Pedigree Procházka se psy 2015 - report

3. května 2015 v 11:02 | Jana Š |  Reporty ze psích akcí
Již po druhé jsme se s Crazym zúčastnili doprovodné akce maratonského víkendu, Pedigree Procházka se psy, konané každoročně ve Stromovce.
Na cestu jsme se vydali vlakem a po té tramvají. Na místě jsme byli ve čtvrt na dvě a tak jsme se stihli zaregistrovat. Na rozdíl od loňska jsem neudělala registraci předem.

Při registraci jsme obdrželi startovní čísla - já 125 a Crazy 678 - tričko, nějaké letáky, časopisy a slevy. Krom toho Crazy také dostal Pedigree Schmackos a Rodeo. Akce byla i pro dobrou věc. Za každého ze startujících dala firma Mars (výrobce Pedigree) 1 kg krmení pro útulky/depozita Láska ke zvířatům a Bouchalka.

Ve startovním koridoru byl Crazy moc šikovný. Sice se snažil jít za psy a očichávat, ale ani na jednoho nezavrčel. Až když už jsme vyrazili, tak ho málem sežrala jedna jezevčice. Nemohli jsme se před ní dostat. Jakmile jsme procházeli kolem, okamžitě mi na Crazyho startovala.

Když jsme odstartovali, procházeli jsme kolem kamery - jsem zvědavá jestli záznam někde najdu - a Crazyho nenapadlo nic lepšího než jít přímo do objektivu:-D

Prvních cca 20 minut bylo dost náročných. Crazy se věčně začichával nebo chtěl očichávat psi jdoucí kolem. Pak se chytil a krásně klusal až dokud jsme se nevrátili zpět do startovního (nyní již cílového) koridoru. Tam se opět začal začichávat a to mu chybělo posledních pár metrů do cíle :-)

V cíli Crazy dostal medaili a já Matonni sport. Došli jsme asi jedenáctí od konce - njn budu ho muset pořádně naučit rozlišovat, kdy je čas čichat a kdy se má pracovat, protože tím čicháním na začátku jsme hodně ztratili.
Ale při této akci nejde o vítězství. Hlavní je si to užít bez nervů - takže by bylo fajn, aby vyjíždějící psi měli alespoň košík, když už je tam paníci berou. Loni se nám to nestávalo. Letos mi přišlo, že vzteklounů bylo více.

Jen mě mrzí, že jsme nepotkali Agbárka s paničkou. Nevím zda jsme je přehlédli, nebo se nakonec nezúčastnili. Podařilo se mi najít jen jednu labutěnku, ale to nebyla ta "naše".

A nyní pár fotek.

Crazy převlečen do závodního postroje. Číslo mu postroj sice zakrýval, ale to nám nevadilo.
Soupeři se musí řádně prověřit.
Tak kdy bude ten start?
Po závodu už jen legrace.
Ještě póza u Výstaviště a hurá domů
Odpočinek ve vlaku. Paní průvodčí se ho ani nevšimla a byla překvapená, proč jí ukazuju lístek pro psa :-D
Medaili k nosu a spinkat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama