Report - Přímo za čumákem

17. dubna 2016 v 17:26 | Jana Š |  Reporty ze psích akcí
Celou noc lilo jako z konve a ráno nebylo o moc lepší. Přiznám se, že jsem hodně váhala zda vyrazit nebo ne, ale uvěřila jsem radaru na idnes.cz a krátce po osmé jsme vyrazili na vlak.

Dostat se od nás do Kunratic je docela štreka. Vlak a dva autobusy, nebo autobus, metro a další dva autobusy. No, ale dorazili jsme, hezky se prošli ještě od busu, zaregistrovali se, koupili tombolu a pak jsme čekali na start.
Tentokrát s námi jel i můj kamarád Jindra, takže mám zase jednou fotografie, kde jsme s Crazym spolu.

Při registraci jsme dostali taštičku s dárky od sponzorů. Byla jsem registrovaná on-line a dostala jsem Pedigree Dentastix a víčko na konzervu. Jindra se registroval až na místě a v tašce měl obleček od Trixie a pangamin a jelikož psa nemá, dostal dárečky Crazy.
Ještě jednou díky.

Před startem se Crazy kámošil se psy a vycházel s nimi perfektně. On sám neměl s žádným problém. Sem tam na sebe někteří krapet zabrbrali (překvapivě vesměss borderky), ale Crazy se do žádné rozmíšky nedostal.

Start pochodu proběhl těsně po 11:00, pásku přestřihl patron Václav Noid Bárta.
Trasa byla dlouhá 6,5 km a sem tam vedla do pěkných kopců - no naštěstí jsme šli tou lepší stranou, takže jsme větší krpály scházeli než vycházeli.
Crazy byl moc šikovný a i když se ze začátku víc začuchováal, šel nakonec většinu cesty krásně.

Při registraci jsme dostali také propisku a papír, na kterém jsme měli zaškrtávat správné odpovědi na otázky, které najdeme na trati.
Otázek bylo celkem 10 a až na 2 se netýkali psů - bylo tam třeba Jak dlouho dokáže samice pásovce pozdržet porod, je-li ve stresu; Co má velbloud v hrbu, Jak velké je novorozeně kolkana rudého, Jak dlouho vydží delfín pod vodou atd. Možnosti byli A; B; C a zatímco u některých byla správná odpověď jasná snad každému (Co udělat se psem je-li přehřátý - Chladit břicho a uložit do stínu; Chladit záda a dát ho na slunce nebo ho strčit do lednice), třeba s tím pásovcem to tak jasné nebylo. Stejně tak velbloud dělal problémy, vzhledem k rozšířené pověře, že si velbloud nosí v hrbu vodu.

Měla jsem správně 7 odpovědí; Jindra 1. Ale co, příště to bude jistě lepší. Hlavní je, že pomoc přehřátemu psovi by poskytnout dokázal. :-D

Do cíle jsme dorazili mezi prvními 200 účastníky a moc jsme si to užili. Po cestě jsme dokonce ani nezmokli.
V cíli jsme dostali vodu i s mističkou, masové pamlsky O'Canis a vzorečky jejich granulí. Jindra dostal masové pamlsky a k tomu místo vody lízátko, když neměl psa.
Samozřejmě psí dobroty dostal opět Crazy :-)

Jelikož jsme měli koupené lístky do tomboly (každý dva), rozhodli jsme se zůstat až do konce. Restaurace U krále Václava IV. je ohromná a krásná, dobře tam vaří a se psy neměly problémy. Seděli jsme venku, pod deštníkem, což bylo super, protože ani ne po čtvrt hodině co jsme si sedli přišla pěkná průtrž mračen, která trvala asi čtvrt hodiny.

V tombole jsme nic nevyhráli, tak jsme jako cenu útěchy dostali ťapičkové reflexní samolepky. S koncem akce vysvitlo sluníčko, které nám svítilo po celou cestu domů.

Skvěle jsme si to užili a příští rok vyrazíme zase.

Crazy s věcičkami co jsme dostali na startu a v cíli.
Ještě dnes je unavený.


A ještě v oblečku. Crazy se netváří moc nadšeně, ale v zimě ho ocení.

Fotografie z akce budou v dalším článku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama