Květen 2013

Crazy a Tracy 30.03.2013

30. května 2013 v 18:27 | Jana Š |  Crazy doma
První setkáního Crazyho s Tracy proběhlo u nás doma. Na návštěvu přijela s Lenkou i se Zdeňkem autem.
Jela jím poprvé a pozvracela se, takže ze začátku byla hodně nesvá.
Nejdřív se bála Tracy Crazyho, pak Crazy Tracy a když si spolu konečně začali hrát, odjížděli domů.
Crazy se před ní schovával na balkon, protože jít tam se bála.
Nechodí ani na balkon doma.
Každopádně kombinace jmen Tracy a Crazy je vražedná :-D Za chvíli to bylo Trazy a Crasy, při zavolání obvykle přiběhl ten druhý, občas oba :-D

První očichání
Oblíbené místo k očichávání bylo poblíž balkonových dveří.
Tracy si s sebou vzala i pelíšek :-)
S jednou z Crazyho nejoblíbenějších hraček.

Návrat

30. května 2013 v 16:12 | Jana Š |  Novinky
Poslušně hlásím, že jsem opět zde :-)

Na školení to bylo super, i když mi Crazy samozřejmě chyběl. První den jsme po školení vyrazili na procházku a pak cca od 20:00 do půl jedné v noci hráli aktivity - tedy část z nás. :-)
Druhý den opět část z nás návštívila zámek Konopiště. já jela taky a ještě s několika kolegyněmi jsme šly nakonec do zahrad a skleníku, místo do zámku.
Musím řící, že nelituju, protože jsem tam udělala spoustu fotek "rozkvelé slepice" (rozumněj páva) :-D
Už se mi o sice podařilo 2x vyfoti v zoo, ale to nebylo úplně ono, jelikož jsem na o tehdy neměla techniku. Teď jsem ho fotila zrcadlovkou a na manuál, takže jsem si s focením dost vyhrála.
Určitě sem nějaké fotky hodím.
To, že jsem nebyla doma Crazy zkousl tak na půl - odnesla to jedna z mých oblíbených knížek, kterou jsem bohužel nechala ležet na posteli, než jsem odjížděl a on jí ukousnul kus obalu a rohy u cca prvních 100 stránek.
Prostě se musel pomstít, že jsem ho opustila :-D

V pátek byl Crazy na očkování proti leptospirose a vzal si nás na starost nový veterinář. je hrozně milej, s Crazym si povídal a tak, ale když se pustil do stříhání drápků, myslela jsem, že z něj vyrostu. Dva drápky na zadní vzal Crazymu tak, že děsivě zaječel.
I když náš druhý veťák (na klinice se vždy střídal doktor s doktorkou, teď budou ve třech, aby mohli rozšířit ordinační hodiny) Crazymu taky jednou zastříhl drápek, Crazy ani nepípl, i když krvácel, takže si myslím, že ten nový mu ho vzal opravdu hodně.

Očkování na něm nezanechalo následky, takže v sobotu přijela Lenka s Tracy. Psi se spolu ohromně vyblbli. Hodím sem pak i nějakou fotku.

Následky bohužel zanechalo stříhání drápků. V neděli jsme byli na procházce a Crazy asi nějak špatně šlápl na nějaký kamínek či co a jeden ze zastřižených drápků mu začal silně krvácet. Takže jsme museli zrušit cvičák jak na neděli, tak na úterý.

Dnes měl být cvičák opět, ale vzhledem k počasí jsem nás odhlásila. Navíc mi Crazy včera zvracel (a vyzvracel vosu!), takže i z tohohle důvodu si raději dáme oddych.

Doma i na procházkách, ale pilně trénujeme. Taky se ho snažím co nejvíce pouštět na volno se psi a odvolávat ho. Takže si hrál s Rory (jorkšírka), Charliem (čivivák) a Elbou (středně velká strakatá kříženka).

Příští cvičák máme v plánu 4.6.2013, tak snad vyjde zdraví i počasí.

Jedna z fotek páva ze zahrad zámku Konopiště.
zabzikrajče.net

O chovu a chovatelství

21. května 2013 v 18:33 | Jana Š |  Jak to vidím já
Tento článek jsem už chtěla napsat před nějakou dobou a události posledních dní, na diskuzi kam chodím mě postrčili k tomu, abycho ho konečně napsala.

Vlastně šlo o to, že jedna chovatelka jorkšírů nabízela deseti měsíční fenku s tím, že se pro svou hmotnost nehodí do chovu. Prý není schopná udržet ji na optimální váze a tak by byla ráda, kdyby si ji vzal někdo, kdo s ní bude chodit alespoň na hodinové procházky nebo s ní běhat agility. Že pak by třeba i uchovnit šla.
To, že se chovatelé zbavují štěňat, u nichž se postupem času ukáže, že nejsou vhodní do chovu je běžná praxe, a i když můj názor je, že je to vůči psovi dost nefér, holt někteří chovatelé potřebují jen výstavní nebo chovné psy a "odpadu" se zbavují.
Samozřejmě najdou se i světlé výjimky - chovatelé, které si takového pejska nechají jen jako mazla nebo maskota své CHS.

Věc, která mě však na inzerátu zmíněném výše zaráží je zmínka o hodinových procházkách. Pokud nemám na psa čas, abych s ním šla na procházku, proč ho pak tedy mám? V CHS o které je řeč (a kterou nebudu jmenovat) je, alespoň podle jejich stránek, 13 dospělých psů a žijí v bytě.
Podle toho co bylo v inzerátu to vypadá jako by snad ani nechodili ven.
A tak se zamýšlím nad tím, zda mají takové chovatelské stanice vůbec smysl?
Podle mého názoru by i chovní či výstavní psi, měli mít možnost pravidelných - a dlouhých - procházek nebo alespoň pořádného výběhu na zahradě. Pokud nemám čas vzít psa ven, tak si ho prostě nepořizuju, nebo mám takové množství psů, které dokážu zvládnout - tedy zabezepečit jejich skvělou fyzickou i psychickou kondici.

Fakt je, že kdybych někdy měla CHS - za předpokladu, že bych měla domeček se zahrádkou, do bytu víc psů ani omylem - nepořídila bych si nikdy víc než 2-3 psi. Jelikož dle mého, je i u malých psů třeba výcvik a 2 psy jsou pro mě tak akorát co se dá zvládnout bez pomoci dalších lidí.
Samozřejmě je něco jiného, když je člověk třeba důchodce nebo má chov jako živnost (i když se mi to příčí) a věnuje se psům od rána do večera, nebo má jednoho psa každý člen rodiny.
Ale pro jednoho člověk jsou dva psi tak akorát, aby jim mohl věnovat volný čas - cvičil s nimi, hrál si a chodil na procházky.

Zajímalo by mě, jaký názor na to máte vy? Kdyby se Vám někdy poštěstilo mít chovnou stanici, kolik psů si myslíte, že byste dokázali zvládnout?
A pozor! Píšu o chovných stanicích psů s PP. Ne o množírnách, kde je psů několik desítek.


Balení

21. května 2013 v 8:09 | Jana Š |  Crazy doma
Za chvilku odjíždím, ale o tohle se ještě musím podelit.
Crazy mi asistoval při balení :-)

Odjezd

20. května 2013 v 17:54 | Jana Š |  Novinky
Ahoj.
Zítra ráno odjíždím na třídenní školení. Celke se tam těším jelikož budu mít na starosti fotodokumentaci akce.
Na druhou stranu nechám doma Crazyho, takže bude mít dvou denní výpadek ve cvičení. I když si myslím, že mu to spíše prospěje a do tréninku se pustíme s novou vervou.
Mamka s ním bude cvičit základy jako obvykle - sedni, lehni, pac, ťap, popros, veverka a had.
Snad nebude moc ukňouraný, jako to umí, když nejsem doma.
Každopádně chystám, přednastavit 2-3 články na dobu co tu nebudu. Ne, že bych přispívala pravidelně - kdybych to nenapsala, tak ani nepostřehnete, že tu nebudu :-), ale tyhle články nosím v hlavě už dlouho a snad přišel čas je i napsat.
Jsou to taková zamyšlení. Rozhodně jimi nechci nikoho urazit a pokud si to některý čtenář vztáhne na sebe, tak je to jeho věc. :-)
Články přednastavím na úterý, středu a čtvrtek cca na sedmou hodinu.

Agility s Lízou 2

18. května 2013 v 21:18 | Jana Š |  Agility HafBO
Dnes v 17:00 jsme měli další trénink agility. Přijeli jsme o trochu dřív a i druhý tým dorazil s předstihem. Což bylo fajn a psi si spolu mohli pohrát.
Líza s sebou měla tentokrát i své dva psi - fenky jack russela, které se do hry také zapojili.
Takže na Crazyho tam byli tři fenky jack russelů :-)
Vyblbli se spolu a pak se šlo pracovat. Lízini psi byli odloženi do boudičky, takže jsme se tentokrát střídali jen ve dvou.

Jako první nás čekala série:
Skočka - skočka - tunel - tunel
Tedy zvládnout to, dalo zabrat, jelikož Crazy mi opět zdrhal za fenkami. Už jsem nevěděla kudykam, až jsem mu vynadala, že nesmí a když se mě snažil olíznout, zakázala jsem mu to.
Když jsme přešli na další sérii:
Skočka - tunel - tunel - dálka
Najednou jako by ho začalo masíčko zajímat, lítal jak splašený přes překážky i skrz tunel a kdybych se mu sem tam nezamotala pod nohy, bylo by to super.
Větší problém nastal při sérii:
Skočka - skočka - tunel - tunel - skočka
, když jsme ji běželi vproti směru. Crazy před posledními dvěma skočkami uhnul. Každopádně to byla moje vina, takže jsem to pak řešila tak, že jsem překážku přeskakovala společně s ním.
Poslední sérii:
Skočka - skočka - tunel - látkový tunel
Zvládnul naprosto bravůrně, i když Líza mu ještě látkový tunel přidržovala, aby viděl skrz. Příště už to možná zkusíme s položenou látkou.

Na závěr nás čekali dvě překážky, které Crazy zatím neznal. Velká kladina a houpačka.
Na nízké kladině už byl. Na OSA Panda Praha, mají štěněčí cca 10 cm nad zemí. Byla jsem na něj hrozně zvědavá, protože vím, jaký je Crazy magor do výšek. Někdy v 10-11 měsíci, měl období, kdy neustále skákal na stůl, na parapet, na topení, na židle, na stolek pod televizí ... čím vyšší to bylo, tím lépe. A Áčko ve školce miloval.

Crazy vyběhl na kladinu s naprostým přehledem, bez náznaku strachu a přeběhl ji. Zpátky to samé, jednou na ní vběhl aniž by dostal povel - prostě šílenec.
Cassie s tím měla větší problém. Vylezla pomaličku, pomaličku jí přešla i slezla. Kladinu znala zatím také jen nízkou. Na druhou stranu je skoro o rok mladší než Crazy.

A nakonec nás čekala houpačka. Crazy na ní vyběhl rychlostí blesku, Lízu mu ji nahoře držela a zastavil se až na konci prkna. Pak ji s ním pomalu spustila. Po druhé na ní vyběhl sám a když se vracela do původní polohy a byla už nějakých 20 čísel nad zemí, skočil na ni a přeběhl ji v proti směru.
Horší to bylo, když už ji Líza jen nepatrně brzdila. Poprvé to Crazy ustál, i když při dopadu houpačky úplně nadskočil. Po druhé z ní seskočil mimo zónu.
Určitě budeme muset zapracovat na tom, aby po ní neběhal tak zbrkle. Co jsem koukala na videa, psi většinou první část rychle vyběhnou a jak se dostanou za půlku, zpomalí a nechají houpačku klesnout, pak doběhnou.
Crazy ji vyletí až ke konci a pak se diví, že to s ním spadlo :-D

Za odměnu jak krásně pracoval, jsem ho nechala si přeběhnout áčko. Bylo vyšší než to štěněčí ve školce, takže mu nešlo tak rychle vyběhnout, ale zjevně ho to bavilo.

Pokud bude Crazy fit (v pátek máme očkování), tak nás příští víkend čeká další lekce. Měl by se tam setkat s Jessicou, po které tak šílel na první lekci. Tak uvidíme jak nám to půjde. Každopádně bych potřebovala sehnat nějaký doprovod, jako fotografa. Chtěla bych sem dát nějaká fota z Crazyho cvičení.

Jsem moc ráda, že si to dnes Crazy zjevně užil. Takhle nadšeného jako na lavičce a houpačce ho znám, jen když si spolu hrajeme :-)

Jelikož fotku ze cvičení nemám, dávám foto Crazhyo a jeho kamaráda "přesploťáka" labradora Falca.

Uteklo to

17. května 2013 v 22:28 | Jana Š |  Novinky
Tenhle týden utekl jako voda.
Vlastně každý den jsem odpoledne něco podnikala. Třeba dnes jsem si vzala půlden dovolené a vyrazila na Svět knih.
Četba knih je totiž mojí další velkou zálibou, takže jsem tam byla v sedmém nebi. Hlavně jsem si nemohla nechat ujít autogramiádu Vlastimila Vondrušky, jehož knížky já i mamka doslova hltáme.
Píše knihy o historii a historické romány. Momentálně čtu sérii Hříšní lidé králoství českého a je to opravdu moc hezké čtení. Škoda, že jsem tyhle knížky neznala na základce a na střední. Nejspíš by mě pak dějepis bavil :-D

Když už jsem včera zmínila ten dogdancing, koupila jsem si dnes knížku od Kateřiny Lerlové Dog Dancing. Po cestě na Veletrh a z něj, jsem stihla přečíst devadesát stránek :-D Dost cviků z toho už umíme, i když s jinými povely.
Některé jsem učila úplně jinak, ale naštěstí se stejným výsledkem.
Takže začneme pomalu cvičit. Asi k tomu opět vytáhnu klikr, protože ten Crazyho baví a jakmile vidí, že ho beru do ruky, div mu ocas neuletí jak jím vrtí :-D

Když jsem konečně dorazila domů a udělala to, co bylo třeba, vyrazili jsme ven. Zkoušela jsem s Crazym obraty. Doprava a čelem vzad nám celkem jde - čelem vzad, dokonce skvěle. Ale obrat vlevo je katastrofa.
A je mi jasné, že je to má chyba, protože v tomhle cviku se motám a nějak nevím jak Crazyho navést do správné polohy.
Asi se na tenhle cvik vykašleme a zkonzultuju ho s Alčou, než abych v tom Crazymu dělala bordel.
Chvíli po tom, co jsme docvičili se objevila boxerka Coco, jorkšířice Kevina a její spolubydlící jejíž jméno si nepamatuju a corgi Alex. Crazy se vyblbnul s jorkšírkama a s Alexem, ale od Coco si drží odstup. Už jako čtyřměsíční totiž, Crazyho pošlapala (a šlapání po malých psech ji ani teď, jako skoro roční, neopustilo). Byl to první a zaím i poslední pes, na kterého tehdy Crazy zavrčel, když ho zahnala k plotu a on už neměl kam ustoupit.

No každopádně se skvěle vylítal, vyblbnul. Doma jsme si pak ještě pohráli a teď už hoďku spí :-)

Zítra jdeme na druhou lekci agility. Doufám, že tentokrát bude poslušnější. Možná s sebou vezmu foťák a zkusím udělat nějaké video, jak cvičíme. Potřebovala bych s sebou nějakého fotografa :-(


První společenský výcvik s Alčou

16. května 2013 v 21:26 | Jana Š |  Poslušnost HafBO
Dnes jsme byli na výcviku rodinného psa HAFBO.
Byli jsme u Alči a jelikož na mě působí dobrým dojmem, budeme chodit k ní.
Krom Crazyho ještě dorazila berňačka Bella, kříženec Homer a australák Dex.
Všichni bylina Crazyho velcí, takže se s nimi jen očichal a pak byl spíš sám.
Dnes jsme trénovali
Sedni s výdrží
Lehni s výdrží
Vstaň - to jsme nikdy necvičili, takže pro nás byl stěžejní jen ten vztyk. Výdrž přijde časem.
K noze s úkroky - Crazy byl pochválený, že na malého psa se drží blízko u nohy
Chůze u nohy - se změnami krok/klus na kruhu i rovně
Pauza na hraní
Obrat vpravo - tohle jsme nikdy nedělali a ze všech obratů nám šel nejlépe
Obrat vlevo - moc mi nešel. Schválně píšu mi, protože jsem se v tomhle cviku motala já.
Obrat vzad - tohle jsme nikdy nedělali, ale celkem jsme to zvládli.
Odložení vleže - bez problém
Odložení vsedě - bez problému
Prohlídka zubů a kouliček - nadšený z toho nebyl, ale přežil
Odmítnutí masa - Tak tohle Crazymu hodně nešlo, jelikož mu bylo nabízeno kuřecí s rybičkou. Nějaké Nesmíš, fuj ... to ho absolutně nezajímalo. Ale byl pochválený, jak jemně si ruku s masíčkem, packou přidržel a nesnažil se trenérce ukousnout ruku :-D
A na závěr jsme měli dát dva povely, které určitě psi zvládnou, aby z cvičáku odcházeli s pozitivní zážitkem na závěr :-D
Použila jsem cvik Popros a Sudy. Samozřejmě to zvládl levou zadní.
Trenérka dokonce mě a Dexovi, abychom zkusili Dogdancingové zkoušky. To nám samozřejmě nehrozí. Umíme jen Pac, Ťap, Mezi (změna povelu ze Skrz), Sudy na pravou stranu, Popros, chůzi po zadních a Veverku (v DD se prý pro tento cvik používá povel Panáček) . Jakžtakž otočky a Had (plazení se).
Na druhou stranu, všechny tyhle cviky jsem ho naučila sama, krom Hada, kterého má na svědomí mamka.
Zvažuju, že si koupím knihu o DD od Katky Lerlový. Crazyho tyhle blbinky baví, tak proč si nezacvičit, že :-)
A jestli to někdy bude na nějaké zkoušky, tak bude, když ne, tak ne.
Hlavně, aby si to on užil :-)

V šest pak začali už pomalu chodit lidi na další hodinu.Alča neměla nic proti tomu, abychom se zdrželi na "hrací úvod", takže se tam Crazy úžasně vyblbnul s čivavou Pakem, jack russelem Vickym a retrívrem, jehož jméno si nepamatauju a který miluje malé psy.
Hráli si spolu čtvrt hodiny, až jsem musela Crazyho odnést v náručí, nebo by mi ho ani domů nepustili :D
Pakouš se Crazyho párkát pokusil připustit, pak zase Crazy obskakoval jeho. Prostě bylo veselo :-D


Konečně

15. května 2013 v 17:36 | Jana Š |  Deníček aneb zážitky s jorkšírem
Od pondělí Crazy už zase začal myslet hlavou a né ... něčím jiným.
Asi naše místní hárávky už doháraly, takže v pondělí se mi ho povedlo doma alespoň trochu rozehrát.
A včera už se venku honil za míčkem jak splašený :-)
Dále pracujeme na chůzi bez vodítka a přivolání. Zatím ale stále nemám odvahu ho nechat na volno, když potkáme psy. Tedy, kdybychom potkali Benjiho, Maxe nebo Rory, tak bych ho i pustila. Ale u cizích, nebo u těch co známe jen z očuchání si to nedovolím.
A v poslední době nemáme štěstí, abychom se potkali.
Někdy si říkám, že ve městě by to bylo lepší. je tam většinou jen jedno, dvě místa, kde se schází většina pejskařů a všichni se tam znají. Tady většina lidí chodí do polí a ještě nepravidelně - mají zahrady, tak přo psy venčit, že :-(, takže se tu moc kámošů potkat nedá.

Zítra nás každopádně čeká první Společenský výcvik. Jsem na Crazyho moc zvědavá. Podle přihlášených psů, tam bude Crazy asi nejmenší.
Bude tam jeden středně velký kříženec, kterého známe už ze seznamovačky, bernský salašnický, australský ovčák a viszla. Jeden pes je odhlášený, tak místo něj možná ještě někdo přibude. Kéž by to byl další jorkšír, nebo jack, ať má kamaráda své velikosti :-)

Jsem zvědavá jak nám to půjde. Podle jmen bych řekla, že tam budou dvě fenky, tak snad nebudou hárat, jinak mě z Crazyho švihne :-D

Asi jako u každého psa je jeho nejoblíbenější venkovní činnosti značkování.

Registrace

11. května 2013 v 20:58 | Jana Š |  Deníček aneb zážitky s jorkšírem
Dnes jsem nás zaregistrovala do Národního registru majitelů zvířat.
Sice moc doufám, že tuhle službu nebudeme muset nikdy využít, ale náhoda je blbec. Máme regitraci u Backhome, jelikož jejich čip máme. Ale bavila jsem se s jednou slečnou co spolupracuje a různě pomáhá útulkům a říkala, že útulky a případně policie se dívá právě většinou jen do Národního registru nebo Centrálního registru.
V ideálním případě je nejlepší být zaragistrován ve všech (je jich asi pět).
Takže se regnu ještě do centrálního, jen pro sichr.

Konečně jakžtakž přestalo pršet. Večer jsem proto Crazyho zase chvíli nechala zaběhat si na volno. Možná je to tím, že převážně chodil na stopovačce, protože to vypadá jako by ani nevnímal, že je bez vodítka.
Pořád se drží více méně v 5-ti metrové vzdálenosti.
Taky mi přijde, že je Crazy raději, když je na vodítku, protože na něm si mě nemusí tolik hlídat. Když je bez, schovávám se mu za plot nebo auta a když se někde začichá prostě jdu a nevšímám si ho. On pak většinou ani moc nečuchá a pořád po mě kouká.
Vlastně si tu volnost ani pořádně neužije :-(
No uvidíme, jak to bude vypadat na cvičáku.

Oblíbenost různých plastových krabiček, lahví a plat mu zůstala od štěněčího věku. Foto ze 14.04.2013 - ještě před stříháním.

Potomstvo?

10. května 2013 v 22:13 | Jana Š |  Deníček aneb zážitky s jorkšírem
Ve středu jsme byli na veterině kvůli drápkům. Pan dokor ho při té příležitosti celého prohlídl a ptal se zda je s PP.
Když jsem mu řekla, že ano, navrhl mi, abych ho nechala uchovnit. Prý má tak krásně pevné čéšky, že by si jeho potomky chov jorků zasloužil. Je pravda, že špatné čéšky jsou u jorků poměrně časté a to jak v PP chovu, tak ještě více v bez PP chovu.
Tak nevím no.
Abychom mohli na bonitaci, musela bych mu nechat narůst dlouhou srst. Crazy tedy zarůstá rychle, i drápky mu rostou rychlostí blesku - stříháme minimálně 1x za 14 dní, někdy i po týdnu.
Asi je jeho dieta opravdu výživná :-)

Ani si nejsem jistá jeho barvou. Na jorka je přece jen hodně vybledlý a ta bílá lysinka ... no nevím, nevím.
Každopádně bych byla ráda, kdyby Crazy štěňata měl, ale spíš uvidím příští rok, jak se ještě vybraví.
Možná bych mu přes zimu nechala srst narůst a na jaře bychom to zkusili.

Jsem proti množení bez PP psů, takže rozhodně bez bonitace štěnda nebudou.

Crazy při své nejoblíbenější procházkové činnosti - čichání.


Co provádíme

10. května 2013 v 22:01 | Jana Š |  Deníček aneb zážitky s jorkšírem
Trénujeme chůzi bez vodítka. Když při tom cvičíme, je to ok. Pokud nejsou v dohledu psi, taky v pohodě.
Ale od psů se mi ho nedaří odvolat.
Na tom musíme hodně zapracovat. Je to to hlavní co chci na cvičáku probrat s Alčou.

Na druhou stranu musím prcka i chválit.
Perfektně reaguje na povel fuj a trénujeme odvolávání od značek háravých fen, což se mu celkem taky daří, i když se tváří jako bych ho mučila.
Je na háravkách opravdu hodně závislý, což je problém na cvičáku, ale věřím, že se i to naučí zvládat.
Samozřejmě mám v záloze i kastraci, ale to je pro mě až poslední štace, kdyby opravdu nezabralo nic jiného.
A Crazy je chytrý, tak to určitě zvládneme.

Už se těším na cvičák. Je toho hodně s čím chci poradit, protože byť cvičíme dost a Crazymu to vesměs jde, je toho spousta, co bych se chtěla naučit, abych mu ve výcviku nedělala guláš.
Protože je mi jasné, že některé věci, které se mi ho nedaří naučit na 100% jsou prostě pro to, že mu to já nedovedu vysvětlit.

Procházka k rybníku - 09.05.2013. Měla jsem dovču, tak proč to nevyužít, že? :-)

Nový design

10. května 2013 v 21:49 | Jana Š |  Novinky
Po dlouhé době máme nový dess. Moc mi, ale nesedí ta zelená barva pozadí.
Co na ní říkáte?
Zesvětlit, ztmavit?

Agility s Lízou 1

4. května 2013 v 21:41 | Jana Š |  Agility HafBO
Dnes v 18:00 jsme byli prvně na agility HafBO. Trénink vedla Líza Švejdová.
Pořád mi přišlo, že ji odněkud znám. Až po cestě domů busem mi docvaklo, že byla loni s Hitechem na Přivolávačských hrách v Pandě.
Trochu jsem byla nervózní z toho, že areál v Řeporyjích není oplocený, ale díky živému plotu to bylo v pohodě.
Společně s námi ještě trénovali dva psi. Jack russel Jessika a australský honácký pes Dexter.
Naše první hodina byla napůl katastrofická a napůl super.
Crazy proskočil kruhem, skočky mu nedělali problém, klasické tunely zvládl levou zadní a proběhl i látkovým. Horší bylo, že po splnění úkolu, místo, aby si vzal pamlsek a nechal se pochválit, se prosmýkl a úháněl za Jessie.
Crazy je na ty fenky strašně vysazený (a to ani nemusí hárat), takže jsem ho pořád lovila. potřebovala bych, aby mu nějaká fenka dala co pro to, aby se jich trochu přestal všímat.
Při tom, ve chvíli kdy byl dál od Jessie, tak bylo znát, že ho agi baví.
Na další trénink jdeme 18.05.2013 a zatím se zdá, že s námi fenky nebudou, tak snad mu to půjde lépe. Každopdáně už se těším, i když jsem z něj chvílemi byla opravdu na nervy.