Report - Mezinárodní den jorkšírů

14. května 2016 v 22:42 | Jana Š |  Reporty ze psích akcí
Mezinárodní den jorkšírů jsem si nemohla nechat ujít.
Co na tom, že ho "zařídil" Royal Canin a někteří lidé se rozčilovali, že se jedná vlastně o jednu velkou reklamu na toto krmivo.
Myslím, že všichni, kteří na tuto akci vyrazili se svými psy, se tak rozhodli především proto, že si chtěli užít bezva den se svými psími kámoši a vyrazili by bez ohledu na to, kdo akci pořádá.

Součástí bylo i vytvoření dvou nových rekordů. Setkání nejvíce jorkšírů a jejich kříženců na jednom místě a organizovaná procházka nejvíce jorkšírů a jejich kříženců.

Akce probíhala v parku Parukářka v Praze. Cesta tam nám trvala přes hodinu, ale trefili jsme. Byli jsme asi pátí co se registrovali.
Při registraci jsme dostali kartičku, s ní jsme museli projít jednotlivá stanoviště bez ohledu na pořadí) a získat razítka nebo nálepky.

Přišlo mi, že na akci nedorazilo moc výstavních jorků. Málo, který byl v srsti. Přišlo hodně biewerů, pár čokolád a golddustů a viděla jsem i jednoho merle.
Byli tam i asi dva opravdu miniaturní jorkšírci - a když jsem viděla jak se sotva pohybují, jsem fakt ráda, že má jorka na horní hranici standardu.

Mile mě překvapilo, že část lidí, uvažovala jako já, nechala doma flexiny a vyrazila na akci na pevných vodítkách. Když už jsme chtěli nechat pejsky očichat, bylo rozhodně lepší rozmotávat pevná vodítka nebo pevné s flexi než, když někteří bojovali se dvěmi zamotanými flexi vodítky.

I při agility, pokud si člověk nemohl dovolit pustit psa z vodítka, se pevné vodítko hodilo. S tím pes tunelem proběhne v pohodě, ale kdo by za sebou tahal flexinu.

Stanoviště nebylo třeba procházet za sebou. Byla následující:
Agility - Mohli jsme si zkusit různé překážky. Crazy byl zase jednou po dlouhé době na houpečce a ačkoli ji zatím absolvoval asi 4x, zvládal ji s absolutním přehledem. Zvládl i pár skoků, i když do těch se mu moc nechtělo a musela jsem ho lákat mlskami, slalom mu šel taky dobře a na kladině a áčku se vyřádil, jako vždy.
Výživa psů - Výživová poradkyně radila, jaké krmivo (od Royal Canin) je pro psa nejlepší. Vzhledem ke Crazyho intoleracnci k obilí, pro něj nic vhodného nebylo.
Psycholog psů - U Ing. Pavla Bradáče jsme se měli buď poradit, ukázat nějaký cvik nebo odpovědět na otázku. Před námi už bylo několik lidí a ještě nikdo nedokázal odpovědět na otázku kolik zubů má pes. No, já to věděla :-D
Trochu jsme si i popovídali a pan Bradáč říkal, že chodíme na jeden z mála použitelných pražských cvičáků. Tak mě dost potěšil :-)
Veterinární poradna - V Poradně jsem se radila co se zubním kamenem. Vetka mi poradila řasu, takže prostě budu doufat, že mu to konečně zabere.
Kvíz - Otázky o psech obecně - Jak dlouho trvá březost?; Kolik má dospělý pes zubů?; Kolik má štěně zubů? ... i o Jorcích - Kdy se v ČR narodila první štěňata?; Odkud pochází? K čemu se používal? Zde jsem pro Crazyho vyhrála hračku - zelenou kostičku.
Soutěže - Crazyho čekal slalom mezi kužely a měl předvést alespoň sednutí. Když si sednul, lehnul, udělal veverku a "umřel", byla paní nadšená. Vyhrál sáčky na exkrementy.
Fotokoutek - Zde jsme se spolu měli nechat vyfotit.

Po tom co jsme absolvovali celé "kolečko" jsme se s orazítkovanou a olepenou kartičkou vydali ke kolu štěstí. No, bylo to spíš losovací osudí. Vylosovala jsem 1,5 kg krmení a stínítko do auta.

V průběhu akce se nám 2x představil policejní pes, který se "vyřádil" na figurantovi a také jsme viděli ukázku agility.

V jednu nás čekalo společné focení a hned po něm jsme vyrazili na procházku.

Po návratu už nám tiskali společnou fotku a já se ještě stavila v salonu, kde jsem Crazymu nechala ostříhat drápky. "Psí kadeřnice" byly na místě 3 a měly neustále plné ruce práce.
Stříhali i kompletně a zcela zdarma.

S Crazym jsme si to moc užili, spí jako dudek. Jsem zvědavá, zda se akce příští rok uskuteční znovu. Bylo to super a mi určitě opět vyrazíme.

Načesání před cestou
Na místě si našel nové kamarád(k)y
Naše foto
Společná fotografie

Více fotografií bude v zítřejším článku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dana Houšková Dana Houšková | E-mail | 15. května 2016 v 11:54 | Reagovat

Paní Jana má pravdu.
Byl to velice pěkný den.
Oba pejsky nám ostříhali zdarma.
Peníze si paní nevzala. ;-)
Byl to povedený den.
Dokonce náš trhač Bohouš byl v tomto množství pejsků podezřele v klidu :-D .

2 Laděna Laděna | E-mail | 15. května 2016 v 11:58 | Reagovat

Závidím Všem, kteří byli na setkání yorků. Bylo to určitě moc hezké.Teď vidím,že si má člověk nějakém věku přibližovadlo. Taktojsem já i moje  joršírka Amy odříznuté od radostí,které by nás bavily. 8-)

3 frisbeedogs frisbeedogs | E-mail | Web | 21. května 2016 v 12:40 | Reagovat

V PetCentru teď máme York dny také, nicméně tato propagační akce není v našich sítí tak vyhledávaná... A upřímně se nám všem hrozně uleví, až budeme moci sundat ty strašně (designově provedené) trička s yorkem.
PS.: Blog je znova plně funkční!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama