozí fotce) jsem se rozhodla, že nechám Crazymu nos zarůst - především proto, že mi začalo vadit, že holením nosu přichází o hmatové vousy, ale také mu vyholený nos zbytečně opticky prodlužuje čumák.
Na této fotografii má ponechanou delší hlavu (možná mohly být vousy tak o centimetr kratší), čumák nechávám zarůst, na temeni má ponechanou dlouhou srst.
zabzikrajče.net

7. Z mého pohledu nejhezčí sestřih hlavy (trvalo mi 2,5 roku než jsem se k němu dobrala), hlava do kulata, ale ponechána delší, dlouhá srst na tvářích a na tameni hlavy (na culík nebo copánek)), nevyholený nos, jen vystřihání v bezprostřední blízkosti očí, ostříhaní ofina.
zabzikrajče.net

8. Hranatější verze předchozího střihu. Nadále zůstávám u těchto dvou, jen na zimu má hlavu opravdu dlouhou.
zabzikrajče.net
Takto střih vypadá při pohledu z boku.
zabzikrajče.net

Pokud svého jorka stříháte, jaký střih hlavy upřednostňujete vy? Stříháte zcela na krátko, nebo necháváte hlavu delší jako já? Nebo naopak úplně dlouhou?
A děláte ofinku, nebo srst nad očima necháte narůst do délky a zapnte ji do culíku?

Fotografie nejen střihů hlavy, ale i těla najdete v článku Katalog střihů jorkšírského teriéra. Kromě Crazyho je v něm zatím jen jeden další pes. Budu ráda, když se zapojíte i vy, máte-li střih, který na fotografiích není.