Únor 2013

První sníh 27.10.2012

28. února 2013 v 12:19 | Jana Š |  Videa psů
Počasí překvapilo a první sníh se objevil 27.10.2012. Crazy ho nikdy dřív neviděl a byl z něj opravdu odvázaný :-)

Trénink 02.10.2012

27. února 2013 v 14:00 | Jana Š |  Videa z tréninků
Dlouho jsem videa z cvičení nenatáčela až v říjnu. Za tu dobu jsme se oba hodně zlepšili a přibylo trik skrz (domeček) a začali jsme cvičit sudy. Tohle byl vlastně teprve třetí pokus o ně :-) Stále je, ale třeba pilovat povel k noze.

Trénink 22.05.2012

26. února 2013 v 14:00 | Jana Š |  Videa z tréninků
Týden po prvním natočeném tréninku, jsem natáčela ještě doma. Myslím, že je vidět pokrok jak v mém tak Crazyho případě. Cvičení ho prostě bavilo ze všeho nejvíc - zvlášť s pamlsky :-)

Interaktivní hračka pro psa

25. února 2013 v 14:00 | Jana Š |  Videa psů
Crazy pořád vymýšlel nějaké hlouposti a tak jsem se nakonec rozhodla koupit mu interaktivní hru. Hned poprvé ho velmi zaujala a od té patří mezi jeho oblíbené kratochvíle. Jelikož však dělá pěkný randál, dávám mu ji, jen když vím, že nejsou sousedi doma :-D Tohle video je někdy z července 2012.
Na videu už je vidět, jak Crazy stříbrněl. Dokonce se nám salo, že si paní co nás potkala myslela, že je Crazy namelírovaný barvou :-D

Trénink 14.05.2012

24. února 2013 v 14:00 | Jana Š |  Videa z tréninků
Dodatečně přidávám video z květnového tréninku před domem a u fotbalového hřiště.
Crazy byl moc šikovný. Video je ze 14.05.2012, to jsme byli ve školce teprve jednou. Myslím, že nám to pro začátek celkem šlo, i když chyby tam byli jak z mé tak z Crazyho strany.

Štěněčí hry

23. února 2013 v 14:00 | Jana Š |  Videa psů
Jako štěně měl Crazy nejraději Pet lahve a kancelářský papír.
Video s Petkou je z 01.04.2012. To u nás bydlel třetí den.

Jeho další velmi oblíbenou hračkou byla plyšová krysa. Však původně jorci vznikli jako lovci krys :-)
Tohle video je ze 03.04.2012

Hurá do sedla?

23. února 2013 v 11:35 | Jana Š |  Novinky
Zítra bych měla využít svůj voucher na hodinovou vyjížďku lesem v sedle fríské klisny. Ale jak jsme tak byli s Crazym venku, říkám si, jestli se tam někde nepřizabijeme obě dvě.
Dnes by se měl brácha ozvat, zda pojedeme či ne. Já se moc těším, ale to počasí ... nevím, nevím.
V práci jsem dostala teď na týden na hlídání činčilu. jmenuje se Sněženka a je úžasná. V pondělí, až budu pouštět u šéfové se proběhnout, ji zkusím vyfotit. Přes klec to není nic moc :-)
Jinak v poslední době se nemám nic moc. Chybí mi sluníčko, práce je plno a Crazyho nějak přestává bavit cvičení.
Potřebuju vymyslet nějaké nové cviky, co ho naučit. Dělat to samé ho nebaví a je se mu nedivím.Taky mě nebaví dělat pořád to samé.
V posledních psích kusech byla hra s krabicí, tak ji chci zkusit. Jsem na něj zvědavá jestli ho to zaujme.

Crazy má novou hračku. Je jím oranžový rak, kterého jsem koupila v Rogz. Má spoustu "koncovek" takže si te´d s ním hrajeme nejvíc. V uplynulých dvou týdnech jsem jezdila se sestrou po různých zverimexech a chovatelských potřebách, jelikož od 02.03. Bude mít černou toy pudličku. Podle fotek je krásná a jsem moc zvědavá jak bude vypadat a jak se snese s Crazym.
Byli jsme v Pet Centru, Rogz a Spokojeném psovi. Rogz je cenově asi jako Pet center (alespoň co se obojků, vodítek a pod. týče), přitom jsou ale jejich věci daleko hezčí a přijde mi, že i kvalitnější. Ve Spokojeném psovi se ddá sehnat spousta věci a to i značek Pet Center a Rogz a je celkem levný. Hlavně v Rogz i Spokojeném psovi opravdu dobře poradí. Bohužel v Pet centru, tdy takové zkušenosti rozhodně nemáme.

No a ta nejdůležitější věc (pro tento web) - konečně jsem zpracovala videa. Jsou to videa od malého štěněte pár dní po pořízení až po cvičení a první setkání se sněhem. Přednastavím teď články a v každém budou část videí. Buď podle tématu, nebo třeba podle měsíce.
Jsem zvědavá co na ně řeknete a zda se budou líbit.

Jedna dnešní ...


Ochutnávka z videí: POZOR!!! Budete-li se tímto videem inspirovat, dejte pozor, aby pes nesežral zbytky balonku a pokud se Váš pes bojí ran, asi bych to také moc nedoporučovala.

Novinky únor

9. února 2013 v 17:02 | Jana Š |  Deníček aneb zážitky s jorkšírem
Od chvíle, kdy jsem sem psala na posledy už uplynula nějaká doba.
Dost se toho změnilo.
Crazy se moc zlepšil. Na přechodech už většinou zastavuje sám, v 75% případů se dá odvolat od psů. Pořádně se naučil válet sudy a také začal dělat "veverku".
V poslední době dostal dvě hračky - oranžovobílou plyšovou rybku Nema a oranžového látkového pískacího raka. S obou hraček je na větvi a skvěle se jimi dá odměňovat.
Minulý měsíc jsme měli jít konečně na seznamku. Bohužel to zase padlo, neboť jsem tři dny předtím uklouzla a pochroumala si kotník :-(
My se tam snad nedostaneme. Teď jsme přihlášeni na konec února, tak uvidíme.

Jinak se asi budeme chystat na menší zákrok. Příští týden budu volat veťákovi, kvůli konzultaci. Crazy má totiž stále jeden mléčný zub a zdá se, že už nevypadne. Tak holt uvidíme. nechce mi ho posílat pod nárkozu kvůli jednomu zubu, ale asi to jinak nepůjde :-(

Když se vrátím ještě k pozitivním věcem, zdá se že jsme opravdu zvládli socializaci. Opět jsme se potkali s jedním psem (jezevčíkem) jehož majitel říkal, že náme psi rád. Crazy je asi fena nebo já nevím :-D, čím to je, že dost psů, kteří se s jinými rvou, jeho snesou.
Na druhou stranu je tu několik jiných psů, kteří by s ním opravdu udělali krátký proces, kdyby se k nim dostal moc blízko.
Dnes se zkamarádil s křížencem dobrmana a rotvíka Dagem, který také nemá moc dobrou pověst. Prý jednou napadl jednho útulkáče od nás ze vsi. Ale to je právě pes, který napadá každého psa, takže si myslím, že tím napadeným byl spíš Dagouš.

Crazy a jeho nová nejoblíbenější hračka.