For Pets 2015

12. dubna 2015 v 15:27 | Jana Š |  Reporty ze psích akcí
Loni jsme se ségrou a Tracy byli na For Pets, letos jel i Crazy a Lenčiná kolegyně Hanka.
Cestu Crazy zvládl skvěle a ještě zachránil žábu, ale o tom bude jiný článek.
Prošli jsme všechny psí stánky a samozřejmě nakoupily nejrůznější dobrůtky.

Nejprve jsme navštívili obchůdek Druhá šance, kde jsem odevzdala nějaké granule, konzervy a kapsičky pro pejsky v útulcích a dočasných péčích. Později jsme se tam ještě vrátili a koupila jsem si tam dózu s obrázkem jorkšíra. Bohužel měli jen ostříhaného.

Nemohli jsme si také nechat ujít stánky Brit, Zvěrokruh, Mapes a ségra také Vitakraft, v jehož salámcích se může Tracy užrat.
U MAPESu jsem konečně zjistila, co byly ty rourky v adventním kalendáři, které Crazymu tolik chutnaly. Jednalo se o jícny a tak jsem je hned Crazymu nakoupila.
Ségra ve Zvěrokruhu koupila pro Tracy obleček proti klíšťatům, tak jsem zvědavá, jak v něm bude Tracy fungovat.

Detailněji jsme prošli i další stánky, ale tam jsme si nic nevybrali.

Lenka chtěla zkusit vodítko Lishinu. Nabízela jsem jí, ať to zkusí s Crazym. Vzhledem k velkému množství psů sem tam zatáhl, takže by si otestovala brzdící systém a především měl kšíry, takže náraz do krku by nebyl nijak markantní.
No, ségra se rozhodla to zkusit na Tracy a myslím, že toho lituje ještě teď.
Je to flexi vodítko, které se připne k zápěstí (handsfree) a funguje na principu pásu v autě. Pokud jedna ze stran prudce zatáhne, vodítko se zasekne.
Jedná se o vodítko určené na běhání a proto si ho ségra vyhlédla.

Směla ho vyzkoušet, ale Tracy ne a ne pořádně zabrat, aby se vodítko zastavilo. Prodávající jí tedy řekla, ať ji zabrzdí ona, trhnutím ruky dozadu.
Lenka tedy rukou trhla, Tracy udělal salto a překvapeně zůstala stát. Ségra honem běžela k ní a omlouvala se jí.
Vodítko vrátila a přesvědčování prodávající, že až si zvykne jakou silou má rukou brzdit, že se jí to už nestane nemělo šanci zabrat.

Už když jsem před pár týdny viděla reklamu na Lishinu, říkala jsem si, že je to vodítko pro perfektně vycvičené psi. Když si vezmu, že mrňous při zabrzdění pánem udělá salto, co udělá větší pes (vodítko je do 30 kg) se zápěstím pána, při pořádném zatáhnutí?
A to nemluvím o tom, že i sebelépe vycvičený a vychovaný pes, může mít zkrat, kdy se prostě za něčím rozeběhne a ta "rána" do ruky pána a krku psa musí být dost velká.
Rozhodně budu sledovat jak se tato novinka prosadí. Já jí osobně příliš velkou šanci nedávám.

Druhá věc, která mě zarazila byly ostnaté obojky (s trny dovnitř). Bohužel si nepamatuji, o kterou firmu šlo (byly tam dvě). Jeden z obojků, měl hroty zakulacené, ale druhý je měl opravdu ostré - přičemž v takovém případě je jich prodej zakázaný. Prostě hnus, co dodat.

Samozřejmě tam byla i řada elektrických obojků. Ty jsem ochotná vzít na milost, neboť pokud s nimi umí člověk zacházet, jsou velice dobrou výcvikovou pomůckou a můžou psovi zachránit život (pes se přivolání s ním naučí rychle), i když já sama bych ho Crazymu nikdy nedala.

Na závěr musím moc pochválit Crazyho, který jen lehce zavrčel na jednoho borderáka (no, bylo to vzájemné) a jinak byl skvělý. Občas tedy za psy táhl, ale dalo se to zvládnout a nevyprovokoval ani jeden konflikt. Se všemi se očichával bez ohledu na plemeno, velikost i pohlaví. Byl prostě super :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kate Kate | Web | 13. dubna 2015 v 8:46 | Reagovat

Ahoj,
tohle je fakt úžasnej blog :)
Jestli můžu poradit, tak koukněte sem http://jdem.cz/br2pj5 .
Super obchod, naposled jsem vyhrála boty :D

2 Renski Renski | 3. listopadu 2016 v 12:32 | Reagovat

No ja se tedy omlouvám, ale stavět recenzi na hlouposti a nikoliv odzkoušení je už samo o sobě hodně hloupé. Samozřejmě prodejce voditka Lishinu měl pravdu. Všechno je vždy pouze o tom se naučit s tím pracovat. Moje mamka když dostala poprvé na starost mého psa a měla jít venčit, tak byla zoufalá, protože nevěděla jak pracovat s obyčejným vodítkem a jak ho zablokovat. Pes neustále tahal, protože naopak on nebyl zvyklý na ní. Kdyby se oba v tu chvíli řídili vaším způsobem přemýšlení, pak moje matka a pes by už v živote spolu nešli na procházku a já bych musela napsat recenzi, že klasické vodítko pro psy je obtížné a k ničemu. :-? Navíc vodítko Lishinu není v žádném případě pouze pro běžce. Opět docela lživa informace. Až se s vodítkem naučíte pracovat a váš pes bude i přesto dělat salta, tak možná pak bych se snad vůbec zamyslela napsat recenzi.

3 Jana Š Jana Š | E-mail | Web | 3. listopadu 2016 v 13:24 | Reagovat

[2]: Možná, když si článek přečtete, zjistíte, že se nejedná o recenzi, ale report ze psí akce a to co považujete za recenzi je jen jeden zážitek z ní.

Abych psala o něčem recenzi, musela bych to nejdříve delší dobu používat, stejně jako to dělám třeba u pamlsků, kdy o nich píši, až když je Crazy opravdu ochutná a vidím co to s ním dělá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama