Report - Workshop Tellington Touch s Martou Mannelovou

22. června 2016 v 15:59 | Jana Š |  Reporty ze psích akcí
V neděli 05.06.2016 jsme navštívili workshop Tellington Ttouch s Martou Mannelovou.
O TTouch jsem měla spíše kusé informace. Vlastně jsem věděla více o Ttouch koní z koňských časopisů, než o Ttouch psů. Knížku o něm se mi již bohužel sehnat nepodařilo.

Na akci nás bylo dvanáct - dva stafordshirští bullteriéři, prt, špic, krátkosrstá kolie, dva novofoudlanďani, pyrenejská ovčanda, rhodéský ridgeback, my, kníračka a kříženec z útulku (tvarem těla asi nejpodobnější border teriérovi, barvou pak spíše border kolii).

Byli jsme od sebe navzájem odděleni plentou, aby se psi vzájemně nerušili a až asi na dvě nebo tři ostřejší zavrčení se celá akce obešla bez potíží. Dokonce i bojácný útulkáček, který zpočátku zavrčel na Crazyho a Crazy mu to oplatil, od nás byl při obědě asi na 50 cm a nedošlo k žádné výměně názorů :-)
Útulkáček se zajímal o bandáže a jelikož si crazyho nevšímal, nevšímal si ani Crazy jeho.

Po tom co se s námi Marta seznámila a rozdala nám skripta (kde jsou popisy a obrázky doteků, bandáží , práce na hřišti, a dále je tam i něco o konejšivých signálech a mýtech ze světa psů) nám pověděla o tom jak Ttouch vlastně vznikl a jak se k němu dostala ona.
Nejprve jsme si probrali konejšivé signály, abychom věděli, jak se naši psi během celého dne cítí. Pak jsme se věnovali práci na hřišti. Každý z nás si se svým psem zkusil překážkovou dráhu a Crazy se ukázal jako absolutní ignorant. Nové prostředí, nový psi, moje nervozita … táhl jak lokomotiva a chtěl všechno značkovat. Byl hodně ztuhlý a překážky zásadně přeskakoval. Když už je (zcela náhodou) překročil předníma, tak skočil alespoň zadníma.
Nicméně co se skoků nebo zakopávání zadníma nohama týče, byl to problém téměř všech psů. Krásně se ukázalo, že většina "neví", že má zadní nohy.

Dále jsme si zkoušeli bandáže - tři dobrovolnice i na sobě, aby věděly, jaké to pro psa je. Přišlo mi, že šel trochu klidněji, ale nevím. Možná jsem si to jen namlouvala. Každopádně jsem si koupila bandáž domů a budeme to zkoušet. Jen jí musím zkrátit a našít suchý zip, aby nebyl uzel na ní větší než Crazy :-D

Po obědě jsme se pak učili jak správně dělat doteky, nejprve na sobě, pak na svých psech.

Byl to skvěle strávený den, potkala jsem se tam i s lidmi z našeho cvičáku z nichž byla Petra tak hodná, že nás hodila na Smíchov.

Byť jsem si zpočátku říkala, že jsem od toho možná přeci jen čekala víc, jak jsem nad tím ještě následující dny přemýšlela a pročetla si skripta, najednou mi to vše do sebe docela dost zapadlo a myslím, že to byl pro mě i Crazyho nakonec zatím nejpřínosnější workshop/seminář, kterého jsem se zúčastnila. Tak teď už jen na sobě pořádně zamakat. Najednou totiž vidím mezi mnou a Crazym řadu podobností.

PS: A nejdůležitější pro mě bylo "objevení" pravidla tří vteřin co se seznamování psů týče.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama