Seminář s dr. Adamem Miklosi

18. září 2014 v 20:23 | Jana Š |  Pozvánky na psí akce
Díky lidičkám z Haf bez Obav je možnost navštívit seminář maďarského etologa dr. Adama Miklosi.

Seminář se uskuteční ve dnech 22.11.-23.11.2014 na České zemědělské univerzitě v Suchdole. Cena je 1500 Kč za dva dny.
Na seminář rozhodně vyrážím (bude vlastně můj první). Je především pro lidi, které pes zajímá do hloubky: jak se pes učí, jak komunikuje, jak se chová apod.

Na Čt2 běžel dokument o psech a právě v něm byl i dr. Ádám Miklósi. Jedná se sice jen o 8-mi minutový spot, ale určitě stojí za to se na něj podívat. Je zde srovnání chování vlků a psů a je to opravdu zajímavé. Psi a vlci - Dr. Ádám Miklósi.
Dovoluji si zkopírovat text z létáčku Haf bez Obav.

Dr. Ádám Miklósi založil v roce 1994 výzkumný projekt Rodinný pes. S více než 75 publikovanými články v odborných časopisech je projekt Rodinný pes, jakožto první výzkumná skupina pro studium behaviorálních a kognitivních aspektů ve vztahu pes - člověk, jedním z největších výzkumných skupin na světě, která se zabývá psy, a zároveň je na něj nahlíženo jako na základní centrum pro poznávání psů. Výzkumné zájmy Dr. Miklóse zahrnují behaviorální lateralizaci, učení zvířat a jejich komunikaci a genetické determinanty chování. Dr. Miklósi získal titul M.S. (Master of Science) z University Eötvös Loránda a Ph.D. a doktorát věd z Maďarské akademie věd. V současné době je vedoucím katedry etologie na Eötvös Lorándově universitě a je jedním z nejznámějších a nejvíce publikovaných odborníků na téma psí poznávání a chování. Poslední knihou Dr. Miklósiho je "Psí chování, evoluce a poznávání" publikované vydavatelstvím Oxford University Press.


SEMINÁŘ SE KVŮLI NEDOSTATKU ÚČASTNÍKŮ NEUSKUTEČNIL.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliška Eliška | E-mail | Web | 19. září 2014 v 20:23 | Reagovat

Toho doktora neznám - nějaký dokument o psech jsem na ČT2 viděla, stejně tak na Prima Zoom, ale o nikom takovém jsem nikdy neslyšela... :-D. No jo, já jsem prostě neznalá :-D :-(.
Aha. dobře - tak teď už to vím, a potvrdili se mé obavy - nikdy jsem o něm opravdu neslyšela :D.
Ten seminář by mě docela zajímal, ale problém je, že je to moc daleko... :-(.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama