Špatná zpráva=Dobrá zpráva - březen 2012

6. října 2012 v 15:21 | Jana Š |  O Crazym
Stále jsem hledala všemožné informace o jorcích. Potkala jsem jich několik i na agi závodech a dařilo se jim.
Takže jsem byla rozhodnutá, že to se svým budoucím štěnětem zkusím.
Pár dní po začátku března přišel táta s tím, že by bylo lepší si vybrat štěně přes inzerát (hurá), ale bylo mu hloupé to stávající odvolat (Nikdy si nezamlouvejte psa u známých!!!).
Každopádně jsem hledala a hledala až 27.03.2012 přišel táta s tím, že fena březí není. Dal mi na štěně 5000 Kč a ať si nějaké vyberu přes net.
Samozřejmě jsem věděla, že když chci psa s PP, musím něco přihodit, ale jelikož jsem si prozřetelně šetřila už od ledna, nebyl to takový problém. Chtěla jsem si štěně vzít až v květnu neboť jsem měla na druhý a třetí týden plánovanou dovolenou.
Ale když se najednou ukázalo, že už nemusím na štěně čekat až se narodí ... rozhodla jsem se vybrat si nějaké hned.
28.03.2012, když jsem přijela z práce jsem hned zasedla k PC a pátrala. Většina psů byla bez PP nebo dost drahá (přes 15 000). Jako limit jsem si stanovila 12 000, neboť jsem sice chtěla s PP, ale nemuselo být nutně po výstavních rodičích, protože jsem ho chtěla jen na mazla. Nějaká drobná chybička na něm by mi tedy nevadila.
Nakonec jsem tedy vybírala ze tří pejsků s PP.
Prvním bylo roztomiloučké 6-ti týdenní štěně po tmavých rodičích s odběrem za 2 týdny s PP.
Druhým byl již tříměsíční biewer s PP IBC do toho jsem se zamilovala na první pohled.
Třetím byl pak jorkšír s bílou lysinkou a bílou na prsenkou. Taktéž tříměsíční s PP.
Hodně jsem váhala. Mamka chtěla štěně co nejmladší, já se zamilovala do dvou tříměsíčních. Koukala jsem na všechny 3 cca hodinu. Zvažovala všechny pro a proti. Oba tříměsíční stáli stejně, mrňous pak o 2000 Kč víc, ale všichni se mi vešli do limitu.
Nakonec jsme dali s mamkou hlavy dohromady a vzešel z toho tříměcíční jork.
Když jsem volala na číslo z inzerátu, klepali se mi ruce. Hrozně jsem se bála, že bude prcek už prodaný.
Ozvala se mi milá paní, řekla mi, že se pejsek jmenuje Crazy a že se na něj klidně mohu hned přijet podívat.
Sedda jsem na první autobus a v 18:15 jsem už viděla Crazyho a jeho poslední sestřičku, kterou si nový majitelé měli vyzvednout v sobotu. Crazy si mě očichal, nechal se vzít na ruku a taky si se mnou hrál, stejně jako jeho sestřička.
Složila jsem pioloviční zálohu, podepsala kupní smlouvu a těšila se na neděli až si pejska vyzvednu. Jenže, když už máte koupenou půlku psa, je hrozně těžké si ho nevzít celého :-D
A jelikož jsem měla v pátek dovolenou, rozjely jsme se dopoledne na nákup všeho potřebného a ve 14:00 jsem si na Zličíně vyzvedla MOJE štěně.
Crazy byl hodně vystrašený, ale vždyť to bylo také jeho první cestování. V autě ani v autobuse mu špatně nebylo, takže jsme to zvládli domů skvěle.
Doma jsme ho nechali se v klidu rozhlížet. Přijela jsem s ním ve třičtvrtě na tři aještě v půl osmé vše prozkoumával. ani na okamžik se nesnažil usnout.
Po půl osmé si zalez do pelíšku. Vůbec nekňoural a klidně spal až do tří, kdy se šel vyčůrat (a povedlo se mu to na plínku) a pak spal ještě až do sedmi.
V sobotu byl ještě kativnější, zvláště když dostal víčka od platových lahví a plastové lahve. Z těch byl úplně nejšťastnější. Ten den jsem měla jet vystavovat své modely koní, ale vzhledem k počasí mi padnul odvoz a dostat se tam busem nebo vlakem bych už nestihla.
A tak jsme se ségrou celý den pozorovali MOJE štěně, hráli si s ním a fotili ho.Vzala jsem ho i na chviličku ven, ale hrozně se bál a z místa, kde jsem ho posadila se jen přesunul za moje nohy kde se schoulil a klepal - zda strachy či zimou těžko říct.
Doufala jem, že ho to brzy přejde a těšila se na první hezké dny, kdy začneme opravdu chodit na procházky.

Fotografie z 28.03.2012, kdy mi jeho chovatelka ukazovala jak krásně umí výstavní postoj.
Jedna z prvních Crazyho fotek u mě doma. Cca půl hodiny po příjezdu.
Už od začátku bylo znát, že Crazy bude světloučký. A lysinka i náprsenka mu zůstaly, když dnes (06.10.2012) už tak dobře znát nejsou (hlavně lysinka).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama