Duben 2016

Procházka k Mařánku

25. dubna 2016 v 17:16 | Jana Š |  Výlety
Není to tak dlouho, co jsme byli u Mařánku - na únorové fotky se můžete kouknout v článku Mařánkův rybníček.
Ségra měla volno, ale jelikož hlásili déšť, nechtěly jsme se vydávat na nějaký dlouhý výlet. Řekli jsme si, že šest kilometrů bude stačit.

Lenka s sebou vzala Tracy a vydali jsme cestou necestou, polem nepolem :-)
Část cetéhle cesty (nějakých 200 metrů) jsme trpaslíky museli nést, protože se motali do svízelu a nemohli dál jít.
Čudlova švestkova alej už kvete, je to však vidět jen zvenku. Zkusím sem zajít ještě za týden, ale vnitřek možná nekvete vůbec pro nedostatek světla.
Kvetoucí cesta k Mařánku

Rovnou za čumákem 2016 - Foto

17. dubna 2016 v 17:56 | Jana Š |  Canicross a dogtrekking
Tentokrát nejsou fotografie ode mě, ale od mého kamaráda jindry Petříka, který se s námi vypravil na pochod Přímo za čumákem 2016.


Crazy se kámošil s každým koho potkal.

Report - Přímo za čumákem

17. dubna 2016 v 17:26 | Jana Š |  Reporty ze psích akcí
Celou noc lilo jako z konve a ráno nebylo o moc lepší. Přiznám se, že jsem hodně váhala zda vyrazit nebo ne, ale uvěřila jsem radaru na idnes.cz a krátce po osmé jsme vyrazili na vlak.

Dostat se od nás do Kunratic je docela štreka. Vlak a dva autobusy, nebo autobus, metro a další dva autobusy. No, ale dorazili jsme, hezky se prošli ještě od busu, zaregistrovali se, koupili tombolu a pak jsme čekali na start.
Tentokrát s námi jel i můj kamarád Jindra, takže mám zase jednou fotografie, kde jsme s Crazym spolu.

Při registraci jsme dostali taštičku s dárky od sponzorů. Byla jsem registrovaná on-line a dostala jsem Pedigree Dentastix a víčko na konzervu. Jindra se registroval až na místě a v tašce měl obleček od Trixie a pangamin a jelikož psa nemá, dostal dárečky Crazy.
Ještě jednou díky.

Před startem se Crazy kámošil se psy a vycházel s nimi perfektně. On sám neměl s žádným problém. Sem tam na sebe někteří krapet zabrbrali (překvapivě vesměss borderky), ale Crazy se do žádné rozmíšky nedostal.

Start pochodu proběhl těsně po 11:00, pásku přestřihl patron Václav Noid Bárta.
Trasa byla dlouhá 6,5 km a sem tam vedla do pěkných kopců - no naštěstí jsme šli tou lepší stranou, takže jsme větší krpály scházeli než vycházeli.
Crazy byl moc šikovný a i když se ze začátku víc začuchováal, šel nakonec většinu cesty krásně.

Při registraci jsme dostali také propisku a papír, na kterém jsme měli zaškrtávat správné odpovědi na otázky, které najdeme na trati.
Otázek bylo celkem 10 a až na 2 se netýkali psů - bylo tam třeba Jak dlouho dokáže samice pásovce pozdržet porod, je-li ve stresu; Co má velbloud v hrbu, Jak velké je novorozeně kolkana rudého, Jak dlouho vydží delfín pod vodou atd. Možnosti byli A; B; C a zatímco u některých byla správná odpověď jasná snad každému (Co udělat se psem je-li přehřátý - Chladit břicho a uložit do stínu; Chladit záda a dát ho na slunce nebo ho strčit do lednice), třeba s tím pásovcem to tak jasné nebylo. Stejně tak velbloud dělal problémy, vzhledem k rozšířené pověře, že si velbloud nosí v hrbu vodu.

Měla jsem správně 7 odpovědí; Jindra 1. Ale co, příště to bude jistě lepší. Hlavní je, že pomoc přehřátemu psovi by poskytnout dokázal. :-D

Do cíle jsme dorazili mezi prvními 200 účastníky a moc jsme si to užili. Po cestě jsme dokonce ani nezmokli.
V cíli jsme dostali vodu i s mističkou, masové pamlsky O'Canis a vzorečky jejich granulí. Jindra dostal masové pamlsky a k tomu místo vody lízátko, když neměl psa.
Samozřejmě psí dobroty dostal opět Crazy :-)

Jelikož jsme měli koupené lístky do tomboly (každý dva), rozhodli jsme se zůstat až do konce. Restaurace U krále Václava IV. je ohromná a krásná, dobře tam vaří a se psy neměly problémy. Seděli jsme venku, pod deštníkem, což bylo super, protože ani ne po čtvrt hodině co jsme si sedli přišla pěkná průtrž mračen, která trvala asi čtvrt hodiny.

V tombole jsme nic nevyhráli, tak jsme jako cenu útěchy dostali ťapičkové reflexní samolepky. S koncem akce vysvitlo sluníčko, které nám svítilo po celou cestu domů.

Skvěle jsme si to užili a příští rok vyrazíme zase.

Crazy s věcičkami co jsme dostali na startu a v cíli.
Ještě dnes je unavený.


A ještě v oblečku. Crazy se netváří moc nadšeně, ale v zimě ho ocení.

Fotografie z akce budou v dalším článku.

Pozvánka - Přímo za čumákem

13. dubna 2016 v 20:03 | Jana Š

Přímo za čumákem - 2. Charitativní pochod na pomoc opuštěným a týraným zvířatům


Typ akce: Pochod a doprovodné akce
Datum: 16.04.2016
Místo: U krále Václava IV, Kunratice 406; Praha
Čas: 11:00 - 15:00
Pořadatel: PESOS.cz
Startovné: 150 kč
Webové stránky akce: Přímo za čumákem

Cca 6,5 km pochod Kunratickým lesem pro podporu útulků. Startovné bude věnováno útulkům - za část se nakoupí krmivo, část se věnuje na stavební úpravy a část půjde na účty na veterinární péči.

Pochodovat se bude od 11:00 do 13:00 a od 13:00 do 15:00 bude probíhat doprovodný program v restauraci u Krále Vácalva IV. Mimo jiné se můžete těšit třeba na tombolu.

S Crazym jsme již přihlášení.

Report - For Pets 2016

9. dubna 2016 v 13:26 | Jana Š |  Reporty ze psích akcí
For Pets sice není psí akce jako taková, ale i se psy má mnoho společného a tak ji zařazuji do této rubriky.
Ráno jsem s sebou vzala Crazyho do práce. Vzala jsem si půl den dovolené a tak jsme na výstavu vyrazili těsně před 11:00.
Na I.P. Pavlova jsme vyzvedli ségru, sedli jsme na metro a frčeli do Letňan.

For Pets bylo letos ve dvou halách 3 a 6. V první byli stánky a ukázky psích sportů, ve druhé byla výstavy králíků, morčat, falabell, Králičí Hop a umisťovací výstava koček + pár stánků patřící k útulkům.

Celkově jsme se ségrou fakt rády, že jsme měly vstupenky zdarma. Na rozdíl od předchozích dvou let, totiž stánky nebyli nic moc.
Přišlo mi, že většina stánků je buď s pelechy nebo s antiparazitiky, celkově mi jich přišlo méně než v loni a řada vystavovatelů se tvářila hodně zpruzele.
Zatímco loni byli všichni schopní do nekonečna vyprávět o tom co nabízejí, že už tomu šla člověku hlava kolem, teď jsem byla u stánku Frontline/Scalibor optat se na Frontiline Tri act a jediné co jsem z pána dostala bylo, že by měl být lepší než Frontline Combo.
Pokud stánek jen hlídal, bylo by fajn, kdyby řekl, že za chvíli přijde někdo, kdo podá více informací... pokud prodával pouze on, taky by snad více informací měl být schopen podat sám.
Jediný stánek, který byl fajn, jako každý rok, byl MAPES. Opět usměvavý lidé, kteří rádi poradí a doporučí.

Bioveta byla taky fajn, jen slečna tak nějak působila, že má vše naučené z paměti (no a nebylo to u jediného stánku) a když se člověk zeptal na něco jiného, zarazilo jí to :-D Ale nutno jí dodat ke cti, že rychle získala ztracenou sebejistotu, a zvládla to.

Když to shrnu, tak letos ve mě ani v ségře For Pets nezanechal pozitivní dojem. Přišlo nám toho málo, vystavovatelé se tvářili otráveně (v loni jsme byli ve stejný den i čas) a celkově ta atmosféra byla taková ... zvláštní. Doprovodný program se nám, ale líbil. Dogfitness od Haf Bez Obav bylo samozřejmě super, jak jinak :-)
Zvířátka se nám taky moc líbila.

Z nás tří byl nadšený jen Cazy, který si tam očichal spoustu psů a byl pochválený od jedný paní, že je na něm vidět, že je vychovávaný jako pes a ne jako děcko, jak takový mrňousové často bývají. Což mě samozřejmě potěšilo :-)

Nakoupila jsem mu alespoň pár sušených masíček od Salače, jicny od Mapesu a Frontline Tri Act. Ovšem kdybych nebyla už po čtení recenzí na netu rozhodnutá si ten Frontline vzít, tak bych ho po přístupu pána nekupovala.

PS: To, že jeden ze stánku prodával téměř rok prošlá odčervovadla aniž by na to upozornil, taky nebylo úplně košér.

Pozvánka - Agility hry

2. dubna 2016 v 13:56 | Jana Š |  Pozvánky na psí akce
Agility hry
Typ akce: Neoficiální závody agility
Datum: 09.04.2016
Místo: Kemp Džbán, Praha 6
Čas: od 07:45
Pořadatel: Nučická smečka
Vstupné: Dobrovolné
Startovné: 150 kč/tým
Webové stránky akce: Nučická smečka
Při výstavě psů Happy Dog show 2016 (můžete se o ní dočíst v článku Pozvánka - Happy Dog Show 2016) proběhne také neoficiální agility soutěž pro začátečníky i pokorčilé závodníky.
Zúčastnit se může každý kdo splňuje podmínky (věk, očkování atd. vše se dočtete na webových stránkách akce). Přihlásit se můžete do 07.04.2016 nebo dokud se nenaplní kapacita 60-ti startujících týmů.