Duben 2013

HAFBO

28. dubna 2013 v 17:27 | Jana Š |  Poslušnost HafBO
Včera jsme byli konečně na Seznamovací lekci v HafBO.
Bylo nás tam celkem šest. Můj Crazy; kříženec NO Marty - pes z útulku, který si zatím asi neprožil nic dobrého; viszla Annie; černý střední kříženec Homer, pískově zbarvený kříženec Diego a malý kříženec - možná boloňáka - Bady.
Jako cvičitelku jsme měli Míšu K.
Vysvětlila nám, jak se na HafBO přihlásit, jakými způsoby se tam cvičí atd. Dále nám ukázala jak naučit psa netahat různými typy výcviku - manipulováním, naváděním i tvarováním. Zjistila jsem, že sama nejvíc používám navádění a tvarování, manipulace mi moc nesedí, i když chůze na vodítku se tak asi naučí nejsnáz. Míša nám to ukazovala právě na Martym - kříženci z útulku, kterého má panička teprve měsíc, takže je třeba, aby se spolu naučili pracovat.
Osobně mi přišlo, že i za těch 5-10 minut, co se mu cvičitelka věnovala, udělal pokroky.
Bohužel jsme nemohli nechat pejsky spolu vyběhat, jelikož Marty ostatní psi zatím moc nemusí a hned po vystoupení z auta prokousl Dieogovi ocas.
Než přišli ostatní, pohrál si Crazy s Annie, která po něm ale šla hodně tlapama, tak se ji po chvilce začal bát.

Když nám Míša ukázala jak na chůzi na vodítku, měli jsme trénovat sami. S Crazym to nebyl moc problém, protože sotva po minutě, začal bez povelu chodit u nohy, což samozřejmě bylo špatně. na procházce si má čuchat a ne na mě viset očima. Takže v tomhle případě mi Míša ukázala jak ho pomocí pamlsků dvou hodnot, naučit si procházku užít a přitom netahat.

Pak se nás zeptala, kdo má s sebou hračku. Byla jsem jediná, takže padlo na nás ukázat jak si umíme hrát. Celkem mě to znervoznilo - hrát si se psem venku a ještě mezi ostatními psi. Moc jsem nevěřila, že se Crazymu bude chtít. Ale překvapil, krásně spolupracoval a dokonce se i rozvrčel. Takže jsme byli oba pochváleni, že si spolu umíme hrát.

Seznamovací lekce byla moc fajn. Teď jakmile dojdou penízky na účet, přihlásíme se na dorosty a na agility začátečníky. Agility jen zkusíme, zda má smysl do toho jít, nebo se raději nejdříve věnovat zlepšení poslušnosti a pak začít skákat.
Tak jako tak se už moc těším :-)

Abych nezapoměla, byli jsme na stříhání ;-)

Moje první setkání s Tracy

14. dubna 2013 v 11:40 | Jana Š |  Novinky
Ten den kdy jsem fotila Sněženku (06.03.2013) jsem po práci vyrazila za Lenkou (mojí sestrou). Ta měla už týden doma černou toy pudlici Tracy, kterou si s manželem pořídili.
Tracy je neuvěřitelný šašek. Je plná energie, hrozně ráda skáče (i když nesmí) a dost rychle se učí. Ovšem má i své zlozvyky, což je okusování uší, nosu, rtů a věčné olizování kohokoli, komu se dostane k obličeji. To Crazy nikdy nedělal.
Když jsem vešla do bytu, hrozně mě překvapilo jak je malinká. Crazy byl jednou tak velký, když jsem si ho brala. Ovšem je pravda, že byl taky o měsíc starší.
Tracy je každopádně černá ďáblice zkřížená s opicí :-D

Tracy hrozně ráda okusuje prsty, uši, nosy ...

Unavená z mé návštěvy

Opět zde

14. dubna 2013 v 11:26 | Jana Š |  Deníček aneb zážitky s jorkšírem
Po hodně dlouhé době jsem opět zde. Já i Crazy za sebou máme nachlazení, ale oba jsme to úspěšně zvládli. Mě teď hodně trápí alergie, ale to taky ustojíme.
27.04.2013 se koná Tlapka, na kterou trénujeme. Bohužel jsem zjistila, že se na ni nedostanu :-( Měli bychom tam být už v 8:15, ale vzhledem k návaznosti busů, nemám šanci . Dorazili bychom až po deváté. Sama auto nemám a sourozenci zrovna tu sobotu nemají čas.
Takže jsme se opět přihlásili na cvičák. Snad už to konečně klapne, oba budeme zdravotně fit a budeme mít seznamovačku za sebou.
Nejdůležitější událostí posledních týdnů je sestřina pudlice Tracy. Crazy se s ní viděl už 2x, ale zatím stále neví co si o ní myslet :-D
Bude ještě veselo. Příští sobotu bychom spolu měli jít na procházku. Snad nám počasí vyjde. Chystám reporty z našich předchozích setkání :-)

Ve čtvrtek bychom měli vyrazit na stříhání. Už jsme tam měli být teď, 11.04., ale paní si namohla rameno, tak jsme to o týden posunuli. Crazy už střih potřebuje jako sůl. Úplně magoří, když se do něj zamotají větvičky nebo listí.
Nedávno se mu zachytila větvička na hlavu tak, že mu zasahovala do zorného pole. Nejdřív jsem si jí nevšimla, takže mě dost vyděsilo, když začal kroutit hlavou ze strany na stranu a dokonce sebou pak plácl na zem - v první chvíli jsem si myslela, že má snad padoucnici. Naštěstí stačilo sundat větvičku a byl klid :-D

Co se týče mě, chystám se dnes do Chuchle, zase jednou fotit koně. Pak sem hodím nějakou fotku.