Všechny knížky o výcviku vyhodit ...

20. září 2014 v 15:54 | Jana Š |  Jak to vidím já
Někdy před prázdninami byl v pořadu Jana Krause trenér a cvičitel zvířat v pražské zoo František Šusta.
Krom výcviku zvířat v zoo se věnuje i kynologii a má celou řadu seminářů a besedoseminářů o pozitivním výcviku psů, koní a papoušků.

Pořad Jana Krasue - část s Františkem Šustou

Vystižená část - František Šusta je od 18:26 min.

Pořad mě zaujal, takže jsem si pak pana Šustu nalezla na internetu, kde jsem se mimo jiné dočetla, že mu má v září vyjít kniha.
Pak jsem na to jaksi pozapomněla až minulý týden jsem na ni náhodou narazila, když jsem sháněla knihu jinou (Masáže psů).

Trénink je rozhovor ... ve kterém má i váš pes co říci je název knihy pana Šusty. Sice ji ještě nemám dočtenou (jsem na 150 stránce), ale už teď jsem zjistila spoustu věcí, které mi v pozitivním posilováním jaksi unikaly. Třeba to, že luring není úplně ideální způsob výcviku, proč Crazy odmítá nosit aport nebo jak odnaučit strach z vysavače (či čehokoli jiného).
V knize je krásně popsáno, jak naučit psa doopravdy komunikovat nebo spíše jak se naučit číst co vám chce váš pes sdělit.

Dala bych ji za povinnou četbu všem pejskařům - ať už cvičí pozitivně, klasicky nebo vůbec - protože se tam dozví spoustu užitečných věcí, které by je ani nenapadly.

V knize jsou jak nejrůznější definice, příklady z praxe, tak také způsoby, jakymi se dá pes vycvičit. Pravda nesouhlasím se vším na 100%, ale z těch knih co jsem o pozitivním posilování četla mi tahle dala opravdu nejvíc.
A že jich nebylo málo:

Dále ještě:

Díky principům a sem tam i vědeckým definicím, které jsou vzápětí vysvětleny v "lidštině" jsem konečně přišla i na věci, které mi dříve nebyli zcela jasné. I doplňující kreslené vtipy nebo srovnání příběhů psů a lidí (člověk a pes ve stejné či podobné situaci a rozdíly či shodnosti v jejich chování) jsou věci, která zaujmou a mnohé vysvětlí.
Protože zatím co v jiných knihách bylo většinou napsané, že TO TAK JE, zde se dočtete PROČ TO TAK JE.

I tak mi i ostatní knihy ve výcviku často pomohly - hlavně Dogdancing a Klikrtrénink - nicméně mít dřív knihu Trénink je rozhovor, nejspíš by žádné z předchozích knih nepotřebovala - až na Dogdancing, kde jsou popsané konkrétní cviky.

Opravdu vřele doporučuji!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama